Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Temetésen ki búcsúzik kitől?

Temetésen ki búcsúzik kitől?

Figyelt kérdés
a pap beszédében mi az illőbb: a halott búcsúzik szeretteitől, vagy a szerettek búcsúznak a halottól?
2011. márc. 8. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a papnak kéne tudni.

Nekem az a logikusabb, hogy az élők búcsúznak.

2011. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a pap kérdezte mit szeretne a család, nekem is úgy a logikus hogy a szerettek búcsúznak, de a család többi tagja máshogy látja..
2011. márc. 8. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, alapvetően szerintem az élők búcsúznak a halottól, de a pap olyat is énekel, hogy


"Látjátok testvérek,

ennyi az élet,

zárul földi pályám,

immár sírba térek!" stb.


szóval is-is...

2011. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A katolikus szertartásban alapveően a halottól búcsúznak, míg a református szertatrásban a családért, a gyászolókért imádkoznak.
2011. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még csak olyan beszédet hallottam, ahol a halott búcsúzott a szeretteitől. Katolikus temetés volt. Már ha arra a beszédre gondolsz, amikor említik sorban a neveit a hozzátartozóknak és mondanak róluk pár szót, meg ilyeneket.
2011. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!