Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » 1. A mai fiatalok hallgatnak...

1. A mai fiatalok hallgatnak népzenét? 2. Érdekli a fiatalokat a Magyar kultúra?

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 01:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Fiatal vagyok. És rohadtul leszarom mind a kettöt ^^
2013. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 tintin2 válasza:

én "mai fiatal" vagyok és azt kell hogy mondjam nem igazán. persze ha kell elviseljük, de önszántunkból sosem hallgatnánk népzenét. a magyar kultúra már kicsit

izgibb.

2013. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is "mai fiatal" vagyok, de nem hallgatok szinte semmi mást, mint népzenét. Furcsa, de minél többet hallgatja az ember, annál jobban megszereti és megérti. Néptáncolni járok, népi hangszereken játszon és számos más ágát is művelem a kultúránknak. És ha valaki ezt megtudja, leesik az álla. Nem sokan vannak a környezetemben, akik úgy állnak ezekhez a dolgokhoz, mint én, de akik hasonlóan "megszállottak", azokkal rettentő jó együtt időzni.

Ja! És nem érdekel, ki mit gondol vagy mond.

16L

2013. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
NEM
2013. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11/14. Tulajdonképp magadat szartad le.
2013. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
# 15 törőggyé beléje he
2013. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Én igenis hallgatok népzenét, sőt leginkább népzenét hallgatok. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne tudnám értékelni a többi zenei irányzatot, lényegében bármit végighallgatok, többnyire élvezem is, de a népzene az abszolút kedvenc.


Lehet, hogy ez azért van, mert néptáncolok, és tudom hogy emiatt elfogult vagyok. Minél többet hallgatom, annál jobb. Van benne valamilyen különleges erő, amit eddig csak a magyar népzenében találtam meg. Nem állítom, hogy más zenében nincs, csak azt, hogy én nem találtam.


És igen, nagyon is érdekel a magyar kultúra. De ez persze nem jelenti azt, hogy nem becsülöm meg más népek értékeit.


A személyes példámat azért írtam le, mert tudom, hogy ilyen szempontból rendkívül ritka eset vagyok. Még a tánccsoportban is vannak, akik szabadidejükben egyáltalán nem hallgatnak népzenét. Így hogyan is lennék meglepve az átlagfiatal esetében?


Általánosságban azt tapasztalom, hogy egyre több (de még mindig kevés) embert érdekelnek ezek a dolgok. Az átlagos magyar fiatal tiszta népzenét nem hallgat, a különböző feldolgozásait viszont igen. Érdekes (bár logikus) viszont, hogy az idegen anyanyelvű országokban (nem csak Kárpát-medence) élő magyar közösségek körében elég jelentős a népművelők aránya.

2014. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Idáig nem hallgattam, de most szeretnék elkezdeni ismerkedni a magyar népzene világával. Esetleg tudnátok ajánlani, milyen vonalon induljak el? :)

A néptánc mindig is gyönyörködtetett, és imádom a magyar kultúra minden részét, mert nagyon büszke vagyok a gyökereimre!

2014. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Látom már régi a kérdés,de azért válaszolok. Én zeneművészeti középiskolában(konziban) tanulok, népzenét.

Sok fiatalt érdekel én azt látom. Egyre több népznei konzi nyílik. Járunk országos versenyekre és mindig szép számmal vagyunk rajta. És ennek én örülök.

2017. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!