Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ki gondolja azt hogy Kanada...

Ki gondolja azt hogy Kanada egy dogunalmas hely?

Figyelt kérdés

Azoknak a valszat varom akik nem turistakent voltak kinn hanem itt elnek!!!!!


Es akik kint elnek hol??? melyik province meg varos?


2011. febr. 8. 07:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ahogy írtam is, Calgary-ban élek, Albertában. 17 évesen jöttem ki, és most 25 vagyok. Jól tudtam angolul, mikor kiérkeztem, az első pillanattól megérttettem magam, és megértettek, és azóta persze még jobb lett minden.


Az oktatásról amit írsz, nos abban sok az igazság. Én mégis úgy gondolom, hogy aki akar tanulni, és úgy érzi, ennél neki több kell, azoknak minden lehetőségük megvan, és ha jelentkezel ilyen programokba, akkor már nemcsak olyan tanárok foglalkoznak veled, akiknek kell az English Dictionary.

Valahogy én néha azt éreztem, hogy úgy vannak vele, hogy aki utána amúgy is vízvezeték-szerelő lesz, azzal "nem foglalkoznak túlzottan". Mint ahogy Mo-n is sok probléma van azzal, hogy sok a felesleges, hasznavehetetlen tudás, amit erőltetnek, itt legalább specializálódni lehet egész korán. Szóval én így látom.

Persze lehet, hogy tévedek. Csak egy évet voltam gimiben itt kinn.

A beletörődős dologgal kapcsolatban meg: ez egyéni szoc probléma. Igenis lehet szeretni, nekem is megy. Én kifejezetten imádom. Oké, vannak gondok, mondjuk ki, hogy sz@r az oktatás: akkor sem vágom, mi köze ennek az unalomhoz. Oltári jó hely. Mielőtt idejöttem, két évet éltem Franciaországban és pár hónapot Angliában is, ott is nagyon jól éreztem magam. Úgy tűnik, én a legtöbb helyen megtalálom a helyem, és feltalálom magam. Kanada a legjobb hely, ahol eddig éltem. Valószínű, hogy maradok, mert találtam munkát, és a fél családom is itt van. Ők vadidegenek voltak nekem, mikor kijöttem, mégis hamar oldódtunk.

Én nagyon jól érzem magam személy szerint. Gyönyörű hely, sokat kirándulok, nagyon jó szórakozási lehetőségek vannak, és a jelenlegi oktatásom minőségével is meg vagyok elégedve. Otthonhoz képest olyan "rend" van. :)

Nem tudom kifejezni, de ez az én "tájam". Sokféle ember van, sokkal nagyobb a tolerancia az emberekben a mindenféle származás, identitás felé. Szeretem ezt a szellemi szabadságot (Mo-hoz képest az). Én elgalábbis csupa pozitívumot tapasztalok ebben.


Na, egy szó mint száz: én nagyon jól érzem itt magam, távolról sem unalmas hely, amit el kell viselni. Ha egyszer úgy hozza az élet, hogy továbbköltözöm, akkor is hazajárok majd ide.


25/N

2011. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az utcso elottinek uzenem hogy kossz ..en is igy gondolom teljesen. Az utolsonak meg azt uzenem..hogy nekem van egy olyasfajta mondasom hogy Canada annak erte meg akinek bejott. Amugy hogy Europaban jol erezted magad azt meg el is hiszem...ott eleg az utcara kimenni mar attol felfrissul a lelked, legalabb az nem ugy nez ki mint egy munkasszallo. Szal ha te itt megtalalod a lelki bekedet...akkor neked megerte bar nem tudom hogyan csinalod...De az biztos hogy en nekem 15 evesen piszok rossz volt..de mar azert enyhultem egy kicsit tudvan hogy otthon sajnos nem szegenyseg van, hanem nyomor. Nagyon sokan probalnak kijutni ide. Tudom mert tartjuk az otthoniakkal a kapcsolatot. Szal engem csak az vigasztal, hogy mindenki igyekszik elhagyni a sullyedo hajot, nem csak en. Tudom ez kisse onzon hangzik..de most mit csinaljak ez van. Talan neked azert jo mert mint mondtad rengeteg magyar van korulotted csalad..es talan azert is mert te mar nagyon jol beszeltel angolul. De ugy kijonni hogy palyavalasztas elott raadasul semmijen angol tudassal..15 evesen az nagy gaz. Lehet en ezert is ellenkezem...Habar tedd fel magadnak a kerdest ha otthon olyan anyagi helyzet lenne ami most itt van, akkor melyiket valasztanad????
2011. febr. 21. 18:09
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező,

nincs sok magyar körülöttem, a kinti családom a nagybátyám, a felesége és a lányuk, aki az uncsim, tehát három fő. Mint korábban írtam, próbálkoztam a magyar közösséggel, de nem nagyon erőltettem a dolgot, mert nem láttam értelmét, és korombeliek sincsenek benne igazán.


Ugyanakkor az a helyzet, hogy nem az anyagiak miatt jöttem ki, én akkor is itt maradnék, ha odahaza kánaán lenne. A családom meghalt, és senkim nincs otthon. Egyszerűen nincs miért ott lennem.

Persze megértem, hogy kijönnek sokan a pénz miatt, de nekem a pénz sz@rt nem jelent, ha egyedül vagyok a világon. Inkább seprem itt az utcát, minthogy otthon zsákszám keressem a pénzt. Haza sosem megyek már. Máshol még vannak emberek, akikhez kötődöm bizonyos szálakkal, de Mo-n nincsenek.

Ez a "munkásszálló" megnevezés több, mint talányos.

2011. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mielőtt valaki megjegyezné: korábban írtam, hogy maradtak otthon a családomból: nem vérszerintire gondoltam, hanem a fogadott testvéremre, egy barátnőmre, akivel kvázi együtt nőttünk fel, de fél év múlva már ő is megpattan otthonról: ő kifejezetten a pénz miatt.
2011. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nos...Sajnalom ami veled tortent...Hidd el mar en is tudom mi az a szenvedes...De ne vedd szemelyeskedesnek ezzel nem akarlak megbantani...De ha a te sorsod meg ebben az iranyba sodrodott el nem csodalkozom hogy nem akarsz haza menni...Hiszen a csaladodat vesztetted el...Igy mas a helyzet...de viszont nekem otthon vannak az unokatestvereim a barataim a tanaraim a rokonaim a megszokott kornyezetem amitol en boldognak es kiegyensulyozottnak ereztem magam...Nekem van kire mire honvagyam lenni... Az mas teszta mint pl te is hogy a csaladodat elvesztetted...nincs senki akihez ugy igazan kotodnel..es csak rossz tapasztalataid voltak..az ilyesfajta elet elehg ritka..ez mas temakorbe tartozik..de akik atlagosan eltek otthon nem volt ilyen dramai az eletuk azoknak igen is qurvara nehez...
2011. febr. 26. 21:39
 16/17 anonim válasza:

Most jöttem haza Albertabol, és ugyanaz volt az érzésem, mint a kérdezőnek. Dögunalmas hely. Ezért is kerestem rá a neten, hogy van-e valaki aki szintén annak tartja, vagy én vagyok az egyedüli?

Bűntudatom van amiért én semmi vonzót nem találtam Kanadában, holott eddig csak ódákat hallottam zengeni róla. Ugyanaz az érzés fogott el mint a kérdezőt, kocsi nélkül lehetetlen közlekedni, igaz kedvem sem volt kimozdulni a hideg miatt, de amikor mégis nekivágtam szembesültem a tömegközlekedés borzalmaival, félóránként járnak a buszok, a menetrend nincs kiírva, de amúgy hova is lehetne menni? Egy nap alatt az ember megnézi a belvárost, néhány felhőkarcolót, aztán kész.

Az európai városok sokkal szebbek, barátságosabbak és igen, valóban munkásszálló érzését kelti az emberben, szemben egy ötcsillagos szállodával.

A természet persze szép, hegyek, tavak stb. de az mindenütt szép, és ott sem szebb mint máshol.

Nekem nagyon furcsa volt, hogy alig láttam európai arcokat, talán indiai, meg kínai volt a legtöbb.

Bárcsak úgy éreznék, mint egyik hozzászóló, aki imád ott élni, mivel valószínűleg nekem is ott kell majd és a 15 éves gyerekemnek aki nem beszél angolul.

Kíváncsi vagyok, hogy az elmúlt egy év alatt, változott-e a kérdező véleménye?

2012. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

Az egyik barátom kint él már évek óta,s azt mondja,hogy ott Wencouver-ben az ottani magyarok jobban összetartanak,mint az anyaországiak.Többnyire szorgalmas,dolgos,s kitartó emberek,s a többi Észak-Amerikai magyar közösség is hasonló.Igaz ott is vannak,akikben még mindig ez a "hagyományos"Kelet-Európai mentalitás meg van,de aki akar,az tud is alkalmazkodni.A többi ott élő nációval is könnyen megtalálják a közös hangot,s egy esetben volt példa,hogy valaki a magyarokat elkezdte fikázni,hát rosszul járt.Igazából sem Kanadában,sem az USA-ban nem igazán számít hogy ki honnan jött,ez inkább amolyan óvilági visszamaradottság.Kanadának a déli ún:boreális övezetében a klíma nem sokban tér el Európa legnagyobb részének a klímájától,igaz a tél hosszabb mint nálunk,s az átmeneti évszakok is helyenként hűvösebbek,s csapadékosabbak,de a nyár az kárpótol mindenért.Munkát találni most egy jó ideje ott sem könnyű,s mostanában néhány helyen felütötte magát a szegénység is,de azt mondja,hogy összességében nem bánta meg,hogy kiment.Van kint magyar iskola is,ahol az oktatás egészen elfogadható színvonalú,s egy hálózat része,amely az USA-ban is tart fenn intézményeket. A kanadaiak szerinte egyáltalán nem unalmasak,hanem szerinte nagyon is rendesek,már akikkel találkozott,s közvetlen kapcsolatban van azokkal semmi problémája nincs,s inkább azt tapasztalta,hogy ott nem éppen hátrány magyarnak lenni,sőt minden bevándorlónak örülnek,mert sokat köszönhetnek nekik.Szerinte a világ egyik legjobb helye,mert ott még mindig vannak olyan helyek,ahol az erdőségeket nem írtották ki teljesen,sőt még olyan erdőségek is vannak,ahol egy évszázada nem vágtak ki fát egyet sem.Annak ellenére hogy egy világviszonylatban is fejlett ipari ország,s bányászati nagyhatalom,igyekeznek a természeti környezetet megóvni,az ipari civilizáció káros hatásaitól,ebben leginkább a Svédekhez,a Norvégekhez,s a Finnekhez hasonlítanak.

Ha csak az egy ötöde igaz annak amit az barátom elmondott,akkor ha nem lennék leszázalékolva,akkor ha a lehetőség adott lenne,én mennék,igaz a telet utálom,de ott van az USA is,ami csak néhány dologban különbözik Kanadától,annyi hogy Kanada "élhetöbb"s Kanadában van állami egészségbiztosítás,amit az USA-ban Obama csak most próbálna bevezetni,sajnos eddig nem túl sok sikerrel.

2013. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!