Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csodálkoznak az öregek...

Miért csodálkoznak az öregek ha ezek után senki nem akarja a helyét átadni?

Figyelt kérdés

Én Pécsre járok tanulni Szombathelyről, de amit az öregek művelnek az felháborító. Főleg az öreg nénik.

Amikor ülök a buszon , akkor látni hogy szó szerint rohannak a busz után, amikor felszállnak meg eljáccák a hattyú halálát.


Én nem bírok sokáig állni, sajnos olyan vagyok hogy olyankor hajlamos vagyok az elájulásra, meg is mondtam az egyik öreg nőnek de az minden nélkül felállított a helyemről mert hogy ő öreg, ha meg elájulós vagyok menjek orvoshoz. Most hogy lehet már ilyet mondani????


Ha jól kiveszem a szavait akkor én akár ott meg is "dögölhetek" csak neki legyen hova leülni? De nem csak velem ilyenek, hanem másokkal is.


Persze, akin látom hogy rászorul annak szívesen átadom a helyem, úgyis mindíg a megállóknál leszállnak páran. De olyannal is találkoztam már nem is egyszer hogy jön, megkérdezem hogy átadhatom-e a helyem erre leüvölti a fejemet hogy ő előmelegített helyre nem ül le.....HÁT MOST ILYET?????


Persze a fiatalok szidása állandóan megy ha van ülőhely ha nincs. Mert hogy "mibe fáradnak el EZEK hogy állandóan ülniük kell..." "mi öregek vagyunk nekünk ennyi kijár..."

Ilyeneket hogy mondhatnak? Az eszükbe sem jut hogy a fiatalok is emberek?:\



Veletek történt már ilyesmi?

Én rengeteg ilyen esetnek a szemtanúja voltam, nem csak velem ilyenek. De ha egyszerűen elfáradt vagy beteg akkor minek járkál a városba meg fut a busz után?


Volt olyan is amikor a szatyrukkal együtt elfoglalnak egy kettes ülést, az egyiken ő ül és ha látja hogy jön vki, gyorsan leteszi a másik székre a szatyrát. Ilyet......


2011. jún. 20. 17:08
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
elfelejtettem odaírni: tömött volt a busz, épp hogy csak le tudtam ülni, az öregasszony aki felállított és h "'menny orvoshoz ha elájulsz" meg nem csak 1 megállót utazott....
2011. jún. 20. 17:14
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Smerős helyzet... Ezektől a nyugdíjasoktól engem is kiver a víz...


"mibe fáradnak el EZEK hogy állandóan ülniük kell..." "mi öregek vagyunk nekünk ennyi kijár..."

Ezek meg egész nap üldögélnek az ablakban... Szerintem többet ülnek, fekszenek, mint a fiatalok, pláne az, aki dolgozik is.

2011. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Épp ez az. de a buszon a szidásuk nagyon megy.
2011. jún. 20. 17:18
 4/28 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
89%

Hallottam olyat, hogy felszállt a terhes, nagy pocakos anyuka, valaki át akarta neki adni a helyet, erre egy idős férfi a botjának a kampóját a terhes anyuka karjába beakasztotta, visszarántotta, majd közölte hogy ő ül le.


Engem hét hónapos terhesen egy néni könyökkel hasba vágott, mert ahogy felszálltam a buszra, láttam egy ülőhelyet és szépen elkezdtem arra felé cammogni. Erre a hátam mögül elém vágott (a franc se gondolta hogy ő is oda pályázik, azt hittem másfelé indul), majd könyökkel bele a hasamba és úgy tolta magát elém.

2011. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

szörnyű h rengeteg idős ember (tisztelet a kivételnek) milyen pofátlan :\ és nem szóltál semmit terhesen? én minimum beolvastam volna neki


hallottam olyanról is hogy bár az Metrón volt Bp.-n egy terhes nő (elég nagy pocakkal már) leült egy öreg nő meg fel akarta állítani. Mondta a nő h ő terhes. Az öregasszony meg : "a terhesség nem betegség és nem is mentség..."


most ilyet hogy mondhat? pofátlanságnak is van egy határa

2011. jún. 20. 17:27
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is, olyan is, ha tényleg át szoktad adni a helyed, akkor nagyon jól tudod, hogy vannak rengetegen aki tök aranyosan , kedvesen megköszönik, aztán még fél óráig hálálkodnak és mikor leszállsz még el is köszönnek...


Akiket te írtál... hagyd őketa fenébe, gondolj bele milyen pocsék életük lehet, ha ebben lelik "örömüket".


(Hosszú lesz :) )

Egyszer nyáron, nagy melegben utaztam buszon az állomásra, tesóm cuccait is én vittem, mert nem volt ideje hazajönni értük. Gondolhatod, két utazótáskával megpakolva begyömöszöltem magam egy négyes ülés szélére és a lábam alá raktam a kisebbik táskát, másikat az ölembe.


Nna egy megállót se kellett várni nénike átfurakodta magát a tömeget ahogy meglátta, hogy van megfelelő "áldozat" és elkezdett velem kiabálni, hogy elfoglalom a helyet, nem lehet velem szembe leülni, nem fér el a lába, és ezek a mai fiatalok, stb-stb...

Én meg kétségbeesve nézelődtem, hogy most sírjak, vagy hova menjek, hogy "szegény" nénike leülhessen.


Mellettem ülő bácsi miután magához tért az ámulatból rögtön fogta a nagyobbik táskámat, hogy adjam oda neki, majd ő az ölébe teszi...

Nénike meg leült és(!!!) a két picike kis tatyóját szépen elrendezgette a lábánál, pont akkora helyen mint előtte az én 4szer akkora táskám volt :D:D:D

2011. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Á, csak pislogtam döbbenten. Aztán valaki felállt és átadta a helyet, úgyhogy nem idegesítettem magam tovább rajta.


Én meg olyat hallottam, hogy terhes kismamának megmondták, hogy a terhesség nem betegség (nem az, de akkor az öregség sem - ráadásul a terhes nőben egy gyerek van, azért kell leülnie, mert ha elesik, a gyerek meg is halhat - szóval nem legfeljebb egy kis kéztörést kockáztat), meg hogy adja át az a helyet aki felcsinálta. A másik kedvencem: ha szét tudta tenni a lábát, akkor állni is tud.

2011. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon g*cik tudnak lenni.Asszem Sub Bass-nek is van valami zenéje amiben róluk van szó,vagy legalábbis egy kis szövegrészlet.Velem is hasonlók történnek,szinte ölnek a szemükkel a helyért,meg versenyeznek.De én beelőzöm őket,és már azért se adom oda a nehezen "megszerzett" helyem.A terhes nőknek átadom.
2011. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egy jelenseg, amirol irsz foleg kozepkoruak es idosek koreben. Nekem olyan is volt tobbszor, hogy volt hely, de mikor kerdeztem, hogy leulhetek-e, azt mondta a neni, hogy a szatyranak kell a hely vagy keressek mashol ulohelyet (ami nem volt) es 3 orakat emiatt alltam a tavolsagi jaraton, pedig elvileg lett volna hely. Aztan az is egy jelenseg, mikor 3 megalloval elobb mar oda all az ajtohoz es keszul a leszallasra, igy tole se fel, se le nem tud senki szallni. Semmi jot nem tudok feltetelezni az ilyen emberekrol, mert az emberek, akik igy viselkednek mind ontelt egoistak, de minden idos embert nem lehet egy kalap ala venni, azert szerencsere vannak nagyon rendesek is. En egyebkent azt tapasztaltam, hogy az 50 koruli emberek is elegge megkeseredettek es ok is csinalnak ilyen dolgokat, nemcsak a kimondottan idosek.
2011. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A terhes nőknek természetesen én is átadom.:)

De az olyan vén szatyroknak akik csak visítani tudnak meg a fiatalokat szidni éjjel nappal azok nem érdemelnek ülőhelyet. Szerintem felháborító hogy szépen megkérni nem tud csak mondja a magáét, persze aki tényleg rászorul annak kérnie sem kell azonnal átadom a helyem.:)


De ezek a vén szatyrok kiakasztanak-.-" főleg amikor szidják a fiatalokat össze vissza de a tesco-s szatyruknak vagy a kis retiküljüknek bizony kell a 2-es ülés h más véletlen se tudjon leülni -.-"

2011. jún. 20. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!