Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A szélsőjobbosok miért a...

A szélsőjobbosok miért a Székelyföld nem románia! Szöveggel jönnek? Akkor inkább erdély nem románia! Mindenhol nagymagyarország térkép van, miért csak székelyföldet mondják? A térképeken is mindig azt jelölik meg. Nekik már nem kell egész erdély?

Figyelt kérdés

2012. szept. 25. 18:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
20%

Egész Erdély nem volt Magyarország része, csak a szép régi térképeken, de Székelyföld sem. Erdély Erdély volt, Magyarország meg Magyarország. Csak mióta Romániához csatolták, azóta lettek annyira jó magyarok a székelyek, akik egyébként soha nem nevezték magyarnak magukat, hogy most már olyan nagy nemzettest részeként emlegetjük őket.

Ez kb. egy évszázados tudat mindössze.

2012. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

Amit írtál,egyrészt igaz,másrészt nem.Mivel erdély 1000től a 15.ik századig magyarország része volt,majd a dualizmus korában,1867től 1918ig.

A 15ik század végdétől a habsburg uralomig erdélyi fejedelemség volt,utána,egy különálló provincia a habsburg birodalomban.Ez volt 1867ig,mikor létrejön Ausztria-Magyarország,és visszakapjuk a török hódoltság előtti(már nem teljesen magyarlakta) területeink.Ekkor újra egyesül erdély magyarországgal.Remélem elolvadod a válaszom.

2012. szept. 25. 20:22
 3/55 anonim ***** válasza:
90%

Neked melyik kéne? Egy 80%-os magyar lakta terület vagy egy 15% lakta terület?

Na ugye...

2012. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

Én székely vagyok,édesapám udvarhelyi,edesanyám csíki,mégis magyarnak tartjuk magunkat.Nagyszüleim jó szívvel emlékeznek az új ,,magyar világra" 1940-1944re.Nagytatám még Horthy bevonulását is látta csíkszeredába.Nem beszélhetünk száz éves kapcsolatról,hiszen ha kiszámítjuk,mennyi ideig volt erdély Magyafország része,550-600 év jön ki.A kapcsolat hosszabb ideig tart,hisz erdély(székelyfölddel együtt)mindig kapcsolatban volt az anyaországgal.Remélem megelégedsz a válaszommal.

14/f

2012. szept. 25. 20:36
 5/55 A kérdező kommentje:
HA már nagymagyarkodnak,akkor tartsák be ígéreteiket,ne csak székelyföld kelljen,hanem egész erdély.Nagymagyarország térképet tetoválnak a seggükkre,nem csonkamagyarországot,és három vármegyét.Amúgy a szélsőség erről(is) szól.Hogy egy 15% magyarlakta vidékre tartunk igényt.Ami nem 15,hanem 18-20%.
2012. szept. 25. 20:41
 6/55 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért.Jó éjszakát.
2012. szept. 25. 20:43
 7/55 anonim ***** válasza:
72%
Erdély az mindig is a magyar állam szerves részét képezte. Az ország három részre szakadásakor Erdély volt a magyar kultúra bástyája. Az akkor Magyar Királyság a Habsburgok kezén volt. A románoknak semmi közük Erdélyhez azon kívül hogy ugyanolyan bevándorlók ott mint itt a cigányok. Én nem mondok le egyetlen elrabolt faluról sem. Különösen nem Erdélyről. Sokan vannak akik szétakarják választani Erdély Észak-Erdélyre és Dél-Erdélyre. Ez ostobaság hiszen Erdély egy kulturális és földrajzi egység. Csak a magyar nemzetet illeti meg.
2012. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
6%
7-es falutulajdonos, ok, te aztán kemény vagy, nem fogsz lemondani egyetlen román vagy szász faluról sem! Tudod mit? Én meg szláv vagyok és morva, és nem mondok le egyetlen elbitorolt Kárpát-medencei faluról sem! Na, csomagolj, vissza a lóra és irány az Ural!
2012. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
48%
A szlávoknak semmi közük a Kárpát-medencéhez azon kívül hogy éltek itt egy darabig nagyon kis létszámban és addig se csináltak semmit azon kívül hogy szolgálták a frankokat és minket. Mi ezer év alatt egy nemzetet építettünk fel. Egy olyan nemzetet ami Európa nagy kultúrnemzeti között van. A franciák, angolok, németek, olaszok semmivel sem jobbak nálunk.
2012. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
43%
Köszönöm 9-es, ezen jót derültem. És? Most végig fogsz szántani játéktankkal Erdélyen és a Felvidéken? )))
2012. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!