Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mondd, szeretnél-e gazdag lenni?

Mondd, szeretnél-e gazdag lenni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 20:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szeretnék,de engem nem a pénz érdekel elsősorban,hanem a szeretteim,és annak egészsége,és a sajátomé. A pénz az másodlagos,de jó ha van! :)
2012. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés, hogy milyen áron, milyen feltételekkel.

Apám szokta mondani, hogyha lehet választani inkább gazdag legyek, mint szegény. A gazdag még mindig élhet szerényen, normálisan is. Talán.


De érzem magamon, hogy amikor kicsit jobban megy, hajlamos vagyok lenézni másokat .. ez csúnya dolog, még dolgozom rajta.

2012. dec. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 feketepeter ***** válasza:
66%

Én nemcsak szeretnék, hanem teszek is érte. Befektetésekbe tettem minden fölösleges pénzemet, hadd hízzon.


Kedves #12! Egy jó megoldás lehet, ha adakozol. Az segít elkerülni a gőgösséget. Nem muszáj az összes pénzed odaadni, inkább a rendszeresség legyen meg.

2012. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
91%
szegény az, akinek nincs esze
2012. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

Attol fugg mit ertesz gazdagsag alatt.

Nem mindenkinek az anyagiakban merheto gazdagsag jelenti az igazi gazdagsagot.


Bar igaz, hogy a legtobbuknek igen. Viszont az o nagy reszuk meg csak akar gazdag lenni, de nem tesz erte.


Tobb olyan valasz is volt, ahol nem igazan gazdagsagot kivannak, hanem egy teljesen atlagos eletet, de nekik mar az is gazdagsagot jelentene (tudjon tuzifat venni, par db ruhat, stb...). Ez eleg szomoru dolog, hogy ilyen dolgokat a gazdagsag kategoriajaba kell, hogy soroljak sokan.


Regebben azt hittem, hogy ha par millat felre tudok majd tenni, es nem lesz hitelem gazdagnak mondhatom magam. Azota elertem ezt a szintet, de mindig ujabb es ujabb szinteket akar ilyenkor elerni az ember, ami miatt nem erzi magat gazdagnak es elegedettnek.

Ez egyreszt jo, mert ez hajtja elore a vilagot, es magat az embert is, hogy kitartoan kuzdjon, meg tobbet tanuljon, stb.. Masreszt viszont rossz mert telhetetlenne, es halatlanna is teheti.


En halas vagyok a sorsnak, hogy elertem azt amim most van (igaz igen kemeny munkaval), de szeretnek kihozni magambol meg tobbet, es meg tobbet elerni ha lehet.

Nem is magamert, hanem azert mert most mar van csaladom, es nem akarom, hogy nelkulozzenek.

Szoval az eddigi celjaim teljesultek, van lakasunk hitel nelkul, van egy kis felretett penz, miegymas, de uj celok is vannak, igy van miert tovabb kuzdeni.

2012. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
persze
2012. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, szeretnék! Bár már voltam, mégis elcsúsztam...A gazdagságot nehezebb megtartani, mint megszerezni...Tartsd titokban, különben elszedik a "jóakaróid, pénzügyi tanácsadóid"!
2012. dec. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én az itt leírt válaszoktól eltérően, nem csak szerényen szeretnék gazdag lenni, ami szerintem jómódúság. Hanem annyira gazdag, hogy amíg élek soha ne kelljen aggódjak mire költöm a pénzem, és e mellé gazdagság mellé megfelelő bölcsességet, hogy értelmesen bánjak a vagyonommal.
2012. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!