Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok mennyire szeretik...

A cigányok mennyire szeretik a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Más népekhez képest mennyire szeretik?

2013. dec. 10. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

A sajátjaikat igen. Ha árva lesz egy gyerek, a többiek befogadják a családjukba. Az olaszliszkai eset is gyerekféltésből történt.

A cigányok indulatosak, és ilyenkor nem gondolkodnak, hanem ütnek. A csordaszellem is működik, ezért ha egy elkezdi, a többi segít neki.

2013. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs semmi különbség, általános tévhit, egy sztereotípia, hogy jobban szeretnék a gyerekeket (nem vagyok rasszista, több tanulmányban is olvastam).
2013. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Annyira, hogy mindig látom ahogy hagyják őket a főúton szaladgálni.
2013. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mustafa33 ***** válasza:
77%
A purgyé az lóve !
2013. dec. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
1-es, nem akarok gyűlöletet, meg indulatot, meg semmi effélét kelteni, távol álljon tőlem, de hogy lehet idekeverni az olaszliszkai esetet, ahol egy -az említett népcsoportnál szerintem nem egyedi módon, mondhatni -szokás szerint felelőtlen módon az utcán magára hagyott gyereket "elsodort" egy autó, (akinek egyébként hála Istennek tudtommal semmi baja nem lett). De hogy lehet leírni ilyet egy ilyen kérdés kapcsán, mint hogy a cigányok szeretik-e a gyerekeket? Az olaszliszkai eset egy brutális, embertelen gyilkosság, mészárlás, vérengzés volt, ahol egy a túlerővel szemben védekezésképtelen embert a saját, -és egyébként gondolom a támadók- gyerekei szeme láttára végeztek ki! Ebben a történetben épp csak 3 helyen lóg ki a lóláb a gyerekszeretetet illetően, és akkor borszasztóan finoman fogalmaztam. Noha nem vonom kétségbe ugyanakkor hogy a cigányok általában szeretik a gyerekeiket bizonyos értelemben. Csak az megint egy nagyon más kérdés hogy hogyan lehet/kell egy gyereket jól szeretni; például a szükségleteit, biztonságát szem előtt tartva, felelős szülő módjára jó példát mutatva szeretni. Hát minderre az említett eset finoman fogalmazva nem jó példa. Nem akartam volna hozzászólni e kérdéshez eredetileg, csak az ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulások valamennyire is normálisan gondolkodó embernél szerintem kiverik a biztosítékot.
2013. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És persze az igazság kedvéért vannak felelősséggel, gondolkodni képes és felelősen élő emberek a cigányok közt is, akik így szülőként is többnyire azok, vagyis valóban szeretik a gyerekeiket a gyerek érdekei és szükségleteinek megfelelően.
2013. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es fogyatékos vagy.

A cigányok nem szeretnek senkiT!

A gyerek miatt kapták a segélyt és kapják a támogatásokat, ruhákat, ingyen ételt, lakást stb....

NÁLUK: GYEREK = PÉNZ SOK GYEREK= MÉGTÖBB PÉNZ

2013. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy ez hogy megy náluk, de egyszer a Tesco parkolóban láttam egy kisebbségi anyukát üvölteni a körülbelül 2 éves gyerekkel hogy "Gyere má te szélhámos!"
2013. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kérdezz meg egy cigányt!
2013. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!