Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenütt Erdélyben ennyire...

Mindenütt Erdélyben ennyire Román érzelműek az emberek (egy része )?

Figyelt kérdés

1. Az osztályban egy csomóan román zenét hallgatnak .

2. Ha töri órán Románokról van szó felrikkantanak hogy hej, de nagy emberek voltak meg hasonlók .

3. A másik azt mondja hogy ő már biztos nem játssza el a Magyart mert ő utálja a Magyarokat ( Megkérdem akkor milyen nemzetiségű ,azt mondja Székely , DE AZ NEM IS NEMZETISÉG ,SENKI NEM VALLOTTA ANNAK MAGÁT , de ez neki magas )

4. Ha véletlenül is azt mondom hogy tömbház vagy golyós toll vagy répa egyből jön hogy mekkora tápos vagy az blokk , murok és pix ( EZEK A HÜLYÉK TÉNYLEG A ROMÁNOKTÓL ÁTVETT KORCS SZAVAKRA BÜSZKÉK ????)

5. Egyszer Trianonról volt szó , elkezdtem mondani a véleményemet hogy szerintem hatalmas nagy *** volt egy jól működő gazdaságot felbontani , és az írástudatlanoknak átadni a hatalmat (......) , én voltam a legnagyobb barom az osztályban mert ők nem akarnak a mocskos táposokhoz tartozni ...)



Csak én fogtam ki ilyen osztályt vagy itt általánosan ilyenek az emberek ?


Ezekről mi a véleményetek ?



2014. ápr. 20. 17:33
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nekem az identitásom szerintem látszik hogy egyértelműen Magyar , és a Székely nekem csak egy kultúra , semmi több .És már rengetegen leírtátok hogy a Székely a Magyar nemzeten belül egy csoport . Én is ezzel értek egyet , de ezt nehéz lenne az osztálytársaimnak elmagyarázni .


Lehet hogy kicsit gyerekesen fogalmaztam meg az egészet és nem egyértelműen, de a válaszokból leszűrtem hogy egyáltalán nem normális az ami a mi közösségünkben van .



Valaki még belekötött hogy mért baj az hogy a románokra is felnéznek , mondok egy konkrét példát , volt 2 király kivetítve töri órán az akkori román uralkodó és a magyar uralkodó , a másik felszólal hogy a magyar milyen vézna , látszik hogy ,,mi,, románok erősek vagyunk .... Erre persze páran közbe szóltunk hogy te lehet hogy az vagy de Isten ments hogy mi azok legyünk , csak sajnos ebben az osztályban pont a nagyszájúak a román érzelműek ... Bár ezt tükrözi hogy pont azok akik buknak meg mindenből és magaviseleti problémák is vannak velük .


Rengeteg ilyen történetet tudnék még írni , 1001-t , de ha rendesen kifejezném hogy mi is a bajom akkor akkora nagy szöveg lenne hogy senki el nem olvasná , még így is túl hosszú ..... De így se értette meg mindenki hogy Mi a bajom Mit érzek és Mi fáj . :( .

2014. ápr. 29. 14:16
 22/26 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon furcsa,az én osztályomban majdnem senki sem tud románul...
2014. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nálunk ezek szerint az van hogy egy barom elkezdte , akinek a legnagyobb a szája az osztályban és a birkatömeg ment utána , de akkora nagy identitás zavar van , el se tudod képzelni . És jelenleg én vagyok a közellenség mert megmondtam hogy ezzel egyáltalán nem értek egyet .

De szerencsére vannak normális emberek is még az osztályban .

2014. ápr. 29. 20:29
 24/26 anonim ***** válasza:
58%
A Magyar nemzet nagyon nagy nemzet. Amit mi anyaországiaknak, vagyis Magyarországi magyaroknak hívunk, azok a palócok. Az erdélyiek a csángók, és a székelyek. A horvátországiak és a szerb magyarok a Vajdák. Állítólag van magyar-arab része is a magyaroknak, bár ezt kétlem... mindegy, nem fogom leírni az összes magyar nemzetet, mert nem csak 4 van, hanem vagy 7-8. Pontozzatok le, hiszen igazat mondtam. És megjegyezném, hogy senkinek nem mondtam haragkeltő tartalmat.
2015. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Tarcza Zsolt válasza:
Én magyar vagyok (75% székely, 25% szász). Marosvásárhelyen lakok, és minden Március 15-én részt veszek a székely felvonulásra. Én tudom, milyen magyarnak lenni, akár ha nagy románnak képzeltem magam, bánom, mert miután én megtúdtam hogy Erdély magyar föld volt, én azt most visszasírom ezeket a 64 vármegyéket. Ha akkár egy határon túli magyar (legyen Szlovákiából, Szerbiából, Ukrajnából, Ausztriából, Horvátországból, Romániából stb) benézne a magyar történelembe, és látná a Trianon békeszerződés elötti és az utáni Magyarországot, akkor annak lelke megkeseredne, és ha már magyar-román háború lenne, akkor az a magyar bíz-isten belépne.
2016. febr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Tarcza Zsolt válasza:
Március 10-et akartam mondani, bocsánat a tévesírásomért!
2016. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!