Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vannak ezek a közhelyek a...

Vannak ezek a közhelyek a nyugati és a keleti világról. De valóban így van? Hol van valójában a határ a kettő között?

Figyelt kérdés

"A nyugati világ anyagilag fejlődik a kelet lelkileg"-ilyenekre gondolok. Meg hogy a nyugat a depresszióba, a rohanó világba fog belerokkanni, a kelet meg az alultápláltságba. Hogy ott az emberek bölcsebbek, egészségesebbek, normálisabbak, a szerzetesek tudnak repülni, stb.


Mi igaz mindezekből? Keleten nem ugyanúgy kapitalizmus van? Jó, hogy ott szegényebbek az emberek, de afrikában is azok. Pl. Oroszország is keleten van, mégsem számít keletnek.


Hogy van ez?


2011. nov. 3. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Olvastam egy elméletet a Drunvalo Melchizedek-től a "fény kigyójáról". Szerinte most az az erő ami az emberek tudati szitjének növekedését okozhatja keleten van. India, Tibet és Kína egy részén. Ezt az erőt elvileg szakrális térrendezéssel irányítani lehet.

Az tény, hogy itt Európában elég nagy most a kavarodás, és nem csak anyagi téren.

2011. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha nem tévedek, Európában mindig is nagy volt a kavarodás az ókori görögök óta.
2011. nov. 3. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mennyivel fejlettebb "Nyugat" mint "Kelet", én mindenesetre jártam Németországban, Spanyolországban, Franciaországban stb és semmivel nem jobb, mint Magyarország. Ugyanúgy vannak csövesek az utcán, kéregető gyerekek házak előtt és bunkó emberek. Én nem hiszek abban, hogy különbség van Nyugat-és Kelet-Európa között. Csak Nyugaton hiszik ezt, aztán megdöbbenek, ha eljönnek Magyarországra, hogy nem jurtákban lakunk. Ezt utóbbit úgy értem, hogy egy barátnőm élt kinn Németországban, mint cserediák és halál komolyan megkérdezték tőle, hogy mi jurtákban lakunk e? A szerb cserediáktól pedig azt kérdezték, hogy náluk vannak e már automobilok.
2011. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!