Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utáljátok a Halloweent?...

Miért utáljátok a Halloweent? Szerintem nagyon kedves kis ünnep.

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon tapasztalom főként hogy nem szimpatizálnak ezzel az ünneppel , pedig szerintem nagyon szép ünnep és attól mert nem magyar szokás attól még lehet szép .Igazából a karácsonyfa állítás sem magyar eredetű ,a halottak napja sem magyar eredetű szokás és még sorolhatnám.Sőt a hamburger sem amerikai étel.Attól mert az angolszász országokban előbb tartottak Halloweent és Magyarországra csak ilyen későn kezd elterjedni arról nem tehetünk , ha olyan régóta jelen lenne itt is akkor nem lenne furcsa.A gyerekek is nagyon szeretik a Halloweent de persze a halottak napja is megmarad ünnepnek nem fog elveszi sosem.

2011. okt. 30. 20:48
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"Érdekes, egyébként Márton napi hagyományőrzésre alig-alig van példa. Pedig jó buli saját gyártású mécsesekkel vonulászni a sötétben, meg libás figurákat tenni az ablakba. Csak nincs miatta árudömping a szupermarketben."


Mostanában már van libaakció a szupermarketekben!

2011. nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Idegen a mi /európai/ kultúránktól. A halottak napjából nálunk nem szoktak hülye vicceket csinálni és bohóckodni."


Kelta eredetű ünnep, és nagyon is van a halottakhoz, ugyanis pont az ártó szellemek elriasztására öltöznek ilyenkor maskarába az emberek.

2011. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 mustafa33 ***** válasza:

Előző,

a közelben van egy vaskori kelta oppidum, de a régészek nem találják a temetőt. Hogy nem jutott eszükbe Hallovweenkor maskarában keresni???

Én halottak napján nagyanyáimra, nagyapáimra, apámra és a többi elhunyt rokonra,baarátra emlékezem, és biztos vagyok benne, hogy nem kell őket maskarával riasztgatnom, meg hogy ha szellemek lennének is (ami marhaság) senkinek nem ártanának, hiszen életükbenm sem tettek ilyet.

2011. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

mert a halloween sztem pl ertelmetlen

nem a buli a baj hanem az h a halottak napjabol viccet csinalnak es ez nem szep te lehet h jo bulinak tartod de az aki nemreg vesztett el vkit nm orul neki h ebbol viccet csinaltok sztem de ez 1 elmelet en mindenesetre utalom halloweent mert reklam azegesz

2012. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Halloween 31-e, míg halottak napja 2-a. Amúgy meg nemcsak jó emberek nyugszanak a temetőkben. Persze kísértet is kevés van szerencsére.
2012. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!