Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hány éves lehettél amikor...

Te hány éves lehettél amikor öntudatra ébredtél?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy amikor megértetted a különbséget a "mi" és az "én" között, hanem amikor rádöbbentél arra, hogy milyen furcsa, hogy tudatában vagy dolgoknak, amik körülötted zajlanak.

#lélek #Nirvana #gyerekkor #spirituális öntudat
2012. dec. 26. 17:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szerintem 4.
2012. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy érted,amikor tudatára ébredtem a bennem zajló dolgokra?

Valójában az öntudatra ébredés a felébredés,mikor ráébredtem,hogy a gondolataim,amelyekkel önmagamat akartam definiálni nem én vagyok,hanem a megfigyeletlen elmém tudata,az egóm!


Azt huszonéves koromtól tudtam,hogy a gondolataim,érzelmeim és a testem nem lehetek én,illetve ezek nem az énem teljessége,hiszen képes vagyok a működésüket megfigyelni és megállapítani a képlékenységüket,változékonyságukat,-sőt a gondolataimat,érzelmeimet úgy változtatom,ahogy akarom,-miközben a valódi énem,aki mindezt megfigyeli semmit nem változik!Nem tudom pontosan,de néhány éve már tudatosan figyelem a működését!

2012. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14
2012. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Két-három éves koromtól kezdtem el gondolkodni, de ötéves koromtól vannak rendes emlékeim szerintem ez volt az a kor.

Viszont a világot pár éve kezdtem megérteni teljesen, hogy ha el akarok érni valamit azért meg kell szenvednem, stb...

Kár, hogy a legtöbb korombeli még most most sem jött rá az ilyen dolgokra. 14/F

2012. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok, és most döbbentem rá. Egyszer csak elgondolkodtam, hogy olyan "furcsa", hogy élek, hogy vagyok, hogy tudok gondolkodni, és... ezt nem is lehet szavakba önteni, csak úgy ráébredtem, hogy "fura", hogy egy folyamatban vagyok....

15/L

2012. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (De még jöhetnek, minél több! :))


Nehéz szavakba önteni ezt, mert ilyen "spirituális" élmény az egész, de egyről beszélünk szerintem.


Pietrosol, úgy érzem, te már inkább az egész öntudat köré kiépült filozófiáról beszélsz, amivel én is egyet értek, de konkrétan arra a pillanatra vagyok kíváncsi, amikor az egész gondolatmenet alapjául szolgáló tapasztalat megtörtént veled. Úgy érzem, ennek az érzésnek mindenféleképpen belülről kell jönnie mindenkinél, és logikával/érvekkel nem lehet "erőltetni". A filozófia már csak a tapasztalat megtörténte után jöhet.

2012. dec. 26. 18:02
 7/16 Pietrosol ***** válasza:

Nagyon kevés olyan ember van,akit egyik pillanatról a másikra,villámcsapásként ér a felismerés!Ehhez óriási trauma,illetve korábbi önmagának teljes elvesztése kellene!Ez eredményezné azt,hogy 180 fokos fordulatot veszel,de a legtöbb emberrel ez nem így történik!Tudatosság és különféle szintű tudattalanság váltakozását figyelheted meg!Minél inkább törekszel a tudatosságra,annál több,korábban tudattalanul végbement esemény kerül a fényre!


Már nem tudom,hol olvastam:Tudásban,mindenki csak üdvfokának mértékében részesülhet!

2012. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Pietrosol ***** válasza:
Bocs,nem filozofálgatni akarok,csak azt akartam mondani,hogy mivel a legtöbb embernél ez folyamatszerű és nem trauma,ezért nehéz az áttörés pillanatát meghatározni!
2012. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hmm, igazad lehet. azért is tettem fel ezt a kérdést, mert a környezetemben sok embernek szintén nem ilyen villámcsapás-élmény volt ez. Az én élményem a leginkább a 15/L válaszolóhoz hasonlít, csak ültem a ház előtt és gondolkoztam, aztán rájöttem erre a dologra, és így teljesen befordultam, meg elkezdtem átértékelni a dolgokat :)
2012. dec. 26. 18:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Kifejezetten emlékszem erre a pillanatra, 4 vagy 5 éves lehettem, ültem a régi szobámban, és babáztam. Egyszer csak bevillant, hogy milyen furcsa, hogy én magamat nem látom, mint anyut és aput vagy az ovistársaimat, és hogy akár ők is lehetnék, de én 'én' vagyok. Aztán sokszor elgondolkodtam, hogy milyen lehetek kívülről. Nehéz ezt így megfogalmazni
2012. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!