Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok között is vannak...

A cigányok között is vannak különbségek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy vannak szinte fehér bőrűek fekete hajjal és a viselkedésük is cigányos. Aztán vannak akiknek kicsit sötétebb a bőrük, barna hajjal (szintén észre lehet venni a viselkedésén, beszédén, hogy cigány) és vannak a teljesen sötét bőrűek fekete hajjal.


Lehet nagyon buta kérdés, ezeket csak a 19 éves fejemmel figyeltem meg, de komolyan elgondolkodtam rajta, mindenféle rosszindulat nélkül.


2011. júl. 4. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy a felmenőik között akad-e fehér.

A fekete cigánynak kevés fehér felmenője van, vagy egy se.

A világosabbnak kicsit több.

Ez az én elméletem, meg van is egy ilyen ismerősöm, akinek a nagyapja teljesen fekete, de ő már majdnem fehér, mert aa nagyanyja meg az anyukája fehérek :D

Remélem segítettem

2011. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Képzeld, nekem is van olyan ismerősöm, hogy Oláh a vezetékneve, alig látszik rajta, hogy cigány, és van egy olyan, akinek Nagy a vezetékneve és olyan, mintha anyukája és apukája is cigány lenne, pedig csak az apai nagyapja volt félig(!) cigány.

Emiatt szegény nagyon rosszul érzi magát. Ő és a tesója is úgy néz kim, mit a cigányok.

2011. júl. 4. 23:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát pl cigány vajdák elég fehérek szoktak lenni, nemtudom nekik vannak-e fehér felmenőik. De viselkedésben nagyjából mind ugyanolyan.
2011. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hát mifelénk van egy tiszta albínó cigó is:)
2011. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, anyukám is szokta mondani, hogy mostanában egyre elterjedtebbek a szőkék :)
2011. júl. 5. 00:04
 6/14 A kérdező kommentje:
A piacokon szoktam látni általában a fehérbőrűeket? Nálatok is?
2011. júl. 5. 00:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Vannak különbségek, csak a kárpát medencében vannak Romungrók, Magyarcigányok, Kárpáti cigányok, Szintók, Oláhcigányok, Beások, Román cigányok és Gábor-cigányok.

Ezek közül egyes csoportok kifejezetten szőkék, másoknak meg nagyon sötét a bőrük, van akik között szégyen a bűnözés, és van akik között dicsőség ha valaki börtönbe kerül. Nem szabad a cigányságot homogén közegnek tekinteni.

2011. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már Indiából távozáskor (nem onnan indultak, azon csak át vándoroltak) nagyon kevert népség volt. Azóta még inkább tovább keveredett. Sok híres fehér ember aki törvényen kívüli volt és több nemes is sok-sok ezer cigány felmenője valóban.
2011. júl. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

07-04 23:38-as Antropológia egyes


Két azonos rasszok félvér tagjának gyermeke erősen akár megtévesztően kinézhet a egyik rassz tagjának.

2011. júl. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 07-05 14:27


Igen-igen. Viszont egy cigány-cigány vegyes népcsoportú házasság valamiért legtöbbször visszahúzza őket.

2011. júl. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!