Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik nemzet (ek) étele a...

Sunrise kérdése:

Melyik nemzet (ek) étele a hús+gyümölcs variáció?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mediterán és a karibi térségre jellemző az ilyen kaja.

Talán az afrikaira is, de azt nem ismerem.

Ez azért némileg logikus is.

2011. nov. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tűlünk sem idegen:)

voltam Szabolcs megyében, családi összejövetelen, és a hús mellé nem savanyúságot, hanem befőttet tálaltak fel. Csak nekem volt furcsa. Főleg, mikor láttam, hogy a nagynéném a zsíros pörköltszaftos tányérba szedi bele a befőttet és együtt eszi a hússal. Biznyára különleges ízhatása van, de nem volt gusztusom kipróbálni.

2011. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még Mátyás királyunk idejében is a hús és a gyümölcs, (télen a szárított gyümölcs) és némi kenyér volt a magyarok fő eledele.

Most valóban a karibi, mediterrán étkezésre jellemző. Észak Afrikát ismerve ott is a gyümölcs, de főleg a zöldségek és a hús a jellemző Van pl kuszkusz is meg sok bab és borsó főzelék,de nagyobb mennyiségben hús + növények. V.....X

2011. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yingtáó válasza:

Olaszoknál jellegzetes előétel a sárgadinnye pármai sonkával, de nálunk is gyakori (gyümölcsszósz píritott darával főtt husival, aszaltszilvával, dióval töltött rántott husi barack befőttel. Almás-mézes csirke, körtés- hagymás csirkecomb....stb) Hawai szelet ( natur csirke, sonkával, ananásszal, sajttal pírítva).

de itt csak ilyne receptet találsz és ez szinte mind magyar és megtalálhatóak a magyar étlapokon is.

[link]

2011. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!