Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Cikkek/olvasmányok a vérfertőz...

Cikkek/olvasmányok a vérfertőzésről az ókorban?

Figyelt kérdés
Tud valaki ilyen cikkeket online? Pl. testvérházasság, vagy anyja halála után az apa elvette a lányát. Érdekel a téma, hogy ez mennyire volt elfogadott/átlagos, milyen hátrányai voltak(elváltozások, stb.) Köszi a válaszokat.

2012. nov. 15. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Bakker pont pár napja olvasgattam ilyenekről, de most nem jut eszembe, hogy hol...valahogy a Wikipédia "házasság" meg "bigámia" oldalairól kezdtem asszem.


Az ókori Egyiptomban teljesen elfogadott volt a testvérek vagy szülő-gyerek közti házasság, legalábbis a fáraók köreiben.


(Tudor) VIII. Henrik is bátyja halála után "megörökölte" annak feleségét. Mondjuk ez nem vérfertőzés, de nekem majdnem olyan morbid...


És Magyarországon az unokatestvérek közötti házasság meg engedélyezett...nagyon fura... O.o


A neten sokféle anyagot lehet találni, bocs h nem tudtam segíteni többet

2012. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rd be a google-be, hogy "vérfertőzés az ókorban". Egy csomó érdekes cikket találsz a témáról.


[link]


[link]


[link]


[link]



Egyébként ez nem csak az ókorban volt jellemző, hanem a királyi családok körében később is (unokatestvér-unokatestvérrel házasodott). Ezért volt, hogy az uralkodói családokban halmozottan voltak jelen bizonyos betegségek. Gondoljunk csak a vérzékenységre vagy az elmebajra, ami nagyon sok európai uralkodói háznál jelen volt.

2012. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!