Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha 1881-ben nem jön létre...

Ha 1881-ben nem jön létre Románia (mondjuk felosztották volna a törökök és az oroszok egymás), most nem lenne román állam?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Ahogy most majd fel fogják osztani a magyarok, a moldávok, a bulgárok között, meghagyva a kifli egy kis részét Vlachiának... Hamarosan teljesen széthullik az azt életre hívó és azóta (százhúsz éve) összetartó -frank- akarat. Igazából romániának nincs történelmi létjogosultsága. Nincs román nép. Nincs román nyelv. Kamu az egész! Ők is tudják, amit a "szlovákok". Az őket létrehozó tollvonás meg is fogja egyszer szüntetni az 'országukat'!
2013. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az állitólagos ,,román'' nyelv is kihalófélben lenne már?
2013. nov. 2. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

A nyelv nem lenne kihalófélben, mert a cigányoknak egy ága beszéli továbbra is.

Egyébként Románia nem 1881-ben jött létre, hanem 1877-ben, amikor a parlament kinyilvánította a függetlenségét és a San Stefano-i béke azt elismerte, ugyancsak 1877-ben

2013. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 1.!

Nincs román nyelv? Akkor ugyan mit beszél 20 millió ember itt a szomszédban? Várj kitalálom, biztos magyart :). Nincs román nép? Szóval egy tök üres ország a szomszédban...

Felosztani magyarok, moldávok, bolgárok közt? Valamiről lemaradtam. Miért kéne onnan bármi is a bolgároknak? Ja és jelezném, hogy a moldávok is románok.

Frank akarat hozta életre? Tudtommal orosz segítséggel szabadult fel a török uralom alól, de biztos rosszul emlékszem.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Ha nem alakul meg akkor, legkésőbb az I. világháború végén mindenképp függetlenné vált volna (bár kérdés, hogy lett volna-e I. v.h. a balkáni államok nélkül). Arra esély se volt, hogy felosszák, az oroszok totális győzelmet arattak abban a háborúban, Isztambul külvárosaiban táboroztak a fegyverszünet pillanatában.

2013. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Cigányok beszélik a román nyelvet? BUlgáriának kell egy rész Romániából? NIncs román nép? MI?! Szűz ÍMária! Szerintem, ha ennyire buta vagy, akkor ne írj semmit. Tartsd meg magadnak! Csak úgy jelezném, hogy persze, vannak románul beszélő cigányok (mint ahogy magyarul beszélő cigányok is vannak) De a román nyelv beszélőinek a nagyrésze korántsem cigány, hanem meglepő módon román. Románia lakosságának 88%-a románnak vallja magát. Az ország lakossága szinte kivétel nélkül beszéli a román nyelvet. Nem tudom, hogy ez csak számomra egyértelmű-e...
2013. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Én már nem is csodálkozok, hogy a románok miket gondolhatnak rólunk...Románia felosztásához csak annyit tennék hozzá, hogy Erdély önálló szeretne lenni, nem Mo-hoz tartozni. Nekem ezt mondták...elhittem.

És egy katonát nem adnék semmilyen földért.

2013. nov. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Altair Ibn-La Ahad válasza:
82%
NINCS ROMÁN NÉP? Volt régen is , de elég kultúrálatlanok voltak , általában magyar és török később orosz függésben éltek. 2 fejedelemségük volt , a Moldvai és a Havasalföldi.
2014. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!