Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Te hogyan ünnepeled Magyarorsz...

Te hogyan ünnepeled Magyarországon a Halloween ünnepét?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 07:52
1 2 3 4 5
 31/41 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Nekem azzal semmi bajom sincs, ha valaki töklámpást farag, buliba megy stb. Nekem a bajom az "ünnepled" kifejezéssel van. Ezért is kérdeztem, hogy mit ünnepelt? Mert ugye karácsonykor sem a karácsonyt ünnepeljük, hanem Jézus születését, hűsvétkor megemlékezünk a szenvedéséről és ünnepeljük a feltámadását, stb. De aki "ünnepli" a halloweent, az mit ünnepel?
2012. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
49%
Magyarországon nem Halloween van, hanem halottak napja. Nem ünneplem sehogy.
2012. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
57%
A halottak napja november 2., tehát semmi köze a halloweenhoz, így lehet akkor bulizni.
2013. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
45%
Mi a barátainkal bulit szoktunk rendezni és cukrot gyűjtünk a tegnapi bulin tők sokat gyűjtöttünk és írtó jó volt
2013. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 mustafa33 ***** válasza:
43%

Kimondottan kegyeletsértőnek tartom az elhunytainkról való megemlékezés helyett rothadó hulláknak, zombiknak, boszorkányoknak öltözni, és úgy bulizni.

Ha én az ehunyt szeretteimre gondolok nem gyermekfaló élőhalottak jutnak eszembe, biztos vagyok benne hogy egy elhunyt sem válik ilyesmivé, és ha azt mondanád, hogy feleségemről úgy kellene megemlékeznem, hogy boszorkányt teszek az ablakba és tökből faragott koponyát, akkor jól beverem a mocskos pofádat te halotgyalázó kriptaszökevény!

2013. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Hány évesnek tetszik lenni ezzel a felfogással 89 vagy 100?

Elnézését kérem öreg hölgyem/ öreg uram, hogy változnak az idők. Mindannyian halottak leszünk, és a halloween remek alkalom a halál kigúnyolására, hogy mi, akik még élünk fel tudjuk a saját és szeretteink jövőbeli halálát dolgozni.

2013. nov. 1. 19:23
 37/41 anonim ***** válasza:
80%
Senki nem emlegette a szeretteidet, Mustafa, itt 2 külön dologról van szó: a kelta eredetű halloweenről, ami október 31-én van, és a fiatalok vicces jelmezben buliznak, meg a halottak napjáról, amikor az emberek gyertyát gyújtanak az elhunytak sírján, és általában november 1-jén szokták (még ha elvileg másodikán lenne is halottak napja). Hogy miért ilyen közel van egymáshoz a két ünnep, arról a katolikus egyházat kellene megkérdezni, ők rakták előszeretettel a saját ünnepeiket a régi pogány ünnepek helyére, hogy kiszorítsák őket.
2013. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
Én személyszerint igenis ünnepelném mert vidám kis ünnep akik pedig azt irogatják hogy nincs semmi a halottak napjában amit ünnepelni lehet azok tökfejek. Utána nézhetnétek mielött válaszoltok egy kérdésre. És ez egy olyan ünnep ami a gyerekeknek van de a felnöttek is ünnepelhetnének. És egyet értek az egyik válaszolóval hogy túl kevés a vidám ünnep és ezzel is legalább egyel több lenne.
2017. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Én sehogy.

Október 31. számomra mást jelent:

"A protestáns keresztények a reformáció napját ünneplik október 31-én, annak emlékére, hogy a hagyomány szerint 1517-ben ezen a napon függesztette ki Luther Márton a wittenbergi vártemplom ajtajára a bűnbocsátó levelek árusításával kapcsolatos 95 tételét"

2017. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
42%
Szerencsére van Magyarországon is sőt az egész világon is változik a világ hála istennek amúgy miért ilyen bunkók a magyar emberek tisztelet a kivételnek.
2017. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!