Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért köszönnek újra meg újra?

Miért köszönnek újra meg újra?

Figyelt kérdés

Példa: Az ember leviszi a szemetet és közben találkozik más emberekkel (szomszédok), akiknek nyilván köszön. DE! Ha ugyanez az ember lemegy a pincébe és garázsba is és közben megint találkozik ezekkel az emberekkel, akkor miért kell minden egyes alkalommal köszönni? Hiszen már találkoztunk és akkor üdvözöltük egymást.

(Ez mostanában lett szokás)



2012. ápr. 30. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam köszönni másodszor, csak rámosolygok az illetőre.
2012. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alapállás az, hogy egy embernek naponta egyszer köszönünk. A többszöri köszönés valószínűleg azért van, mert szó nélkül mégsem illik egymás mellett elmenni, viszont sok olyan ember van, aki nehezen kommunikál. Ahelyett, hogy kérdezne valamit, vagy mondana valamit, számára egyszerűbb elmormolni egy újabb "jónapotot".
2012. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyrészt #2, másrészt pedig manapság az emberek többségének zsong a feje: "jajj, még gyorsan ezt is meg kellene csinálni", "megcsináltam már ezt meg ezt?", plusz az előbb rádióban/tévében hallott hír, zene, stb. És arra már nem jut idő, hogy megfigyeljék, és megjegyezzék, hogy kivel találkoztak, köszöntek-e neki; és nem akarnak bunkónak tűnni.
2012. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!