Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Te hogyan ünnepeled Magyarorsz...

Te hogyan ünnepeled Magyarországon a Halloween ünnepét?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 07:52
1 2 3 4 5
 11/41 mustafa33 ***** válasza:
65%
Magyarországon (és magyar kultúr területen) katolikus vallási szokásból a halottak napjára és előestéjére (vigiliája) azaz mindenszentek estéjére bőjti tilalmak érvényesek, tehát semmi buli, ez a csendes tiszteletteljes emlékezés ideje.
2012. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
75%

Semmi buli..

Nekem már túl sok szerettem van a temetőben.

Nincs mit ünnepelnem.

Ilyenkor jobban fáj a hiányuk.

2012. nov. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
42%

micsoda tévedésben vannak itt az emberek xD halloweenkor nem azt ünnepeljük hogy halottak napja van.. olvassatok utána egy kicsit.


én részemről nem kifejezetten szoktam ünnepelni, de idén beöltöztem és haverokkal elmentünk dürerbe zúzni egy jót :)

2012. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
83%
Sehogy. Valószínűleg a legtöbb magyar nem is tudja, mi az eredete a Halloween-nek. Gyerekek számára biztos jó buli lenne a cukorkakéregetés, de ez nálunk nem szokás, így szerintem nem mernek elmenni. Nekünk halottaknapja van temetőbemenéssel meg majd lesz farsang...
2012. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
68%

Én wicca vallású vagyok, nálunk ez az újév kezdete, kelta eredetű ünnep, amikor a legenda szerint megnyílik a kapu az evilág és túlvilág közt. Nem vagyok egy bulizós fajta, nem megyek jelmezbálba, de a Samhain-dekorációk (töklámpás, ilyesmi) kinn vannak.

Az elhunyt szeretteimről én nem úgy emlékezem meg, hogy siratom a halálukat, hanem ünneplem azt, hogy éltek, hogy eredményes életük volt és örülök, hogy ismerhettem őket.

2012. nov. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
77%

KEDVES 15 !


Furcsa volt nekem amit írtál. De, így is lehet látni a dolgokat. Megpróbálom én is így nézni. Nem lesz könnyű.

Végül is, a hátramaradottaknak könnyebb lenne így felfogni, hiszen az élethez a halál is hozzátartozik.

Köszönöm, hogy megosztottad velünk nézeteidet.

Előtte 12. voltam.

2012. nov. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 mustafa33 ***** válasza:
54%
kedves wicca vallású, nem vagy te semmilyen vallású. Wicca divatú vagy, eljátszod a wicca nevű játékot, mert tetszik neked, te tudod milyen okból. Nem ítélem el, mások is játszanak. Ki indiánt (nem Winnetoura gondolok, de a komoly életmód utánzásra hiteles források szerint) ki honfoglalót, ki huszárt játszik szabad idejében. Te wiccát. De ne mond, hogy ez a vallásod. Mert biztos vagyok benne, hogy ezt nem HITTEL HISZED, mint ahogy azt egy igazán vallásos hívő ember teszi. Esetleg elhiszel egyes dolgokat belőle, de az egészet nem, csak jó bulinak tartod.
2012. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
65%
kedves Mustafa, valószínűleg mindenkinek a mások hite a komolytalan, lehet, hogy nekem is az a tiéd, úgyhogy erről ne nyissunk vitát :)
2012. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
68%
Mustafa, a neved miatt meg se kérdezem a te vallásod, és rögtön érthető hogy miért nem tiszteled más ember vallását, pláne egy NŐÉT.
2012. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 mustafa33 ***** válasza:
50%
Én nem bánom mit gondolsz az én vallásomról, de az enyém a wiccáról változatlan. Wicc a zegész ☻
2012. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!