Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a fenének foglalkozik a...

Mi a fenének foglalkozik a magyar ember ezzel a buta Valentin nappal?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire naivak vagy(tok)unk?Felesleges pénzkidobás az egész,arról nem is beszélve hogy amerikai ünnep!Nemn kötözködni akarok,csak kiváncsi lennék ha eltudná nekem magyarázni aki fanatikus valentin tartó,hogy mi értelme van?
2011. febr. 3. 13:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
95%

Mi nem tartunk Valentin-napot, csak Bálint napot, mert a fiunkat így hívják :=). Én sem pártolom ezt az Amerika-majmolást, emlékszem rá, valamikor a 90-es évek elején egy kolléganőm egyszer csak végigpuszilt mindenkit az irodában és kaptunk egy-egy piros szappanszívecskét. Csak néztünk, mint Kati a moziban :=). Persze, aranyos volt, de olyan erőltetett. Azóta pedig egész iparággá fejlődött ez a februári készülődés.

A férjemmel mindig kedveskedünk egymásnak valami aprósággal, akár november van, akár augusztus, ehhez nem kell a Valentin-napra várni. Volt, hogy reggel a fürdőszoba-tükrön egy rúzzsal rajzolt kis piros szív virított, máskor egy szál rózsát kaptam a vasárnapi reggeli mellé, én az autó szélvédőjére ragasztottam neki üzenetet, az előszobától az ágyunking piros lapból kivágott nyilak mutatták az utát, amikor este hazaért, a fürdőszobában az összehajtogatott pizsamájába rejtettem egy üzenetet, hogy anélkül várom az ágyban, stb, stb... - kommersznek tűnhet, de számunkra szívmelengető és spontán, nem pedig egy naptári naphoz kötött elvárt viselkedés.

2011. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim válasza:
70%
Nem az ünnep a baj, hanem az, hogy az ember szembesül a többi ember sekélyességével és ízlésficamával, amikor a szeretete kifejezésére tucat giccses cuccot vesz (béna plüss állatok béna szívvel, i love you felirattal, béna bögrék), ha személyes és meghitt ajándékokat adnának szerintem téged se zavarna.
2011. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
86%

szerintem az nem jó szó, hogy majmolás.

a majmolás az az, ha valaki agyatlanul követ valamit.


az butának tartja a magyarokat, ha csak majmolásra tartja képesre.


be lehet építeni a saját hagyományai közé új hagyományokat, átalakítva a saját sajátosságok szerint.

vagy ha nem is alakítják át, az nem majmolás, csak egy új hagyomány befogadása, ami gazdagítja az életet.


ezzel együtt a magyar hagyományokat is fent kell tartani, vagy újraéleszteni azokat, ha már elfeledtük.


de annak nem az a módja, hogy egy számunkra újabb hagyományt butának titulálunk, és félünk tőle.



ha a magyar hagyományokért tenni akarsz, akkor azokkal foglalkozz, és ne egy másik becsmérlésével, mert azzal a magyar hagyományok nem nem lesznek előrébb.

2011. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
82%
Amerikában amúgy nem is a párkapcsolatban lévők adják egymásnak, hanem akik szeretik egymást, akár barátilag, tehát a majmolás nem igaz teljesen.
2011. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
54%
Én se szeretem. Nem azzal van a bajom, hogy átvettük az amerikaiaktól. A boltokban kapható kis szívecskés plüsscuccok egész aranyosak, tehát nem is ezzel van bajom. Hanem, hogy mindenki ezzel van elfoglalva akinek van párja, de akinek nincs az ilyenkor 200X magányosabbnak és nyomorultabbnak érzi magát, mint bármely más napon. Szóval nekem az a bajom vele, hogy tiszta kínzás az egyedülállóknak. Oké akinek van párja örüljön neki, készüljön ezen a napon otthon valami kis meglepetéssel a párjának, vagy menjenek el vacsizni egy étterembe vagy valami kis privát meglepit csináljon, de nem kel ezt a többi ember orra előtt csinálni. Nyilván nem tehet róla, akinek van párja, hogy én egyedül vagyok, de akkor is picit legyen már tekintettel a másikra, és gondoljon bele milyen rohadt érzés annak, akinek egyedül kell végignyűglődnie ezt a napot, miközben mindenki majd felrobban a boldogságtól. Különben is mit kell kirakatozni. Boldog? Hát legyen az otthon kettesben, de ne villogjon már vele.
2011. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
89%

"Szóval nekem az a bajom vele, hogy tiszta kínzás az egyedülállóknak. "


A karácsony még kegyetlenebb annak aki egyedül él, akkor azt se szereted gondolom.

2011. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
30%

14:00 hatalmas a verébnászos válaszod!

Privát véleményem: tele van a hócipőm a Valentin nappal, a halloweennel, meg az össze többi amerikamajmoló szokással. Tény, hogy a legtöbb ünnep nem eredeti magyar, de ott vannak a vallási ünnepek: húsvét, pünkösd, karácsony. Vannak a nemzetközi ünnepek: nőnap, május 1. Valóban, akár a karácsony, a pénzről szól. Költs minél többet felesleges apróságokra.

Ennyi erővel majd minden nap lehetne ünnepelni, mert szinte mindig van valaminek a világnapja. Minap volt a barátságé. Annak is ekkora feneket lehetne keríteni.

2011. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
91%
Engem hidegen hagy a Valentin-nap, de azok sem zavarnak, akik piros szívecskeformájú lufikkal rohangálnak. Mindenki másnak örül, és másra költi a pénzét, nincsen azzal semmi baj. Felőlem megünnepelhetik akár a szélesszájú szopóbéka napját is, ha attól lesz bárki boldog. A pénzköltésről meg annyit, hogy Valentin-nap nélkül is manapság jóval több mindent vesz mindenki, mint amire ténylegesen szüksége van. Az a néhány plüss-szív már nem oszt, nem szoroz. Fogyasztói társadalomban élünk. Ez van. Lehet szidni, de azért előnyei is vannak a jólétnek.
2011. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
78%
Azt az egyet nem értem, ha a valentin nap felesleges és csak a pénzről szól, akkor mivel jobb az anyák napja, a nőnap például? Ha a szerelem és a szeretet nem érdemel meg évete egy napot, mindegy melyik országból ered az ünnep, akkor az anyákat, meg a nőket miért ünnepeljük? Elévégre ugyanúgy a pénzről szól, virágot kell venni!
2011. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
65%
Nem elég búskomor a magyar mentalitáshoz, ez engem is zavar.
2011. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!