Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nem tiltják be az ész...

Miért nem tiltják be az ész nélküli szépészeti beavatkozásokat, mint pl a szilikon mell?

Figyelt kérdés

Kétségbeejtő hogy mennyi nő rakat be magának mellimplantátumot,szinte egy divattá vált,sőt már egyre több tinit is látni felfújt műanyag mellekkel,szájjal.

Ez szerintem nem jó irány,igazán lehetne valahogyan szábályozni,mert teljesen eltorzítja a nőket testileg és lelkileg is.


Ha mondjuk egy nőnek csúnya a cicije és nem tud vele megbékélni és esetleg plasztikai sebészhez megy hogy segítsen rajta(implantátum nélkül)azt megértem,de amikor egy Zimány Linda is kés alá fekszik...na az már túlzás.


Ti mit gondoltok erről?



2012. okt. 5. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos az emberi hülyeséget nem lehet betiltani, keretek közé terelni. Az mindenkinek veleszületett, alkotmányos joga, sőt, újabban már kötelessége is. Az ilyen ész nélküli beavatkozások pedig a hülyeségből fakadnak.

Néhány esetben valóban van létjogosultsága a plasztikai beavatkozásoknak, szükséges ahhoz, hogy valaki teljes értékű életet éljen. De hogyan döntöd el, mikor van rá szükség? Lesz majd erre is nagy, központi, állami bizottság, mint egykor az abortuszbizottságok voltak? Ezt így nem lehet megoldani, mert a bizottság egyrészt a korrupció melegágya lenne, másrészt egyáltalán nem kellemes dolog 4-5 szakértő előtt elmagyarázni, hogy valaki azért szeretné megnagyobbítani a micsodáját, mert már tíz éve minden nő kineveti, ha szexre kerül a sor.

Vagy legyenek pontos törvényi keretek, hogy mi teljesíthető és mi nem? Ja, jól is néznénk ki, ha szabócentivel, szögmérővel és egyebekkel kellene bemérni, hogy mi az a fenék, ami még jó és mihez szabad hozzányúlni. Ez sem működőképes.

Sajnos itt csak az önszabályzás működik: vagy a pácienseknek, vagy az orvosoknak kell megálljt parancsolniuk egy-egy idióta kérésnek. De a páciensek nem fognak ilyet mondani, hiszen ők találják ki az őrültségeiket, az orvosok közt meg ha valaki nemet mond, majd máshoz megy a tisztelt ügyfél. Előbb vagy utóbb akad valaki, aki rábólint a teljesen értelmetlen beavatkozásra is, mert bizony a plasztikai műtétekben jó üzlet van.

Ez van, ezt akartuk, szabadságot, MTV-t, Amerikát, hát megérkezett. A nők csak akkor érnek valamit, ha legalább 170 centisek, óriási melleik és kereke fenekük van, a combjuk meg olyan vékony, mint a Barbie babáé és folyamatosan csokoládébarnára vannak szolizva. A férfiaknál meg kötelező a legalább 185 centis magasság (hogy a 170 centis cicababa felvehesse a 12 centis tűsarkút és akkor se legyen magasabb apamackónál), a méteres váll, a kigyúrt felsőtest és az izmos lábak. Tetoválás mindkét nemnél lehet, nőknél a köldökpiercing erősen ajánlott. Ja, és 25 év felett már mindenki öreg, kezdje magát fiatalítani, ahogy csak tudja. Ez lett a fene nagy álomvilágból, pedig lehet, hogy ezt senki sem akarta. De most már itt van és aki csak teheti, ezt hajkurássza, mert a TV-reklámokból tudja, hogy ő többet érdemel és neki csak a tökéletes lehet elég jó.

Ez a világnézet pedig folyamatos utánpótlást biztosít a plasztikai sebészetre váróknak. Aki nem tökéletes, az azért megy, a Linduska-kategóriájú luxusk*rvák meg azért, hogy az ügyfelek legújabb igényeit is ki tudják elégíteni.

2012. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%
Nincs semmi baj a szilikonmellel meg a szilikonszájjal mindenki saját életét éli és úgy formálja ahogy akarja.
2012. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Mit gondolsz miért nem? Pénz...
2012. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Én nem ellenzem.

A férfiaknak könnyebb, a sporttal megnöveszthetik az izmaikat. Azért azt sem adják ingyen. Mikor eveztem, a téli alapozó edzésekben volt súlyozás is, mert nem csak izmot, de erőt is ad.

Ha valaki nem tudja magát elfogadni és van pénze, változtathat a kinézetén.

Manapság férfinek, nőnek a válogatott szépségekkel, sztárokkal kell konkurálni.

Ha javítja az önbizalmát, csak tegye, engem nem zavar vele.

Régen csak kitömni tudta, a mai módszer jobb.

Azért veszélye is van.

Esetleg daganat is lehet belőle, vagy csak a repülőn kidurran...

2012. okt. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a lelki veszélyekről nem beszélsz, utolsó. Szerintem annál, hogy a repülőn kidurranhat a szilikon, sokkal súlyosabb dolog a mögötte álló pszichológiai háttér: hogy a nők a média miatt állandó önképzavarban vannak és rengeteg pénzt költenek arra, hogy elérhetetlen ideáloknak feleljenek meg. Hogy nem fogadják el magukat.


http://www.youtube.com/watch?v=9NGo-elF_ak

2012. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi erővel tiltsák be a sminket, sőt hordjunk egyenruhát! A piercingekről meg a tetkókról nem is beszélve. Egyszerűen senkinek nincs joga megmondani, hogy egy másik ember hogy nézzen ki. Nem lehet ilyesmiket betiltani.

Lelkileg pedig sokkal jobb hatással lenne az emberekre, ha a Való Világot, a Barátok Közt-öt meg az ilyen szennyeket tiltanák be. De hát ehhez sincs joguk.

2012. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó kicsit nem ártana súlyozni.A smink és a szilikon implantátum között elég óriási a különbség.


Egy ember személyiségének a teljes kifejlődéséhez sok sok évre,évtizedre van szüksége.Nem gondolom hogy egészséges dolog hogy egy önértékeléi problémákkal küzdő húszéves tinilány egyből egy implantátummal kezdi meg a felnőtt életét,holott lehet hogy évekkel később elfogadta és megszerette volna magát.

Nem gondolom hogy mai lányokból,akik görcsölnek a sok ostoba marketing szemét keltette elvárásoktól,műanyag barbibabát kellene farigcsálnunk,csak azért hogy boldogok legyenek.NEM ettől lesz egy ember boldog.

Egyébként utolsó még valami:Nekem volt "szerencsém" szilikon mellű nőhöz és meg kell hogy mondjam nagyon undorító élmény.Látványra röhejes ahogyan meredeznek,tapintásra meg mintha egy gumilabdát fogdosnék.

Egy semmi mellű lány ezerszer izgatóbb és élőbb mint egy műnyagdarab.

2012. okt. 8. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát a tinilány az más tészta.

Nekem ellenben volt egy 50 körüli építész macám, aki bedobott mindent, ízléssel persze, nem barbie módra és bomba nő volt, nem volt kora, csak hajnalban látszott rajta némi változás, ha előbb ébredtem.

Szilikon is volt a ciciben, ha rendesen meg van csinálva, nem lehet érezni. Ő mesélte a repülős dolgot, hogy kezdett félni, mert egyre csak nőtt a melle.

Ha kérdeztem, miért festi a haját, azt mondta: -tudod mákosodott már.-

A tini korban a hamvas, üde báj mindent tarol.

Meg kell értened, ez a szépség hamar elmúlik és szeretnének többet nyújtani nekünk, férfiaknak...

2012. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!