Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Temetésen illik fényképezni?

Temetésen illik fényképezni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Közben nem.Amikor vége a koszorúkat és a többit.
2012. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 gelazso ***** válasza:
100%
Magyarországon inkább ne.Voltam országokban ahol nem volt gond vele és a temetés egy ünnep volt
2012. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Gwent válasza:
Nincs általános illem. Temetés előtt a hozzátartozóktól meg kell kérdezni zavarja-e Őket, ha megörökíted a temetést néhány fényképen. Ha nem nincs semmi akadálya. Ha igen akkor nyilván nem kell fotózni.
2012. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tényleg a helyzet és a szereplők határozzák meg. A megkérdezés elemi együttérzés kifejezése, és mindenképpen a szertartás zavarása nélkül, mintegy a háttérben kell tenni.
2012. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
58%
apum nagypapám temetésén fotózott és sikerlt egy nagyon megható jelentet lencsevégre kapni, amikor nagypapám testvére elkérte az urnát és így ő kísérhette az utolsó útjára a testvérét.
2012. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de a világ egyik legnagyobb f*szságának tartom. Magáncélra, később valaki azt nézegetni akarja? Mint a videózás. Van olyan élethelyzet, amikor az ember leül és újra megnézi az apja temetését? Beteg dolog.
2012. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Speciel én a többi osztálytársamnak szeretném megmutatni, akik nem tudnak elmenni a temetésre, hogy utolsó búcsút vegyenek a padtársamtól. Anyukám fotózott, amikor a nagymamám temetése volt, de ő nyilván megteheti, mert családtag, de nekem, ebben az esetben, nem tudom, hogy lehet-e. De akkor majd megkérdezem a családtagokat, hogy megengedik-e.


Köszönö a válaszaitokat!

2012. szept. 12. 11:11
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerinted hányan fogják érdeklődve elkérni? Ne fontoskodj, a srác meghalt, ne nehezítsd a család baját. Kattints párat a végén, de ne fényképezz úgy, mint valami kiránduló, vagy mint egy profi, mindenféle beállásokban. Szerintem ez vérciki és teljesen felesleges, aki menni akar, úgyis ott lesz, a többiek tesznek rá. De még ha nem is jut el valaki, aki menne, szerinted nézegetni akarja a haverja koporsóját, vagy a megtört rokonokat?

Szerintem csak a család fotózhat, vagy fotóztathat profival, a többiektől parasztság.

2012. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Először is lány, másodszor meg köszi az együttérzést!
2012. szept. 12. 22:09
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem szabályellenes, de azért tiszteld már annyira az elhunytat, hogy nem fényképezed le a temetésén!

És szerintem illetlenség is...

2012. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!