Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A németek miért olyan szélsősé...

A németek miért olyan szélsőségesek ideológiák terén? Igaz, hogy visszatérőben van náluk a nemzeti öntudat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 20:52
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
Nem szélsőségesek és nincs visszatérőben a nemzeti öntudat...egyesekben van nosztalgia bizonyos idők után, de az minden nemzetben van...jól élnek, legfőbb gondjuk a hétvégi focimeccs eredménye...
2013. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért baj, ha van nemzeti öntudat? :)
2013. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A szélsőséges ideológiák szélsőséges körülmények között jönnek elő. Most náluk ilyen nincs, úgyhogy kínosan ügyelnek arra, hogy ne legyenek szélsőségesek.

Nemzeti öntudat: egységes német nemzeti öntudatra gondolsz?

2013. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy szélsőségesek ideológiák terén? Pont, hogy el volt nyomva a nemzeti öntudat náluk, mert a vezetőik fostak a náci nosztalgiától. De ez egészségtelen, és az lesz a következménye, hogy nagyon ki fog lendülni az inga a másik irányba, és a mostani elnyomók lesznek a hibásak. Meglesz még a böjtje ennek.

Ez is teljesen abszurd, hogy nem lehet német zászlót lengetni:

[link]

2013. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szélsőségesek, néhány huligánt kivéve.

Ha azt nevezed nemzeti öntudatnak, hogy minden tartományban őrzik a hagyományaikat, akkor ez igaz. De nem visszatért, mert soha nem hagyták el. De nem is utánozzák Amerikát, mint nálunk.

2013. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Én német vagyok félig.


Az én családom nagyon jobboldali ,a nagyszüleim különösen azok voltak.



Szeretem Németországot, de sosem tudnék ott lakni.


A multikulturalizmust amivel tönkretették azt a nemzetet, mindig is elítéltem , kártékonynak és nemzetellenesnek tartottam.

Az én családomban mindenki ezen az állásponton van.


Bár amikor ilyen dolgokat csinálnak, mint a hannoveri cigánypecsenye esete , legszívesebben letagadnám, hogy német származású vagyok.A fejemet fogom ilyenkor, amikor megtudom miket csinálnak.

2013. okt. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szélsőségesen ellenezni a szélsőségességet maga is szélsőségesség.

A cigánypecsenye kapcsán én sem tudtam, hogy sírjak-e, vagy nevessek.

2013. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ezzel a szélsőség dologgal valószínűleg a II. világháborúra gondolhattál. Szerintem véletlenszerű (illetve gazdasági-társadalmi-történeti okokkal persze megmagyarázható), hogy pont Németország járt az élen szélsőséges ideológiában. Egyébként Japánban vagy a Szovjetunióban sem lehetett kevésbé szélsőséges az ideológia annak idején.


Szerintem több dolog kell hozzá, hogy mainstreammé váljon a szélsőség, úgy is, mint:

1. az emberek alapvető megélhetésének első helyre kerülése. ha valaki elintézi/megígéri, hogy ne halj éhen, nem feltétlenül merül fel, hogy elég demokratikusan tette-e

2. olyan társadalom, amely a szabályok betartását az egyes ember problémái fölé helyezi (ebben lehet, hogy a németek mindig is élen jártak, de van még jópár ilyen társadalom)

3. terror a szélsőséges ideológiát képviselő hatalom részéről - ilyenkor senki sem mer ellentmondani, mert lelövik/kirabolják/megszégyenítik.


Ez a három, így együtt, 1-2 év alatt túl messzire eljuthat.


Egyébként nem hinném, hogy manapság a németek szélsőségek lennének, elég megnézni a választások eredményét. De érzésre sem, 1 hónapot voltam kint, helyiekkel sokat beszélgetve.

2013. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ezzel a szélsőség dologgal valószínűleg a II. világháborúra gondolhattál."


Nem csak arra, az elsőt is ők robbantották ki.


Általában erre a nagyon precíz, nagyon alapos és szisztematikus és haszon- és hatékonyságelvű, poroszos mentalitásra. A németek mindig mindent így csinálnak, legyen akár szó a náci párt kiépítésének a megszervezéséről, a zsidók likvidálásáról, a Stasi kiépítéséről. Ha bejön egy ideológia, egy "őrület", akkor azt a németek szokták a leghatékonyabban és legmódszeresebben kivitelezni.

2013. okt. 14. 18:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Minek a nemzeti öntudat ha megszerezték egész Európát ráadásul egyetlen fegyver elsütése nélkül. Egyébként szerintem a nemzeti öntudat csak hátráltatja az emberiség egyesülését. Persze kell hogy legyen egy egészséges szintje, de amíg csak ott tartunk hogy úúú mert az én országom az jobb meg erősebb meg inkább a tiéd pusztuljon addig soha nem leszünk egységes faj.
2013. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!