Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » 24. -e szenteste. Csak engem...

24. -e szenteste. Csak engem idegesít a "boldog karácsonyt" köszöntés mindenhol?

Figyelt kérdés
25,26 karácsony és mindenki ma mondja hogy boldog karácsonyt,elég torz világban élünk...
2010. dec. 24. 13:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok neked!

Melyik városban laksz?

Mert ha az a város a Magyar Köztársasághoz tartozik, akkor már 90%, hogy a magyar hagyományokat fogod elfogadni. Ha meg nem, akkor te vagy a kisebbség. Nem tudom, romáéknál hogy szokás, mert én magyar vagyok, és magyarként úgy ünneplem a karácsonyt, ahogy egy magyar az elmúlt 100 évben ünnepelte, illetve főleg ahogy ma ünneplik.

Magyarországon pedig a karácsony egy bizonyos 24-én egy szentestével kezdetét veszi. Nem tudom, volt-e már részed szentestében, de lehet, hogy nem. A szenteste az egy meghitt dolog, amit a szeretteinkkel, rokonainkkal töltünk.

Ma a 21. században a világ elég pörgős, ezért úgy próbálunk meg időt szakítani a haverjainkra, hogy féjszbúkon küldünk nekik valami sz@rt, azt örülhetnek (én jobban örülök egy nekem megírt SMS-nek, mert a facebook tényleg sablonos).

De a karácsony Nyugat-Európában, Amerikában, stb. 25-én kezdődik. De könyörgöm, magyar vagy, ha meg amerika fan, akkor meg az amerikai hagyományokat kezd el megvalósítani. Nem túl könnyű így előtte egy nappal mindent megcsinálni, ha meg brit, akkor meg lehetetlen, mert 4 hét késésben lennél...


A híradóban már az atomháborúról beszélnek, de igen, én is most tudtam meg, hogy a világ kegyetlen...

2010. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Boldog Karácsonyt nektek is! Igen is ma kezdődött el a karácsony!
2010. dec. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor igenis nem tudod, hogy Magyarországon hogyan szokás.

Nem az van, hogy ahány ház, hanem ahány ország. Nyugat-Európában, sőt a Föld legnagyobb részén nem, de Magyarországon tegnap kezdődött el a karácsony.

2010. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mi idegesítő? Hogy a plázákban, szupermarketekben már november elején kirakják a karácsonyi feliratokat meg a télapókat és teleaggatnak mindent giccses díszekkel meg égőkkel. Na, ez szerintem is visszataszító.


De hogy szenteste (ami már a karácsonyhoz tartozik, hiszen Magyarországon hagyományosan ekkor van ajándékozás) köszöntik egymást a barátok és a családtagok, az miért rossz?

2010. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

utolsó szívemből szólt :)

de azért a kedves kérdezőnek is Boldog Karácsonyt, és hogy egy kicsit az idegeire menjek:

Boldog Új Évet!

2010. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
21:49 - Várjál, már ezt a rekordot is megdöntötték, én még Mikulás előtt kaptam egy maximás hírlevelet a húsvéti nyuszitól, hogy "hamarosan én is jövök".
2010. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mondj bonzsúrt!:D Lesz meglepetés, meg érdekes arckifejezések. De legalább kilépsz az addig végetvethetetlennek tűnő ördögi körből.
2012. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!