Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit szóltok az Alfréd a kacsa...

Mit szóltok az Alfréd a kacsa című meséhez?

Figyelt kérdés
Aki nézte gyerekként felnőtt fejjel gondolom biztos rájött hogy milyen politikai célzatú az egész rajzfilm. Szerintem elég durva hogy így befolyásolták a legfiatalabb korosztályt. Szerencsére nem nagyon adják mostanában
2011. máj. 21. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Emlékszem a Hitleres részre mély nyomot hagyott bennem de mikor nagyobb lettem már nem hagytam magam hülyíteni.
2011. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régebben láttam.... No comment. Kritikán aluli.
2011. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hú, én csak a zenéjére emlékszem. Most elkezdtem nézni egyet youtube-on. De még nem jöttem rá, milyen oldal mellett is áll. Mindenesetre valami terroristás-féle részt nézek, ami már önmagában fura. Valaki kifejti, pontosan mi is a helyzet vele?
2011. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is néztem, de túl bonyolult volt a gyermeki énemnek, nem is kötött le. Csak a főcímzenéjét tudom elénekelni még mindig. :D

Egyébként tényleg elég érdekes - amikor újranéztem pár éve, leesett.

Egyébként nem csak ez a mese ilyen. Van még pár, mindenféle oldalról.

2011. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyen... de milyen? :) Nem akarok nagyon sok részt megnézni, ne húzzatok, plíz. :) Köszi!
2011. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:27


[link]


tessék egy kis infó :D egyébként neten nagyon kevés része van fennt

2011. máj. 21. 23:31
 7/10 Jookoo válasza:
Ez a mese elég furcsa.Kiskoromban csak azt néztem mindig, hogy ez a Dolf(akkor még nem tudtam csak annyit h volt egy Hitler nevű német de azt nem hogy Adolf volt:D)miért öltözik úgy mint Napóleon (kiskoromban valamiért nagyon megfogott a Napóleon korabeli ruhák stílusa innen ismeretem Napóleont de azt sem tudtam róla még hogy milyen országban élt.) Nálam így idősebbként azt vallom, hogy Dolf semmi szempontból nem jó.Hiszen akik gyűlölik rettentően Hitlert azok azt láthatják, hogy ez a varjú csak annyira gonosz mint a legtöbb mesefilmben a negatív szereplők magyarul meg sem közelíti a könyvekben leírtakat. Akik viszont Hitlert pszichológiailag vizsgálják és szónokilag, esetleg mint hadvezért(mint jómagam) azoknak feltűnhet, hogy elég hiteltelen, hiszen ebben a mesében volt valami baja a csőrével és emiatt lett vezető,és végig nevetséges, de Hitlernek semmi baja nem volt magával(Nem, nem volt zsidó csak nem tudta bizonyítani, hogy egyik dédapja milyen vallású volt). Emellett az első világháborúban a katonatársai olyat is nyilatkoztak róla, hogy "Amíg Adolf velünk van nem veszíthetünk." Szóval nem egy félős közkatona volt mint azt sokan próbálják bemagyarázni.Ezenfelül a napóleoni ruházatot sem értem igazán mert addig rendben, hogy Hitler tisztelte Napóleont de nem jártak egy ruhában. Továbbá azt sem értem, hogy most akkor hol van a többi fő nemzet. Meg mi ez a vallási okos háború? Németország nagyobb területet és bosszút akart az elvett földterületekért? Mi ez a két ország hasonló vallással duma?! És még van képe pár kritikusnak azt írni, hogy hűen követi a fontosabb eseményeket a korszakból.
2012. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
aranyos kis mese. én nagyon szerettem és most is szép emlékeim vannak róla. Mér fáj neked hogy a hollandok így gondolják a történelmet, ahogy átjön e kis mesén ? Hollandia kemény náci elnyomás alatt volt. Szemszög kérdése. Mi visszakaptunk jelentős területeket "Hitlertől", ezért hálásak voltunk/vagyunk? neki. Hogy tudott volna befolyásolni, ha nem is értetted a lényeget, magad is leírod a magyarázatban. Később, ha van egy kis intelligenciája az embernek, úgy is tudja hová tenni. Nekem ettől függetlenül egyik kedvenc mesém.
2013. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jookoo válasza:
Imádtam én is,de az ilyen mesék tulajdonképpen pszichológiai hatás tekintetében erősek,hiszen mi most röhögünk,hogy "némmá Hitlervarjú napóleoni ruhában" de a kisgyerek agya fogékony és tudatalatt is megragad benne a kép,ami kihat a nézetére is.A játékokat bemutató reklámok is hasonlóképpen hatnak a gyerekekre,ez alapvető gyerekpszichológia.Konkrétan kisiskolásként az adolf Hitler névről nekem Dolf ugrott be mert szerettem ezt a mesét ha pedig az Adolf névről valakinek Dolf ugrik be akkor azonosítja a két "karaktert" és máris kész a történelmi kavarodás.Az okos indok Hitler leszólására,hogy megszállta őket,azonban ez csak arra indok,hogy rosszabb színben tüntesse fel Hitlert, arra nem,hogy olyan történelmileg hamis dolgokkal tegyék tele a rajzfilmet ami esetleg sértheti mondjuk az olyanok lelkét akik túlélték Drezda bombázását, a koncentrációs táborokat vagy éppen a Don kanyarban lezajlott véres harcokat.Ők látták a háborút és ha meglátják,hogy egyes mesekészítők a gyerekeiknek,unokáiknak hogy mutatják be a háborút esetleg lelkük mélyén az kívánják,bárcsak a készítők is élték volna át a háborút,akkor talán nem vennék poénra.A másik,hogy két féle háborús humor van az egyik ez amikor lebutítanak valamit és nevetségessé teszik és az amikor az embernek úgy teszik humorossá a véres eseményeket,hogy a néző inkább kínjában nevet nem pedig szánalmában,hogy vannak akiknek több millió ember halála ennyit jelent.
2013. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jookoo válasza:
Mellesleg,ha nem érti a nézőközönség a tartalmát miért van az amit a fenti Mondo-s cikkben leírnak?Konkrétan az,hogy népszerűségét az önkényuralmi rendszerek kigúnyolásának köszönheti és hogy a legnagyobb sikereket valahogyan Izraelben aratta,ahol a 6-7 éves gyerek elméletileg ugyanúgy nem ismeri az akkori világpolitikát,mint más országok szülöttei?Meg a sorozat megrendelőjének a neve is elég beszédesen mutatja,hogy nem csak egy poénos gyerekmesét hanem egyszerű gyerekpropagandát akartak létrehozni.
2013. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!