Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Zavar, hogy ha bajba kerülnél...

Zavar, hogy ha bajba kerülnél az utcán (pl megtámadnak, beléd kötnek), akkor a többi embert nem érdekli és nem segít? Szerinted ez így normális?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 21:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen és ez szörnyű hogy az emberek ilyenek! bezzeg a romák azok kitartanak egymásért
2009. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

nyugi, azok is csak akkor ha balhéról van szó vagy ha magyart kell verni. amúgy ők se annyira összetartóak.


ahogy hivatalban dolgozó haver meséli mindig: bemegy a cigány a segélyért, és kin már várja a másik cigány uzsorás.

2009. dec. 22. 21:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar. Már hozzászoktam, hogy ebben a beteg társadalomban csak magukkal törődnek az emberek. Én speciel szoktam segíteni, de rajtam még nem segítettek ilyen helyzetben.

Én pl egyszerűen nem tudom elfogadni azt a tipikus városi viselkedést, amikor pl villamoson, metrón a primitív férgek belekötnek valakibe, és senki nem segít az illetőnek, csak néznek. Rosszabb esetben nevetnek egy jót.

2009. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

ne érts félre nem akarlak bántani, de két egymással ellentétes mondatot írtál, az egyikben nem zavar a másikban meg nem tudod elfogadni, akkor zavar. Ne sértődj emg nem kritizálni akartalak. amit írsz az igaz és tipikus, igazad van sajnos.


én nagyon ügyelek arra, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe. A leggyakrabban egyedül mászkálok, igaz nem élek éjszakai életet az utcán, nem szeretném megtapasztalni milyen is lehet ez.


Olvastam már olyanokat is pl bkvfigyelo-ről, hogy a gyerek bevert egyet a kötekedő köpködő cigánynak (aki már percek óta balhézott) erre mindenki gyorsan leszállt, egy nő pedig rohant rendőrért, hogy a gyereket bemószerolja. ez nem normális.

2009. dec. 22. 21:40
 5/23 anonim ***** válasza:
igen, észrevettem :) , rosszul fogalmaztam meg ...
2009. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%

Igen, zavarna ez egyáltalán nem normális :(



Darth Vader

2009. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
Nem zavar, mert én ezt veszem természetesnek. Miért várnám el idegen emberektől, hogy segítsenek, hogy kiálljanak mellettem, vagy netán még kockáztassák is a saját épségüket? Persze jól esik, ha van ilyen, és nagyon hálás vagyok, de kicsit se lepődök meg, ha nem ez történik.
2009. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen zavar,és szóvá is teszem pl hétfőn vittem az árút az egyik cukrázdába és a kölykök hógolyóztak mire végeztem mennék el látom eldúrvult a játék és akkor fogtam a két gyreket az egyiket jobbra a másikat balra elküldtem és az árust aki kint standolt jól lepiritottam mert nem lépett közbe.Vagy a tegnapi eset tecsó parkoló megállunk mellettünk egy nő kisgyerekkel szenved,hogy életet csiholjon a kocsijába közben meg mindenki rohan asszony rám néz és mosolyog "segíts nekik én addig bevásárolok"nesze neked a szeretet ünnepe a másikat meg le se rondítjuk\csak az aksi merült le be kellett bikázni\engem nagyon zavar,hogy nem figyelünk egymásra mondjuk belénk annak idején az iskolában szó szerint belenevelték az illemet. 29\F
2009. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Zavart. Iszonyatosan zavart.


Aztán elszörnyedtem, amikor legutóbb "kirándultam" egyet az egyébként csodálatos, khm... Budapestre. Elborzasztó, hogy ha epilepsziás rohama lett volna valakinek vagy a metrókocsiban szült volna, sem érdekelne senkit. Látássérülteknek voltam kísérője és dettó. Na ja, félrehúzódtak és kussoltak.


Aztán hazajöttem, és tovább morogtam, de kevésbé. Bár nem békéltem meg a helyzettel. Itt [dunántúli megyeszékhelyen] még van pár rendes ember, de ugyanolyan fapofa a többi.


Továbbra is zavar, de annyit tudok tenni, hogy legalább én nem vagyok passzív. Felsegítettem egy bácsit a földről, segítettem a babakocsis anyukának a buszon, megpróbáltam elterelni a másokat cseszegető beszívottak figyelmét, stb.

Ennyi. Talán ha többünket zavar és ennyivel teszünk ellene, jobb lesz a helyzet.

2009. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális reakció. Mindenki azt várja, hogy a másik segít. Legfeljebb akkor segítenek, ha egy szép nő van bajban. Ha támadás van, akkor pedig félnek a támadótól.
2009. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!