Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A szalagavatók miért télen...

A szalagavatók miért télen vannak?

Figyelt kérdés

Annyira nem értettem ezt sosem. Nem lenne jobb így:

Végigtanultuk az egész évet, leérettségizünk, majd formálisan elbúcsúztatva a középiskolát előadunk egy táncot, megkapjuk a szalagot, köszönetet mondunk tanárainknak és utána már nem kell suliba menni? Mint általánosban a ballagás. Év végén sokkal szebb lenne. Miért év közeén van? Tiszta illúzióromboló, hogy még utána hátra van egy fél év. Ez kéne, hogy legyen az utolsó emlék. Szerintem.


2011. márc. 19. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert februártól már inkább az érettségi van hangsúlyban, az utolsó tanév első féléve pedig így pont megfelelő a szalagavatóra.

Évvégén pedig ott vannak az érettségi vizsgák is, majd a bankett, egyszerre sok lenne az ünnepségekből.

2011. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én örülök hogy már lement ez a dolog decemberben. Isten ments, hogy még most is ezzel kéne foglalkoznom. Azért az érettségi ennél sokkal fontosabb, mint hogy kiöltözve táncikálunk. Amúgy sincs ennek olyan nagy jelentősége, hogy ilyne nagy feneket kerítsünk neki.
2011. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A báli időszak miatt.
2011. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!