Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha valaki cigányozik, akkor...

Ha valaki cigányozik, akkor miért tenné divatból?

Figyelt kérdés
Én pl. már a Jobbik előtt is cigányoztam, pedig még egy szkinhedet se ismertem.
2011. szept. 28. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Hát igen, a kulturálatlanság valóban nem divat kérdése.
2011. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem senki se divatból teszi. Ők cigányok és kész. Csak magukat romának hívják, meg a média is, mintha ezzel jobbá tenné őket.

Cigány ha jó, ha rossz emberről van szó. Nem maga az elnevezés teszi őket rosszát. Hanem az, hogy ha lopnak, vagy ölnek.

2011. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mégis hogy máshogy hívnád őket?

Számtalan író idejében sem volt még Jobbik meg skinheadek, mégis használták ezt a szót (pl. Egri csillagokban is cigány szerepel).

2011. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

A cigány a nép neve. Sajnos mamár szitokszóként emlegetjük. sajátos kultúrája miatt, mert ugye sokszor nomád életet éltek és zenéltek jósoltak vagy téglát gyártottak ahol épp mi akadt ezért a gyerek nem járt iskolába sem, a személyi higiénia is kevésbé volt jellemző, mert akkor még nem voltak összkomfortos lakókocsik. Ez nem jó sme rossz ez így volt. aztán megpróbálták letelepítnai és mint derült égből a hideg zuhany kis kivétellel nem sikerült teljes mértékben felvenni bizonyos elvráható szokásokat, mint a munka vagy a fürdés és iskolába járás, ennek eredménye képpen a társadalmuk eltorzult. Olyan embereket szidtok aki többségében nem tudnak írni olvasni és nem látnak tovább mint a saját szüleik sorsa.

Persze hangsúlyozom hogy vannak olyan cigányok is akik tisztábbak mint ti és magasabb a képzettségük is, én is ismertem ilyet. Szóval nem lehet egyértelműen büdös cigányokról beszélni, mint ahogy te is megsértődsz ha büdös magyarokról van szó és azt hiszik jurtában laksz és nyersen eszed a húst.

2011. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!