Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak nálunk magyaroknál...

Csak nálunk magyaroknál szokás az hogy előre engedik a lányokat pl bejáratnál?

Figyelt kérdés

Van egy svájci ismerősöm és annyira furcsa hogy nem engedett előre sőt szinte kb tolakszik előre ez ott nem lehet szokás? Mert én "megszoktam" hogy előre engednek a pasik ezért már ösztönösen mentem úgy de vele nem így volt..:D

Kérlek segítsetek! :)


2012. márc. 5. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Ez alapvető udvariassági forma az egész világon. Azért mert valaki svájci még lehet udvariatlan. Te kifogtad:(
2012. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mi volt a szituáció? Mert nem mindenhol kell előre engedni a lányt. Például szórakozóhelyre a fiú megy be előbb.
2012. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
állomásra mentünk be és egy bácsi épp jött ki az ajtón azaz még tartotta is és végül a pasi ment előre.. aztán pedig a vonatról lefele ugyan ez hogy ő ment elsőnek..
2012. márc. 5. 21:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ajtó befelé nyílik, akkor ő megy előre, hogy tartani tudja. És nem olyan tahó módon, mint mostanság látom, miszerint jó széles, hónaljszagú karkitárással beáll a paraszt az ajtóba, anélkül, hogy a küszöböt átlépné, átpasszírozza a hölgyet a bejáraton, mert ő úriember és előreengedi...
2012. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vonatról lemehet a férfi elsőnek, de akkor utána segítse a nő lelépését, nyújtsa érte, vagy a csomagért a kezét!
2012. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hmm akkor végülis lehet hogy én értettem félre a helyzetet?
2012. márc. 5. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Az lehet. Nem olyan egyszerű az etikett, mint elsőre látszik. :)
2012. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1-nek, akkor ne menj Japánba, mert az összes nő haragudni fog rád...


Ez egy tipikus nyugati szokás. Japánban ha át akarod adni a helyedet egy nőnek, akkor örülj hogy nem rúgja le a vesédet, mert hogy te gyenge nőnek látod. Ajtónál dettő, és stb...

2012. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól mondja.Vannak országok ahol a nők elvárják ezt , főként Európában.De egy japán vagy egy amerikai nőnek nagyon nem tetszene, mivel azt hiszi hogy ezzel gyengének és alsóbb rendűnek nézed.
2012. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Ez csak Kelet-M.o-n szokás. Csak nézek itt Ny-M.o-n nyomaxik be elém a gyerek, s az anyja még rá is szól, hoyg "Ne tötyörögjön!" Nem az h engedd már elé a nénit!

Itt a férfiak is, a sorban, az ajtónál, a busznál..csak úgy nyomaxanak! Én előre engedtem valakit, néztek rám mint a hűlére, hogy feltartom a sort, pedig mehetnék, mért nem megyek, hát látom, hogy elém jut az öregasszony!"

Tisztelet a kivételnek, de tényleg a férfiak is legtöbb tök nyugodalmasan bemeg yelőttem. Már akabátom hogy lesegítette volna valaki...a férjem. Meg a barátai, akik nem idevalók. Én még Bcsabán szépen tanítgattam a gyerekeket is, hoyg ne foglalják el az egész utcsaszélességet, térjenek ki, itt meg volt hogy inkább átmenne rajtam férfi, gyerek, minthogy 15cm-t kitérne. Vag yén belépek a sárba, de fél métert, nemhoyg látja, hoyg kitérnék, s ő is térne.


De ha étterembe , kocsmába mentetek, ott a férfinak kell elől menni.

2012. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!