Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nem láttam még kisebbség...

Miért nem láttam még kisebbséget játszani?

Figyelt kérdés

Az a nagy kérdés fogalmazódott meg bennem , hogy miért nem láttam miért kis romapalántáknál soha játékot. Kisgyerekoromban nekem voltak kedvenc játékaim mecsboxaim meg ilyesmik amivel elvoltam. Gondolom sokótoknak ,volt kedvenc játéka kiskorában. Kisautó lovacska legó akciófigurák labda stb. A játékkal az ember jelleme logikája és készsége is fejlődik amellett hogy eltölti vele a gyerek az időt.


DE ITT JÖN A KÉRDÉS?!

Láttatok már kis roma csávót valaha játékkal a kezében? Mert most hogy visszagondolok én még nem láttam romeszt pirospöttyös labdával a kezében. De még csak gondolatban se tudom összerakni a kettőt. -És az anyagi szegénységre se lehet fogni mert fillérekért lehet kapni játékokat vagy akár csinálni is.

Mit gondoltok erről?


2012. jan. 10. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szoktak játszani!


Kölyök koromban mindíg átlógtunk a kisegítősökhöz, csak mert tilos volt! :D

Tőlük tanultam meg "Ragázni", (Ez egy játék késsel vagy bicskával, különböző módokon kellett dobni a kést, persze megfeleleő sorrendben. Ha valaki tévesztett, vagy nem állt bele a földbe a kés, akkor a másik következett!)


Szintén ott tanultam meg zsilettpengét kilőni ujjal pöccintve.


No meg egy csomó "hasznos" dolgot tőlük tanultam...

:D


Szóval játszanak ők is, csak kissé másképp.

2012. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert igénytelenek a szülők, lesz.rják a gyereküket, tisztelet a kivételnek... Nem véletlenül lesznek olyanok azok a gyerekek, amilyenek. Persze, nem csak emiatt, ez csak egy a sok közül.
2012. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elnézést az írásomért tudom kissé rosszul fogalmazott gyorsan írtam ,mert mennem kellett csak kiírtam nem akartam elfelejteni.

Igen kedves első hozzászóló ezek a játékok tényleg léteznek én tudom hogy nem kamuból írtad ki.

Sőt még van a pénzezés is ami így eszembe jutott. Az viszi az összes pénzt aki a vonalhoz közelebb tudja dobni az érméket. Ezek a 2-8 évig terjedő korhatáros játékok.

2012. jan. 10. 19:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hogyne játszanának! Kis szamurájkardokkal, base-ball ütőkkel, rugós késecskékkel..kisbaltákkal..


Szögezzük le: a konszolidált, többségi életvitelű családban felnövő cigány származású kisgyermeknek ugyanolyan játékai vannak, mint magyar kortársának.


A "különállás kultúrájához" ragaszkodó, erőszakos szerzésen (lopáson, rabláson, uzsorán, gyilkosságon) alapuló életformát továbbadó családokban magasan tesznek arra a szülők, hogy játékaik legyenek a gyerekeknek. Sok esetben még arra is, van-e mit enniük. Ott az a fontos, hogy a "csórelás" technikáit kis korban megtanulják. A bűncselekményeket gyakran gyerekekkel követtetik el: tudják, hogy bizonyos életkor alatt az elkövető nem büntethető:(

2012. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogyha van normális roma szülő aki normálisan akar gyereket nevelni ,ha a gyerek a többi roma kortársával vegyül tutira belehúzzák ugyanabba a mentalitásba és életfelfogásba ami a többinek van (lesz ahogy lesz ha nem lesz elvesszük megöljük) Ez a felfogás meg csak a barbárkodáshoz és börtönhöz vezet. De nekik a börtön se téma mert jobban él ott mint otthon.
2012. jan. 10. 20:18
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
nálunk a cigányok mindig játszottak... a mi játékainkkal.
2012. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, snúrozni (az említett pénzdobálós játék) is a kisegítősöktől tanultam, akiknek a 98%-a cigánygyerek volt!

:D

2012. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem bírtam kihagyni:


-Mit kap a cigánygyerek karácsonyra?

-A biciklidet!

XD

2012. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom!Falun élek, sok cigány közt.

Amikor gyerek voltam akkor is láttam hogy a saját labdájával, dömperével stb vel jönnek ki az utcára közénk játszani.

Most hogy már nem játszani megyek a játszó térre, hanem a fiamat viszem, akkor is jönnek a játszó térre és szinte mindegyiknél van valami kedvenc játék.

2012. jan. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom hol élsz vagy ki lehetsz?!

Felénk a játszótérre sötétedés után csak megfelelő tűzerővel ajánlott kimenni.

Összegyűlik az aljanép isznak drogoznak és aki arra megy annak beszólogatnak. Persze üvöltve *kúltúráltan!!

Nem számít hogy öreg néni vagy kisgyerekes nőről van szó. Ha valakinek ez nem tetszik simán nekimennek az illetőnek megrugdossák arcába köpik a szotyit hasonlók... De nem kell szerintem ezt a mentalitást bemutatni azoknak akik találkoztak már hasonló egyénekkel. (az adjál cigit szisztéma)

Átlagba a 13 évestől a 19 évesig találhatók a játszótéren. Ki így játszik ki úgy.

A példa ragadós.

Szerintem ezért nem látok játékot a kicsiknél sem. Másrészt így meg nem megy ki a játszótérre senki.

2012. jan. 11. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!