Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenütt Erdélyben ennyire...

Mindenütt Erdélyben ennyire Román érzelműek az emberek (egy része )?

Figyelt kérdés

1. Az osztályban egy csomóan román zenét hallgatnak .

2. Ha töri órán Románokról van szó felrikkantanak hogy hej, de nagy emberek voltak meg hasonlók .

3. A másik azt mondja hogy ő már biztos nem játssza el a Magyart mert ő utálja a Magyarokat ( Megkérdem akkor milyen nemzetiségű ,azt mondja Székely , DE AZ NEM IS NEMZETISÉG ,SENKI NEM VALLOTTA ANNAK MAGÁT , de ez neki magas )

4. Ha véletlenül is azt mondom hogy tömbház vagy golyós toll vagy répa egyből jön hogy mekkora tápos vagy az blokk , murok és pix ( EZEK A HÜLYÉK TÉNYLEG A ROMÁNOKTÓL ÁTVETT KORCS SZAVAKRA BÜSZKÉK ????)

5. Egyszer Trianonról volt szó , elkezdtem mondani a véleményemet hogy szerintem hatalmas nagy *** volt egy jól működő gazdaságot felbontani , és az írástudatlanoknak átadni a hatalmat (......) , én voltam a legnagyobb barom az osztályban mert ők nem akarnak a mocskos táposokhoz tartozni ...)



Csak én fogtam ki ilyen osztályt vagy itt általánosan ilyenek az emberek ?


Ezekről mi a véleményetek ?



2014. ápr. 20. 17:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező helyesírása olyan, mint aki angol nyelvű országban lakik...
2014. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
te magyar osztályba vagy ?
2014. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
74%

Szerintem nagyon ember függő ez.

M.o.-n lakok egy kis faluba pár éve folyamatosan szállingóznak be a románok (tudatosan írom kisbetűvel és azt amit írtam). A 90% úgy jött ide hogy semmije nem volt, mikor már kicsit "megszedték" magukat nagyon kinyílt a csípájuk és ilyen mondatok hagyják el a szájukat hogy "Nálunk romániába ez nem így volt... mert ez sokkal jobb volt ott..." Nálunk romániába az oktatás is sokkal jobb..." stb. stb. Tehát sorolhatnám. De ha azt mondod rájuk hogy románok... Akkor szinte agyonvernek hogy hogy mondhatsz rájuk ilyet amikor ő magyar?! (ilyenkor csak nézel hogy akkor mi is vagy te?!)

Volt egy házaspár aki augusztus 20. feladott a 4éves gyerekére egy székely ruhát. Erre mondom nekik de szép ez a székely ruha... Mire beszólnak ez nem székely ez román...o.O

És a másik kedvencem mikor az önkormányzatunk ki rakta a székely zászlót, egyik csaj megkérdezte hogy ez milyen zászló? Azt hittem viccel... Mire megmondtam neki hogy de hát ez a székely zászló, annyira nem hitte el hogy mit mondok hogy rá keresett a neten...

Tehát most akkor ezeket sem lehet belőni sehova.Most akkor román? Hát nem. Magyar? Én szerintem az sem. Székely? Biztos nem.

2014. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

11-esnek , hát , abban a jó oldalacskában amit eddig írtam nem volt egy nyelvtani hiba se , mindenki meg tudtad érteni rajtad kívül , de nem értem minek kell ide egy hozzászólást írj csak azért hogy kötekedj , bár nincs mivel azon kívül hogy a Magyart nagy ,,M'' el és a Románt nagy ,,R'' el írtam , persze egyszer még feltettem egy kérdést ahol a magyart kis ,,m'' el írtam ott azért voltam a hülye , lehet hogy kicsivel helyes , de az a lényeg hogy bármit csinálok a hozzászólások egy része mindig kötekedés , témához nem illő , de hát , sok hülye van a földön s veled 11-es , egyel több ...



Egyébként 100%-ig Magyar nyelvű iskolába járok és mint már írtam a város is szinte 100%-ig Magyar .

2014. ápr. 22. 19:06
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

1. Ha valaki egy adott orszagban lakik, nyilvan hatassal van ra az adott orszag kulturaja (zene, irodalom, muveszetek stb). En peldaul amig Franciaorszagban laktam, foleg francia zenet hallgattam, de ettol meg ugyanolyan magyar vagyok.


2. Minden nemzetnek voltak olyan emberei, akik megerdemlik hogy ismerjek es tiszteljek oket, a romanok kozott is szamos "nagy ember" volt, Coanda-tol Bacovia-ig, ezzel nem tudom mi a problema.


3. "magyarok" alatt nyilvan magyarorszagiakat ertettek; sok erdelyi nem szereti a magyarorszagiakat (es forditva); hosszu tortenet


4. En szemely szerint pedig a magyarorszagi beszedmodot utalom; "telcsi", "kapcsi", "vegyigyumi", "szenya", "vaker", "raj", "zsir", stb.


Egyebkent nem az kellene ossza az eszt, aki meg a mellekneveket is keptelen helyesen leirni ("Magyar", "Roman", "Szekely"), ez meg egy 10 evestol is szegyen lenne.


5. Lehet vitatkozni hogy mennyire rossz volt Trianon, de egy bizonyos IQ szint folott az ember mar nem a regmult esemenyeken vergodik.

2014. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nagyon furcsa ez a kérdés, elég furcsán is tetted fel. Akiket én ismerek Székelyföldről azok jellegzetesen székely emberek, nem illik rájuk sem az a gondolkodásmód, amit az osztálytársaidról leírsz, sem az, ami a Te mondataidból sugárzik. Ha esetleg nem tudod, hogy hol van a Székelyföld illetve még nem hallottál a székely székekről, akkor a Wikipédián utána nézhetsz,


Ha Te tényleg székelyudvarhelyi vagy, akkor Neked kellene ismerni a környezetedben élőket, akik döntő többségükben bizony székelyek.


Kissé olyan benyomásom van a kérdésedről, mintha össze akarnád ugrasztani az anyaországi magyarokat meg a székely-magyarokat.


A székely egy olyan magyar népcsoport, amely rendkívül fontos szerepet töltött be a Magyar Királyság szervezetében, mivel nem voltak jobbágyok és katonai szolgálattal tartoztak. Politikai szervezetük is sajátos volt, rengeteg irodalom van róla, javaslom, hogy olvass róla. A székelység sok-sok évszázadon át szigorú szabályok szerint élő katonanép volt, saját törvényekkel és konok fegyelemmel.


Mielőtt a továbbiakra válaszolnék megírnád, hogy hány éves vagy? Tényleg nem vagy tisztában vele, hogy Erdélyben és a Partiumban mely részeken élnek magyarok és hogy a magyar nemzeten belül a székelyek jól elkülöníthető népcsoport?

2014. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

,,Nekem nagyon furcsa ez a kérdés, elég furcsán is tetted fel. Akiket én ismerek Székelyföldről azok jellegzetesen székely emberek, nem illik rájuk sem az a gondolkodásmód, amit az osztálytársaidról leírsz, sem az, ami a Te mondataidból sugárzik. Ha esetleg nem tudod, hogy hol van a Székelyföld illetve még nem hallottál a székely székekről, akkor a Wikipédián utána nézhetsz,''


Döntő többségükben Székelyek ??? Akkor leírom 10-edjére is , nézz már rá a wikipédián Székelyföld népszámlálására , ott Magyart ír , nem Székelyt , biztos mi mind Székely nemzetiségűek vagyunk , csak nem tudunk róla azért vallottuk magunkat Magyarnak , mindenki aki itt él , mind az 500,000 magát Magyarnak valló HÜLYE mert egy fogyatékos azt mondja . ha valamit nem tudsz talán nem kellene okoskodj , vagy ha muszáj is akkor ezt ne nekem tedd .


,,Kissé olyan benyomásom van a kérdésedről, mintha össze akarnád ugrasztani az anyaországi magyarokat meg a székely-magyarokat. ''

Igen , biztos ez van , nem tudom elviselni a környezetem ,meg kb. a fél osztály se , de megint a kérdező a hülye , és megint csak ő akar veszekedést ,ha képes lettél volna végigolvasni mindent amit írtam akkor rájönnél hogy ez nem így van .



Én jól tudom mik azok a Székely székek , de megkérdezhetném hogy ez hogy jön ide ?

Ha Te tényleg székelyudvarhelyi vagy, akkor Neked kellene ismerni a környezetedben élőket, akik döntő többségükben bizony székelyek.

Bizony bizony , megint csak egy kicsi népszámlálási adatot voltál lusta elolvasni ,de okoskodni akarsz .

A székely egy olyan magyar népcsoport, amely rendkívül fontos szerepet töltött be a Magyar Királyság szervezetében, mivel nem voltak jobbágyok és katonai szolgálattal tartoztak. Politikai szervezetük is sajátos volt, rengeteg irodalom van róla, javaslom, hogy olvass róla. A székelység sok-sok évszázadon át szigorú szabályok szerint élő katonanép volt, saját törvényekkel és konok fegyelemmel.

Köszi a töri leckét ,de ezt mi iskolában tanuljuk és én is ezt tudom ,de nem a kérdéshez tartozik ez , lehet hogy azt akarod elmagyarázni hogy mi a Székelység , de azzal nincs gondom , azzal van bajom hogy a kedves környezetem szó szerint gyűlöli a Magyarokat és dúdolgatja a román zenéit és magát románnak mondja .


Mielőtt a továbbiakra válaszolnék megírnád, hogy hány éves vagy? Tényleg nem vagy tisztában vele, hogy Erdélyben és a Partiumban mely részeken élnek magyarok és hogy a magyar nemzeten belül a székelyek jól elkülöníthető népcsoport?


Honnan veszed hogy nem vagyok ezzel tisztában ? Én ezt tökéletesen tudom , rengeteget foglalkoztam ezzel , Bihar Megye északi részén , Szatmár megye déli felén és még Zilah megye nyugati csücskéből áll a Partiumi Magyar lakosság , székelyföld Erdély keleti csücskében 2,5 megyéből áll össze , és Kolozsvár környékén élnek még magyar , de itt már csak szorványban (nem azt mondom hogy ez szorvány ) .

2014. ápr. 28. 15:29
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
jézusmária... mikor ilyen fröcsögéseket olvasok, szégyellem magam, hogy erdélyi magyar vagyok...
2014. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
91%
En szinten Romaniaban elek, de Magyar gyerek, tanulo, felnott szajabol soha nem hallottam ilyesmit. Toribol erettsegiztem es nalunk a 23 emberbol mindenkinek ugyanaz volt a velemenye, mint Neked. Ha oszinte kell lennem, akkor azt mondom, hogy te egy igazi 'osszekutyult', egy identitasat elveszto tarsadalomban kell boldogulj. Minket anno 5-6 eve az iskolaban a Oktober 6-an tartott megemlekezeskor dobaltak meg muanyag palackokkal es focilabdaval a roman diakok. Mi volt a magyarazat ? A hibas az iskola volt, miert mentunk ki az udvarra megemlekezni ?! Majd beszelgess el veluk 5-6 ev mulva, amikor talan ok is buszkek lesznek szarmazasukra :)
2014. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
96%

Az önazonosság nagyon összetett kérdés, lehetetlen belepréselni az agyonmanipulált, meghatározott céllal készülő statisztikák ilyen-olyan kategóriáiba.


A népszámlálási adatok mindig az aktuális politikai viszonyokat tükrözik, csak az adott helyzet ismeretében lehet értelmezni őket. Nagyon sok példa van rá Közép-Európában, hogy az emberek a helyzettől függően hol ennek, hol annak vallották magukat. Beszélhetnénk itt a vallásról, etnikai hovatartozásról, anyanyelvről és sok minden egyébről is.

Beírhatja egy népszámlálásnál egy magyar édesanya és egy osztrák édesapa gyermeke, hogy mindkét etnikumhoz tartozónak vallja magát? Nem. Beírhatja, hogy két anyanyelve van? Nem. Szándékosan egyszerű esetet hoztam föl, lehetne még ragozni, oldalakon keresztül. Köze nincs a valósághoz a népszámlálásoknak és a statisztikáknak. Legjobb példa erre a cigányság, amely több népcsoportból tevődik össze és alig van olyan ország, ahol a cigányság lélekszáma a népszámlálásokban legalább köszönő viszonyban lenne a valósággal.


Én úgy gondolom, mindig abból kell kiindulni, hogy mi egy-egy ember valódi identitása, azaz ő mit gondol saját magáról. Ezt pedig lehetetlen népszámlálási adatokba belepréselni, ráadásul a többség - joggal - mindig elgondolkozik azon is, hogy amit beír, annak mi lesz (vagy mi lehet) később a következménye.


Azok a székelyek, akiket én ismerek, azok közül mindnek nagyon erős magyar identitástudata van. A székelyföldi hagyományokat, a székelyek történelmét és a szülőföldjüket szeretik, becsülik és nagyon erős székely önazonosságtudattal rendelkeznek. Nem vagy-vagy, hanem egyértelműen mindkettő. Tehát a magyarságon belül megkülönböztetik magukat, mint székelyeket.


Mivel Székelyföld jelenleg Románia része és a mai székelyek nagy része beleszületett ebbe a helyzetbe, ezért nyilván vannak olyanok, akik románnak vagy románnak is érzik magukat (bár én egy ilyet sem ismerek, de ez lehet véletlen is). Románia egységes nemzetállamként határozza meg magát és megkísérli beolvasztani vagy eltüntetni a nem román nemzeti közösségeket az államhatárain belül. Nyilvánvaló, hogy a román állam szolgálatában álló emberek sok mindent megtesznek, hogy az erdélyi és partiumi magyarság helyzetét gyengítsék, illetve a beolvadást és az elvándorlást elősegítsék. Ilyen megosztó politika volt (és az ma is) a székelyek és a többi magyar különválasztására tett kísérlet, ugyanis ekkor nem tudnának egységesen föllépni. De szerencsére nem ez a helyzet.


Vannak vegyes házasságok is, az ilyen családok gyermekeinek nem lehet valami felemelő a szembenállás.


Remélem az erdélyi magyar emberek okultak az erdélyi szászok és svábok történelméből.


Mindezt azért írtam le, mert a kérdező a népszámlálási adatokkal példálódzott.


Mindezek után engem is rettenetesen érdekelne, hogy a kérdező hogyan vélekedik a saját identitásáról és az álláspontját miből meríti.

2014. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!