Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Ha egy magyar ember utánad...

"Ha egy magyar ember utánad megy be a forgóajtón, akkor is előtted fog kijönni. " Ez egy amerikai közmondás, a netről szedtem. Ez hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem Édesapámat, (aki egy nagyon okos ember:D) és azt mondta hogy ez szerinte azt jelenti, hogy a magyarok olyan élelmesek, hogy a lehetetlen helyzetekben is feltalálják magukat. Szerintetek?:)
2012. okt. 27. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A neten hol találtad?
2012. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Úgy kell értelmezni, ahogy édesapád mondta.
2012. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Na, megtaláltam. Közmondásnak nevezni talán erős, de kb. azt jelenti.
2012. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem mostanában láttam de most jutott eszembe újra, de amúgy ha jól emlékszem valami interjú volt a BBC egyik híres műsorvezetőjével, és a végén megkérdezték tőle hogy rólunk mit gondol, és 1.nek ez a "közmondás" jutott eszébe:D
2012. okt. 27. 21:52
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
EZ azt jelenti, hogy a magyarok udvariatlan, gátlástalan emberek, akik mindenkin átgázolnak, nem pedig, hogy élelmesek.
2012. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Azért fog előtted kijönni, mert eléd tolakodik. Nem tartja be az udvariassági szabályokat. Ez nem élelmesség, hanem bunkóság.
2012. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves #5

Rosszul esik hogy ezt mondod..:| Mindig szíven talál, ha a saját országát ócsárolja valaki de nem baj, neked is legyen véleményed:)

2012. okt. 27. 22:05
 8/16 Ila7 ***** válasza:
100%

Ez egy amerikai közmondás és csakugyan azt jelenti, hogy a magyarok észjárása igencsak leleményes. A lehetetlen helyzetekben is találnak kibúvót, kiskaput, olyan megoldást, amire más nem gondol.


Volt egy másik közmondás is a világháború után:

A Marslakók köztünk vannak, csak a nyelvi nehézségeik miatt magyaroknak álcázzák magukat.

2012. okt. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon tetszik ez a közmondás!:D
2012. okt. 28. 08:19
 10/16 anonim ***** válasza:

nem arra megy ki a közmondás, hogy a magyarok tolakodnak, hiszen a forgóajtóban nem lehet tolakodni. aki a következő fakkban ment be az nem tud közben előbbre menni.

valóban arra utal a közmondás, hogy a magyarok leleményesek, élelmesek, és a lehetetlen helyzetekben is találnak valami megoldást, ezt egyébként sokszor tapasztaltam, valóban mostanában inkább negatív előjellel sajnos.

2012. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!