Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit ünnepelnek az ateisták...

Mit ünnepelnek az ateisták Karácsonykor?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nekik ez az ünnep mit jelképez? Nekik a Karácsony az értelmetlen shoppingolás ünnepe? Vagy mi más?

2012. dec. 21. 00:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Csak ne a kommunista időkben kitalált válasszal gyertek, hogy a Karácsony a szeretet ünnepe :D Miféle szeretet ünnepe?
2012. dec. 21. 00:19
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Kérlekszépen, én sehogy sem ünneplek, mert ez nem a "mi" vigadságunk

20/F

2012. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Tulajdonképpen semmit (személyes szemszögből) vagyis azt, hogy van családunk és összejövűnk ekkor, mivel ilyenkor többnyire mindenki szabad.
2012. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Pedig de. A szeretetet. Egymást.
2012. dec. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Ateista vagyok. Imádom a karácsonyt. Azt ünneplem, hogy ilyenkor mindenkit szeretek :D főleg a családi köröm, ilyenkor sokat találkozunk. Ráadásul a karácsony ősi pogány ünnep, szóval no para, mindenki megtalálja benne a saját igazát benne
2012. dec. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Jön a Télapó, karácsony után hosszabbodnak a nappalok, új év, régen innen számolták az új évet, együtt van mindenki, ajándékozás, kaja, sütés-főzés, rokonok, utazgatás, szeretet :)
2012. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanazt amit a keresztények többsége, csak más "apropóból". Mivel azt mondtad ne mondjuk, hogy a szeretet ünnepe, így kénytelen vagyok máshogy megfogalmazni: azt, hogy együtt lehetünk a szeretteinkkel, azt, hogy egy családot, egy közösséget alkotunk velünk, azt hogy békességben, szeretetben (jajj bocsánat, tiltott szó) együtt tölthetünk néhány napot. Együtt sütögetünk, főzőcskézünk és örülhetünk egymásnak.


Nem hiszem, hogy ezeknek a dolgoknak csak a keresztények örülhetnek, vagy igen?

2012. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

"értelmetlen shoppingolás ünnepe"

Dehogy is! Pont, hogy az ajándékozás adja meg a karácsony értelmét!

2012. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, mint a zsidók... Jaj de jó, hogy nem kell menni dolgozni.
2012. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Utolsónak igaza van! :D


Amúgy szerintem egy tisztességes ateista nem ünnepli a karácsonyt egyáltalán....legalábbis nem tudom elképzelni mit ünnepelhetnének...sztem nekik ez csak egy buli, mint mondjuk a halloween a sok kölyöknek akiknek fogalmuk sincs az ünnep kelta gyökereiről....

2012. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!