Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utáljátok a Halloweent?...

Miért utáljátok a Halloweent? Szerintem nagyon kedves kis ünnep.

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon tapasztalom főként hogy nem szimpatizálnak ezzel az ünneppel , pedig szerintem nagyon szép ünnep és attól mert nem magyar szokás attól még lehet szép .Igazából a karácsonyfa állítás sem magyar eredetű ,a halottak napja sem magyar eredetű szokás és még sorolhatnám.Sőt a hamburger sem amerikai étel.Attól mert az angolszász országokban előbb tartottak Halloweent és Magyarországra csak ilyen későn kezd elterjedni arról nem tehetünk , ha olyan régóta jelen lenne itt is akkor nem lenne furcsa.A gyerekek is nagyon szeretik a Halloweent de persze a halottak napja is megmarad ünnepnek nem fog elveszi sosem.

2011. okt. 30. 20:48
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Igazából ezt a befogadás dolgot legfőképpen a mosogatógép üggyel tudom összehasonlítani.Sok országban a 1960-1970-es években elterjedt de állítom hogy itt még 80-ban nem volt senkinek talán 1-2 embernek."Mivel az jujj amerikai az rossz az szemét az haszontalan...bla bla.. "
2011. okt. 30. 21:10
 12/35 NecroGeron válasza:
37%
Meg hát én szívesen versengenék a haverokkal kinek lesz több cukra az éjszaka alatt :) Meg ott van a dekoráció ami nekem nagyon bejön :D Én le is megyek holnap haverokkal szórakozni, de persze nem úgy mint egy Angolszász (Halloween hazája), hogy cukrot gyűjtök, hanem mint szórakozás. Szerintem jó lesz egymást ijeszteni egy sötét parkban :D Meg sok jó programot kitaláltunk... 11/F
2011. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
67%

Én sok válaszolóval egyet értek. Minden országnak vannak szokásai ami ugye náluk népszerű. Amcsiknál a halloween az ami népszerű, nálunk farsang, húsvéti locsolás és stb... A húsvéti locsolást sem vette át egyik ország sem, egyedül Szlovákiában szokás még főleg felvidéken. Egyébként nekem semmi bajom halloweenel, én olyan környezetben vagyok ahol a halottak napján meg emlékezünk a halottainkra, én így nem tudok bulizni. Nagy apám kivételével az összes nagyszülőm halott plusz a nagybátyám is, és én így nem tudok jelmezbe öltözve bulizni ahogyan meg emlékezek a halottainkra úgy ahogy azt más is írta már.

Mindenkinek szíve joga hogy milyen ünnepet tart meg, én halloweenezni nem szoktam, még töklámpást sem faragok mert egyszerűen nem dob fel engem. Én még valentin napot sem szoktam meg ünnepelni, nekem a valentin nap is egy átlagos napnak számít a barátnőm meg is sértődött akkor mert nem tisztáztam vele hogy én nem tartok ilyen ünnepeket. Ez van sokan mi így vagyunk a halloweenel. Majd később egy másik generáció tuti így fog felnőni hogy már itt nálunk is hagyománnyá válik ez az ünnep, de nálam ez így marad ahogy most van.

2011. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
70%

ma 21:02 vagyok

Kedves kérdező..Nem kell kiabálni(csupa nagybetűvel írsz kiabálást jelent) mert pontosan tudom,hogy okt.31-e nem a halottak napja..De ha te is úgy nőttél fel hogy halottak napja és nem halloween van akkor te is pontosan tudod,hogy már okt 31-én mennek az emberek temetőbe,és többnyire 2 nap alatt oldják meg a dolgot..Nem minden halottunk van egy temetőben...Így végül is sokan már okt 31-én temetőbe mennek,emlékeznek,nosztalgiáznak..ÉRTED???

2011. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
48%

Ma már elfelejtett ünnep a Betlehemezés,vagy az aprószenteki maskarázás. Pedig mindkettőnél kaptak a gyerekek ajándékot.

A mi ünnepeinket nem is ismerik,de az amcsiékat igen.

Ez a baj a Halloween-nel is.

Abban is egyetértek az előttem írtakkal,hogy csak pénz lehúzás az egész.

A karácsony azért több évszázados szokás Magyar országon is. Sőt,a szaloncukor a fákon csak magyar szokás.

2011. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Persze érthető hogy nem mindenki szereti ugyanazt.De el kell fogadni hogy valaki másképp látja a dolgokat valaki tart halloweent és valaki nem.
2011. okt. 30. 21:15
 17/35 anonim ***** válasza:

" Betlehemezés,vagy az aprószenteki maskarázás"

"Busójárás,húsvéti locsolkodás"


Ezeket miért nem tartják meg Magyarországon?? Hiszen magyar szokás,és van olyan jó mint a halloween..

2011. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 NecroGeron válasza:
Ennyi erővel a Szilvesztert se tartsátok meg mer ott is, ahogy némelyek mondanák "nagy a pénzkidobás " pedig ünnepben nem a pénz a lényeg és ettől függően egy szimpla maszkban meg fekete ruhában is lehet halloweenezni. Szóval nem a pénz számít sem a szilveszternél sem a halloweennál, hanem, hogy jól érezd magad.
2011. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%

Elolvastam a hozzászólásaidat.

Elolvastam a válaszadók hozzászólásait is..

Én sehol nem olvastam azt,hogy bárki is azt írta volna,hogy senkinek nincs joga halloweenezni..SŐT a legtöbben oda is írták,hogy mindenki maga dönti el,de megírták ők miért nincsenek oda érte..Akkor neked kérdező végül is mi a gondod??Ha halloweenwzni akarsz akkor csináld.Bújj jelmezbe,fesd ki magad valami maskarásba,menj el egy halloween partira és érezd jól magad..Ha téged ez boldoggá tesz,akkor csináld..De mások(velem együtt) nem vagyunk oda az ilyen majmolásokért.Én inkább temetőbe megyek,emlékezem,és a jó öreg szokásnak élek...Nekem ez jön be..Hol a gond???

2011. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Utolsó nem az olyan emberekkel van gond akik úgy gondolkodnak mint te.Hanem az olyanokkal akik bevezetnék hogy "csak gulyás levest lehet zabálni meg karikás ostort pattogtatni".....
2011. okt. 30. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!