Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért hordanak sokan ilyenkor,...

Miért hordanak sokan ilyenkor, ilyen időben szemüveget?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán láttam embereket (pontosan 3-t)akik NAPszemüveget hordtak. A kérdést amiért feltettem hogy, remélem van itt olyan személy aki ma is napszemüveget hordott és így kérdezem meg töle: Miért hordasz szemüveget ilyenkor?
2011. dec. 19. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fehér embereket jó időben zavarja a nap, hóban pedig a hó fehérsége. Ilyenek vagyunk, soha semmi sem jó, ami az időjárást illeti :D
2011. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen csak "elbújok" mögötte. Ha felteszem, olyan érzésem van hogy én vagyok a "Láthatatlan ember":-)))) - és az jó.
2011. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl érzékeny a szemem ráadásul egésznap irodába vagy otthon dolgozom igy ha kimegyek a természetes fénytől kb kifolyik a szemem azért hordok szinte mindig napszemüveget
2011. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akinek pl. szemműtéte volt, annak hordania kell egy ideig.
2011. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 19. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Haverom is ilyen.Neki is iszonyat érzékeny a szeme.

Sokáig nem hittük el neki, mert amúgy is ilyen divatozós nagyzolós stílusa van...

Hát ilyen téli, de napsütéses időben levette a napszemüveget 3 perc múlva könnyezett és olyan vörösek voltak a szemei, mint amit a horror filmekben látsz, hogy vérben forog a szem.Ijesztő volt.

2011. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem UVra sötétedő rendes szemüvegem van, és azon érzékelem, hogy olyan időkben szokott a legdurvábban besötétedni (lényegében napszemüveg szintre), amikor nem vakító nyári napsütés van, hanem olyan szórt fény. Tehát akkor lényegesen durvább tud lenni a sugárzás.

Ebből kiindulva ha valakinek a szeme erre érzékeny, az ilyenkor valóban szenvedhet védelem nélkül.

2011. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem fényre sötétedő szemüvegem van, pár lépés távolságból teljesen olyan, mintha napszemüveg lenne rajtam.
2011. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!