Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vajon normális reakció e az,...

Vajon normális reakció e az, ha többször megmart egy mérges kígyó, akkor tartani fogsz a többi kígyótól is, és mielőtt a közelébe mennél, megpróbálod jobban szemügyre venni, tehát előítéletes leszel?

Figyelt kérdés

Normális e, hogy ha többször is megmart, és tapasztaltad, hogy másokat is megmart már, akkor félni fogsz tőlük és bizalmatlan leszel, bár bizonyított, hogy nem mindegyik példány mar?


normális e, ha egy burokban született ember pl aki a városban lakik és max Tv-ben látott kígyót, az mondja meg neked, hogy szemét vagy, mert előítéletes vagy?


csak hasonlat. mondhattam volna kutyát, pókot, stb, a kígyót nem mint negatív jelzőként használtam.


feltételezzük, hogy nem lehet megtanulni, hogy melyik a mérges kígyó, ugyanúgy néz ki a szelíd és a mérges is, tapasztalat, hogy ilyenbe belekötnének. ne offoljatok, teljesen világos a kérdés.


2010. jan. 12. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen de a mérges és a szelid kígyó tényleg lehet teljesen egyforma, ott teljesen normális hogy félsz mindkettőtől mert nem tudod melyik a jó és melyik a rossz.

de emberek esetében nem így van, mert két ember sosem ugyanolyan, akkor sem ha azonos a bőrszine, vagy egy család, vagy akármi.

Szoval a kígyós esetnél normális hogy az összes kígyót megutálod a marás után, de emberek esetében nem így működik.

2010. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én rögtön ott kezdem hogy még mielőtt megmart, óvatos vagyok mindegyikkel. Nem azért mert félek vagy visszahúzódó vagyok, hanem mert jobban szeretek először megbizonyosodni a dolgokról. De félni meg utálni akkor sem fogom őket ha egy megmar.
2010. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a kígyók se egyformák. nem találsz két ugyanolyat. Mellesleg kígyóból több faj van. Emberek között pedig mivel naponta több száz vagy ezer embert lát egy ember átlagosan, így ők is egyformák, max az öltözékük lenne más, de hála a divatnak kialakulnak csoportok.


Egy vipera és egy csörgőkígyó nem ugyanolyan, sőt egy anakonda, egy piton is más és más, de van azonos jellemzőjük. Mindegyik kígyó alakot kapott, pikkelyes bőrt, sziszegnek többnyire és csúszva közlekednek, stb...


Az embereknél jellemző általában a bőrszín, haj és ami főleg fontos, a viselkedés, gondolok itt embereknél mozgásra, kommunikációra, stb. Ezen kívül a ruha. Pl sok cigánynak vastag aranyékszerei vagy bizsujai vannak, többnyire RAP-es öltözet, egy punknak terepmintás nadrág, bőrkabát esetleg goth sötét ruhákban jár, kifestve, sorolhatnám még. És ha nem ismered őket személyesen, akkor többnyire egyformák lesznek számodra.


mondd, hogy nincs igazam...

2010. jan. 12. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok: igen akkor félreértettük egymást. mivel te írtad hogy ,,feltételezzük, hogy nem lehet megtanulni, hogy melyik a mérges kígyó, ugyanúgy néz ki a szelíd és a mérges is," ezért írtam én hogy ha tényleg nem lehet megkülönböztetni hogy melyik mérges és melyik nem, akkor természetes hogy félünk mindkettőtől.

Az emberes példát pedig arra értettem hogy ha csalódsz egy emberben, tegyük fel egy cigányban /és ezzel a példával te éltél/ akkor az még nem jelenti azt hogy egy másik cigány is ugyanolyan rossz. Mert annak ellenére hogy külsőleg ,,ugyanolyan" belsőre teljesen más. Nem úgy mint a két ugyanolyan kígyónál, amelyiknél ha mérges, akkor meg fog marni, ha nem, akkor nem.

2010. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nekem kicsit provokatívnak tűnik.


Az első válaszolóval egyetértek, egy állatot nem lehet egy emberhez hasonlítani.


Amúgy ne hidd azt, hogy mindenki, aki leszólja az előítéletes embereket, "burokban született". Épp ellenkezőleg, a legtöbb ilyen ember már megtapasztalta, hogy nem érdemes előítéletesnek lenni, mert ismer pozitív példákat is.

2010. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
jobbat mondok: ha egy kígyóról köztudott, hogy mérges és agresszív, akkor sem fogok a közelébe menni, hogyha még engem konkrétan sosem mart meg!
2010. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!