Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen Franciaország?

Milyen Franciaország?

Figyelt kérdés

tényleg eszméletlenül toleráns és liberális (pl. bevándorlással és homoszexualitással)?

tényleg jobb az életszínvonal, mint Nagy-Britanniában vagy Németországban?

és tényleg a franciák állampolgárság alapján tekintenek valakit nemzethez tartozónak (pl. minden francia állampolgár francia NEMZETISÉGŰ, pl. az arabok is)?

és milyen Párizsban az élet? milyen mértékű nyelvtudás kell ahhoz, hogy ott járjon az ember egyetemre?


2010. dec. 27. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lyonbn éltem fél évet, most jöttem haza. Egyetemre is jártam.

Először is: igen, mindenki francia, akinek állampolgársága van, és látsz mindenféle nációt! még indiánokat is láttam, a legtöbb az afrikai, az arab és az ázsiai.

Ők néha elég érthetetlenül beszélték a nyelvet is.

Az életszínvonal jobb, de ez engem néhány tekintetben idegesített. Pl az összes bolt állandó jelleggel tele van, mert még most a válság közepén is van pénzük, amit számolatlanul költsenek. Lépni nem lehet az embertől nagyon sok helyen.

Rengeteg a gyerek, ők nem fogynak, mint mi, magyarok.

Toleránsak is, mindennel szemben. Sokkal nyitottabbak a másságra (nem csak szexuális értelemben, de a szubkultúrák tekintetében is).

Tisztelik a más munkáját, de a takarítás nem erősségük.


Ha egyetemre jársz, akkor a meglévő (felteszem: középfokú) nyelvtudásoddal kell operálnod. Elleszel vele. Egyrészt az egyetemen fel vannak készülve, hogy külföldiek is jönnek, akik esetleg nem pengék franciából, másrészt baromi hamar belejössz, pár nap alatt.

És ha a középfokú megvan, azzal is elvagy, el tudod intézni az ügyeidet. Nem lesz mindig könnyű, de menni fog. Hazatéréskor pedig penge leszel :)


Párizsban csak túrista voltam, de nagyon drága hely. Ezért nem is tudtam oda menni tanulni. Lyon olcsóbb volt. Párizs nagyon nyüzsgő, forgalmas, hatalmas. ha nincs rutinod az egyedül külföldön kószálásban, akkor leizzadsz egy pár kört, mire belejössz a dolgokba.

2010. dec. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

húúú nagyon köszönöm a tartalmas válaszodat :)

egyébként Lyonban én is gondolkoztam, tetszik az is nagyon :)

és egyébként tényleg úgy van, hogy aki kijár egy grand école-t vagy egy egyetemet, akkor két évre rövidíthető az állampolgárság igénylése?

2010. dec. 27. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajna nem tudom, én nem kértem állampolgárságot, szóval erről semmit nem tudok. :)
2010. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem baj, azért nagyon köszönöm a válaszod :)
2010. dec. 27. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországhoz képest tényleg eszméletlenül toleráns és liberális. A bőrszín senkit sem érdekel, a homoszexualitással is elfogadóbbak, de talán nem annyira, mint a spanyolok. Az életszínvonal és a fizetések valamivel alacsonyabbak, mint Németországban és Nagy-Britanniában, az árak viszont Németországnál magasabbak, Nagy Britanniához pedig hasonlóak.

Az ország viszont mindegyik fenti országnál szebb, hangulatosabb, az emberek pedig a sztereotípiák ellenére kifejezetten jófejek.

Párizsról nem nagyon tudok nyilatkozni, csak Délnyugat-Fro.-ról, elvileg az a második legdrágább régió Párizs után, hát sokszor nagyot lehet nézni az áraknál, még akkor is, ha mondjuk a németországi árakat megszoktad. Egyetemeken sok francia kurzus van, vannak olyanok is, amik a szemeszter előtt 1 hónappal indulnak, ezek elég hatékonyak és intenzívek lehetnek.

2011. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!