Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak szerintem rettentő ciki,...

Csak szerintem rettentő ciki, mikor angolul "zagyvál" valaki, pusztán divatból?

Figyelt kérdés
Rengetegszer látok ilyet ezen az oldalon is. Egy- egy mondatot kivergődnek magukból valami rettenetes angolossággal, mert magyarul olyan "snassz" írni. Nem arra gondolok, amikor valaki gyakorol, vagy kikéri mások véleményét a mondat helyességéről. Azoktól kapok frászt, akik "I love you" szintű, magasröptű gondolatokat osztanak meg, 15 szavas szókincsükből összeollózva. Letörne a kezük, ha leírnák: szeretlek? Rettentő trendinek hiszik magukat, szerintem viszont szenvedés szaga van az egésznek.
2011. márc. 8. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek!

Annyi embert ismerek a volt osztályomból, akiknek az I am a girl mondat összerakása is kínszenvedés volt, de azért hosszú mondatokat írnak ki pl. közösségi oldalakra, iszonyat helyesírással....de hát mit lehet tenni?jót röhögni:)

2011. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a help/story/lájkolás a kedvencem. Mikor meghallom ütni tudnék:D
2011. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2011. márc. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az hogy külföldi szavakat látunk egy magyar raggal, az az anyanyelvünk halála... viszont vannak olyan szakmák főleg az informatika ahol ezt elkerülni képtelenség de igen a primitív májerkodó idegennyelv használata az tényleg bosszantó. ui: a lájklásos szót már megszoktam :D
2011. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én meg még nem is hallottam ilyen formában.
2011. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Legjobb példa erre a Facebook. Az, hogy mindenki, aki nyelvet tanul, automatikusan az adott nyelv "tudójának" hiszi magát, elég gáz. Erről itt írtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


(23:17-es válasz)


A másik ok, hogy mindig is felsőbbrendűségi szimbólum volt egy idegen nyelv szavait beépíteni a nyelvbe. Egyszer hallottam a rádióban: "szexuális abuzus." Egy másik gyöngyszem: "...azokat az EMÓCIÓKAT..." Szerintem aki így beszél, legfeljebb magyarul nem tud. Ugyanis ebben a két példában semmivel sem jelentenek többet az erőltetett külföldi szavak, mint az, hogy nemi erőszak vagy érzelem.

2011. márc. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

17:11


Egyetértünk. Koromnál fogva az én angolom sem perfekt és nem is élnek az agyamban olyan tévképzetek, hogy az lenne. Nem, nem bátorkodom facebookra beszélt nyelvnek beállítani, noha az "I'm a girl" szinten már jócskán túl vagyok. Teljesen megdöbbent, amikor az osztálytársaim adatlapján sorra jelenik meg az angol nyelv- nap mint nap szembesülök vele, hogy rengetegen közülük nem bírnak önállóan összerakni egy mondatot, képtelenek 2 igeidőt megkülönböztetni egymástól, illetve helyesen használni azokat. Szó sincs arról, hogy lenézem őket, de nevetségesnek tartom, hogy pont ők "verik a mellüket" a nyelvtudásukra. Néha azért eltűnődök rajta, vajon majd egy évtizednyi tanulás után miért tartanak még mindig itt... de ez megint egy másik téma.

2011. márc. 10. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Manapság, ha nem beszélsz angolul akkor GÁZ vagy, nem vagy TRENDI.Az is ezt állítja aki nem is tud.

Persze az iwiw-en meg a facebook-on fent van a beszélt nyelvek között.Mert COOL.Meg a f@sz tudja még mi.

Én ha megkérdezik azt mondom, hogy nem tudok.Nem is.Bár biztos többet tudok sokaknál akik ezt írják fel, hogy ne tűnjenek suttyónak.Amikor a fészbúkon olvasom az angol hozzászólásokat amiknek se füle se farka, attól hányok.Spanyolul viszont tudok.Hála istennek.De ezzel sem kérkedek.Akkor beszélek spanyolul, ha az ember nem tud magyarul, vagy a társaságban van spanyol(és a többiek is tudnak spanyolul)egyszerűbb közös nyelvet használni.Viszont amikor visszaolvasok, és nyilvánvalóan a (bocs, de pont a napokban történt)csaj tőlem kérdez alap dolgokat, amit aztán feltesz a közösségi oldalra, mint kommentálása, és beírja, hogy beszélt nyelvek SPANYOL, persze előtte bizonyította pár nappal, hogy fingja sincs, na attól kész vagyok.2 hete a kérdés:

-Nem beszélsz angolul?

-Nem.

-Hogy-hogy?

-.... a többit nem írom le mert hosszú lenne.


De amikor a zagyválóknak meg kell szólalni angolul akkor bajban vannak.És ezek után még nézz a szemükbe és ne gondolj semmi rosszat?

2011. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt birom rohogok, mikor kiirnak egy kerdest, nyomtatott betukkel utana: HELP, PLEASE. Minek? Igy jobban megertenenk a kerdeset?
2011. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár régi a téma, de ez tetszik...igen...baromira kiakasztó, hirtelen mindenki tud angolul...sőt azóta tömegével ki is vonul mindenki, és persze még minden tökéletes is kinn is..., de azért rövid időn belül visszatérnek, vagy más országokba mennek...vajon miért is?!

Ez kb. ugyanolyan, mint a nyelvtannácik esete, azaz amióta vannak a beépített helyesírásos progik, azóta hirtelen mindenki tökéletesen tudja a magyar nyelvtant is! :D

Én bevallom, nem tudom tökéletesen..., de amikor csak, mert egy ilyen progi a muszáj szót úgy tartja helyesnek, h ha ly-vel van írva, és vki tudja, h az nem jó, de a progit használó illető ráordít a másikra, h úristen ennyit se tudsz...na azon én már egyenesen szakadok a nevetéstől!

2014. márc. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!