Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha lemondok a magyar állampolg...

Ha lemondok a magyar állampolgárságomról, és felveszek másikat, akkor később, évek múltán felvehetem újra a magyart? (Nyilván úgy gondolom, hogy akkor a másik (külföldi) állampolgárságomról lemondanék)

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
minek mondanál le? elég hülyén hangzik a kérdés. ha egyszer lemondtál róla, minek akarnád visszavenni? ha valaki lemond az állampolgárságáról annak oka kell hogy legyen. nem ilyen ki-be táncolok kérdés ez
2010. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a magyart visszaveheted, tudtommal leadása nem kizáró tényező.

Első válaszolónak: én kicsit hasonló helyzetben vagyok. Apum német állampolgár, én magyar vagyok. Viszont a kettős állampolgárságot a németek csak akkor engedik meg, ha németként veszek fel egy másikat. Így ha német-magyar kettős állampolgár szeretnék lenni (kint élek félig-meddig, németnek és magyarnak is tartom magam), akkor bizony csak akkor van esélyem, ha előbb felveszem a németet (és lemondok a magyarról), majd utána felveszem másodiknak a magyart.

2010. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet csak úgy lemondani egy állampolgárságról,vannak feltételei,hogy mikor veszted el.Ez nem olyan,hogy besétálsz egy irodába és lemondod,mint az internetelőfizetést.Pl egy volt barátnőm izraeli-magyar kettős állampolgár,izraeli állampolgárságát akkor vesztené el,ha nem menne oda -azt hiszem- 5 évente.Így elvesztené.
2010. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szitu a következő: bizonyos országok (mint, ahogy már írták is) nem adnak állampolgárságot, addig amíg megvan a magyar. Én huzamosabb ideig szeretnék élni máshol, ahol felvenném az ottani állampolgárságot (nem kell részletezni, hogy az mivel jár, tudom a részleteket). Ezt csak úgy tudom megcsinálni, hogyha lemondok a magyarról.. Később viszont ha véglegesen visszaköltöznék, akkor már nem lesz szükség a kintire.. (próbáljatok meg nem azzal foglalkozni, hogy miért tervezem így az életem, maga a lehetőség érdekelne)
2010. márc. 9. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az elsőnek igaza van.Ez nem ilyen ide-oda táncolok kérdés.Meg MI ÉRTELME LENNE?Ha meg éltél külföldön,tudod hogy érzelmileg sem egy egyszerü dolog.Szerintem ez buta kérdés ne haragudj.Az állampolgárság nem egy cipő amit cserélgethetsz,hanem TE vagy.
2010. márc. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%

Én nagyon remélem,hogy nincs arra semilyen lehetőség,hogy újra állampolgára legyen Magyarországnak az ,aki már egyszer önként lemondott róla.

Ha külső kényszer nélkül mond le valaki az állampolgárságáról,semmilyen ok nem elfogadható arra nézve,hogy miért táncolna vissza később.

2010. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Például más országban, ha állampolgár vagy, akkor sokkal könnyebben jutsz lakáshoz, kevesebb a probléma meloval is. De ha vissza akarnék jönni, akkor meg visszavenném az állampolgárságomat és akkor meg itt lenne könnyebb.
2010. márc. 12. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Adott esetben persze, hogy felveheted, bár ezt könnyebb kínaiként megtenni, mint pl. magyar, de határon túli születésű, 9 nyelven tolmácsolni képes, diplomás emberként, mivel az ilyenekre itt nincs szükség.


Másfelől az állampolgárságnak az a lényege, hogy bármilyen, de legyen, mert anélkül hontalan lennél és a hontalanokra nem feltétlenül van jogalapja olyan követeléseket kiszabni egy államnak, mint saját, vagy vele szerződéses állam polgárára.

2010. márc. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
71%

Lehetsz kettős állampolgár, ha a másik ország megengedi!

(A Magyar Kosztársaság megengedi, örül, ha van még állampolgára..)

Miért akarna szabadulni a kérdező a magyartól?

Hogy az itteni vérszívó banda leszálljon róla!

4 évet éltem az Egyesült Királyságban, sajnos hazajöttem. De a 4 év alatt végig cseszegettek - pl. olyan hülyeségekkel, hogy nem jelentettem be, hogy elmentem.

Persze, mint kiderült, semmi jogi alapjuk nem volt!

Pusztán az a rohadt irígység és rosszindulat!


A zsebre dolgozó "rendőrök" arc is felderült, ha látták, hogy az angol autó vezetője tud magyarul! Lehet kunyerálni! Rá is szoktam, hogy nem szólaltam meg magyarul. Olyankor azonnal lekoptak, mert még a személyimet se tudták elkérni... Az angoloknál nincs is személyi!


A kedvenc esetem, amikor a sün odajött, majd hallva, hogy angolul kommunikálok, annyit nyögött ki: "Paper, paper!" Én adtam neki egy köteg iratot - kb. 100 lapot. Beletúrt, és visszaadta :)

Persze, remek tudás egy "Good bye!"-ra, "Have a nice day"-re vagy "See you"-ra nem tellett...

2011. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!Hát sztem meg az UK a másik véglet.Ott meg hiányzik a józan paraszti ész meg az emberi szív.

Rules,laws,helath & safety policy and that's it.No common sense att all...

Én is éltem ott éveket és utáltam hogy mindenhol csak szabályok vannak,meg a cctv les mindenhol,meg ez a műmosoly mindenki arcán és közben csak a shoppingot várták meg a szombati nagy bebasz ást a pubban.

Azt viszont szerettem,hogy sehol nem vertek át,sem az autószerelőnél,sem az üzletben és munkaszerződésért sem kellett könyörögnm a cégnél,mint Magyarországon..

Ja és szerettem hogy a tömegközlekedés pontosan jár és enni lehetne a földről annyira tiszta minden jármű és sehol sincsen csöves!

És a szolgáltatóipar is jó...ők rájöttek hogy az üzletet a vevők pénze tartja el!Mekkora találmány.Itthon meg bemész valahová és az eladó jó ha nem köp le.....

2012. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!