Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lányok és asszonyok! Ti mit...

Lányok és asszonyok! Ti mit szóltok, ha "csókolom"-ot köszön nektek egy férfi?

Figyelt kérdés

Igen kellemetlen helyzetbe kerültem ma, amikor egy nagyapám korú idős embernek csókolomot köszöntem, és ugyanabban a pillanatban ő is csókolomot köszönt nekem :S


Már nem ez volt az első eset, talán le kellene szoknom erről a köszönésről :( , de mit tegyek ha ez áll rá a számra?! ,hiszen engem még úgy tanítottak a szüleim, hogy az idősebbnek "csókolom"-ot köszönünk. Falun ez működött is az öreg néniknél és bácsiknál, én "csókolom", ők "szervusz". Még anyu is így köszön az idős korúaknak, pedig ő már 40-es éveit tapossa, gondoltam én is tartom ezt a szokást ha már így tanítottak...


Ám a világ kissé megváltozott. Miért köszönnek nekem úgy idősebb férfiak, hogy "csókolom" mikor még csak huszonéves vagyok? Nekem ez nem tetszik egyáltalán! Mikor alakult ki ez a szokás? Ti mit szóltok ehhez?


2011. jún. 21. 23:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem is szoktak az öregasszonyok, jó napot kiváok uram-mal köszönni XD én persze csókolom.


amúgy nem feltétlen kell köszönni csókolommal, mer nehogy asziggye hogy öregnek néz ki XD

2011. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

már írtam, tényleg csak a NAGYON IDŐS bácsiknak és néniknek köszöntem eddig így (utóbbi is 77! éves volt) a többinek én is jó napot-ot köszönök!!!


ettől függetlenül nagyon zavar ha nekem így köszönnek! köszönjenek akkor már ők is jó napotot! :P

2011. jún. 22. 00:08
 13/21 anonim ***** válasza:
Komoly probléma...
2011. jún. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Az utolsó hozzászólásodra reagálnék.....


Egy 77 éves bácsinak nyugodtan köszönhetsz csókolomot. Bár, legjobb lenne a jónapot, de ez most mindegy..


Ha már így köszöntél, akkor fogadd el, hogy neked is így köszönnek vissza. Teljesen természetes, ha egy férfi (legyen az fiatalabb vagy idősebb) Csókolomot köszönön egy nőnek. Igen, téged már nőnek kell venni, nem pedig kislánynak. Az idősek még tudják mi az illem!


Nézd a következő szituációt.

Én: Jó napot kívánok Béla bácsi!

Bácsi: Kezét csókolom! Tetszik tudni azért jöttem mert.....


Szóval ez a tetszik is benne van. Nem azt mondja hogy tudja azért jöttem mert...

Ez így illik. Nekik így tanították. El kell fogadni.

Ha neked nem tetszik, hát, az a te bajod.


Én személy szerint attól mászok falra, ha ismeretlen 50es pasasok letegeznek. Nem, nem illő részükről. Nem copfos kislányvagyok már. Sőt, férjem is van. Igaz, még csak 23 éves vagyok, de akkor se tegezzen már le. Ha én letegezném, biztos én lennék a barom.

2011. jún. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A magázódást törölhetnék már ki ebből a nyelvből, de örökre.
2011. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Bármilyen illemtankönyvet fellapoztok, azt fogjátok találni, hogy a férfi "kezét csőkolommal" vagy "csókolommal" köszön egy nőnek. Én gyűlölöm, ha egy félfi azt mondja nekem, hogy "Jó napot" . ez nem elavult dolog, egy magára valamit is adó férfi így köszön és kész. Másrészt meg nem "Jó napot" hanem "jó napot KÍVÁNOK" vagy "jó reggelt KÍVÁNOK". Nagy faragatlanságra vall ezt lehagyni.
2011. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 napietus ***** válasza:

utolsó igazat ír. fiatal férfiak is köszönnek nekem kezét csókolomot, már azok, akik kaptak valamilyen szintű nevelést...


29/N

2011. jún. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
úgy tűnik minden csak nevelés kérdése. talán azért, mert így neveltek, nálam ez rögződött hogy "időseknek csókolomot" és furcsa ezt fordítottan megélni. mindegy, ez van, el kell fogadni -bármennyire is rühellem ha valaki így köszön.
2011. jún. 22. 22:04
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem. Idős hölgynek elmegy, egyébként szerintem kívánjanak jó napot/estét/reggelt.
2011. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar. Tök mindegy hogyan köszön, tegez vagy magáz, csak határozottan és udvarias hangnemben, tegye.

Az orruk alatt valami köszönésfélét odaböfögőktől viszont falra mászok.


24/N

2011. jún. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!