Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hová sietnek ezek az öregek?

Hová sietnek ezek az öregek?

Figyelt kérdés

Komolyan a legtöbb nyugdíjastól nem lehet a buszokról leszállni, mert totál letojják, h valaki szállna le, mint a zombik csak jönnek fel, persze mikor próbálna azért az ember leszállni ennek ellenére még nekik áll feljebb, h mi az hogy???

na most ezt mire fel? meg hová siet? ülőhely millió van mégis tolják az embert:S


2011. febr. 21. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Az öregek mindenhol sietnek és mindenhol türelmetlenek. Ez azért van, mert tudják, milyen kevés idejük van már hátra. Rossz lehet nekik. :(
2011. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Pont ilyenek leszünk mi is ,ha megérjük.
2011. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Esetleg ti, de h én nem fogok tolakodni még terhes nőket is az is biztos!

Mennyire kevés ideje van? és akkor fel kell lökni az embert vagy mi?

Rem minél hamarabb megmurgel az ilyen.

2011. febr. 21. 13:31
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy a vicc mondja:

- Az öregségnek is megvannak a szépségei!

- Na ja, mondjon csak egyet!

Legyél velük türelmesebb, gondolj arra, hogy (remélhetően) egyszer te is megöregszel. És ahogy a mondás szól: "Árnyékáért becsülik a vén fát."

2011. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van részben.Pont az ellenkezőjét állítom.Én is szoktam utazni,de a fiatalok igyekeznek elsőként felszállni, arrébb tolva a nem-siető öregeket.Persze az ülőhelyről már nem is beszélve.Én 60 évesen még szivesen állok, de nálam idősebbek már nehezen állnak a távolsági buszokon.
2011. febr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

"mint a zombik, csak jönnek fel"

Még és már nem tartozom ebbe a kérdező és az érintett korosztályba, de ez az idézett mondatrész azért szíven ütött.

Kívánom, érd meg, hogy te is "zombi" légy.

Egyébként meg sokszor igazad van,csak mi még előtte vagyunk, nem tudjuk, mi lesz velünk majd akkor, ezért ne ítélkezzünk, és főleg ne zombizzunk.

(mert nekik: fáj a lába, fáj a dereka, a postás hozza a nyugdíjat, az orvos időre rendelt be,fázik, mert vékony a cipője, menni kell időre a gyerekéhez, mert vigyáz az unokára, de a pogácsa amit ajándékba visz nem sült ki időre,siet, mert az akciós, olcsó tej elfogy a boltban...sorolhatnám.Ez az ő életük, mi még előtte vagyunk.Remélem.)

2011. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Hova sietnek?

Temetőbe próbafekvésre. :(


Ne mondjátok már, hogy aki nem múlt el 60, annak nem kell sietni az oviba a gyerekért, mindig időre kisül a pogácsa, netán nem rúgják ki a munkahelyéről, ha elkésik. Aki elmúlt 40, annak sose fáj semmije, nem törheti a lábát a körömcipő, vagy nem fájhat a dereka, amikor egész nap állva dolgozik?


Mikor terhes voltam, nagyon elegem lett ebből, hogy direkt és hobbi szinten könyökölnek a hasamba, ha háttal állok, akkor felnyomnak a kapaszkodóra, mindegy, csak fájjon.

Múlt héten kisgyerekkel mentem bevásárolni, úgy tolakodott az egyik öreglány, hogy fejbeverte a két éves lányomat a tele kosarával. Annyit nem mondott, hogy bocsánat... mikor a pénztáros szóvá tette, hogy milyen udvarias, még neki állt feljebb...Erre nekem nem mentség, hogy nem sült ki a pogácsa.. nem sült ki a szeme..??


Ha csak egy-egy ilyen esik meg, még csak azt mondja az ember, hogy előfordul. De nap mint nap, hát kicsit durva...

A mai fiatalokról: felszálltam a buszra, nem volt ülőhely, és egy tipikus, fekete ruhás rocker srác ugrott azonnal, hogy átadja a helyet, mert kisgyerekkel voltam.

Pár napja iszonyú meleg volt a buszon, nem tudom, minek kellett úgy fűteni, pár diák nyitott ablakot. Egy lány szólt, hogy kisgyerekre megy a huzat, a diák elnézést kért, és szó nélkül csukta volna be, te huzat nem volt, meleg viszont igen.

Nem tudom, lehet, csak nekem vannak ilyen tapasztalataim (évek óta sorozatban), vagy nem vagyok pesti, de én akkor is így tapasztalom.


És megint más, hogy valamit megtapasztalok, vagy csak úgy gondolom, vélem, lehet hogy...

2011. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaj szegeny es mikor kur*vaanyazni kell akkor nem beteg?erdekes picit hozzaerek rogton eszrevesz mert anyazik...

Orulok h egyedul vagyok ezzel a problemaval!

Mert mindenki szerint csak veletlen az egesz...

2011. febr. 21. 15:34
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen is van! Én 60 éves vagyok és nagyon kiakadtam ezen az eseten.

Távolsági buszon utaztam, mögöttem egy fiú hangosan hallgatta a zenét./ ÉN SZERETEM /

Egy idősebb férfi leszállásra készülve odaszólt neki, hogy vegye hallkabbra, mert nem szeretné hallgatni és 2 perc múlva leszállt.Hát ez nekem is sok! Ennyire ne legyünk fiatalellenesek!Nem szabad elfelejteni, hogy mi is voltunk fiatalok.

2011. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan is volt (2-szer is) tavolsagi buszon, hogy oreg nenike nem engedte, hogy leuljek, mert a szatyranak kell a hely. En ertem oda legutoljara a nagy taskaimmal megpakolva (kolibol mentem haza 3 het utan). 2 es fel orat alltam Budapestig emiatt. En alltam egyedul a buszon (lany vagyok), de mar alig birtam, dog meleg volt, le voltam izzadva a megpakolva valo futastol. Szoval nagyon szeretem az ilyen embereket! Jo, ne altalanositsunk, vannak normalis oregek, de ha egyszer veluk van rossz tapasztalat, akkor mit lehet tenni? Mert azt eszre vettem, hogy sok a bunko fiatal, de nem tolakodnak, csak a vilagert nem szolnanak az emberhez. Az azert elviselhetobb. Amugy a kozepkoruak kozott is sok az udvariatlan szerintem.
2011. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!