Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik országban van / volt...

Melyik országban van / volt ez a divat a férfiak körében? (alább)

Figyelt kérdés

Kisgyerekként csodálkoztam, hogy Skóciában a férfiak viseltek szoknyát. Iskolás koromban a francia filmsorozatokban sokszor láttam olyan férfiakat, akik kb. vállig növesztették a hajukat és szalaggal fonták össze. Olvastam valahol, hogy a 11. században (?) tunikát is viseltek, amit korábban csak a nők viseltek. Hallottam olyat is, hogy a norvég és izlandi férfiak is nőiesen öltözködtek, de nem tudom, melyik században, mert erről nem találtam a neten.

A modern világban a (hetero) japán fiúk is lányruhákba szoktak bújni, ami természetes náluk.


Milyen országokat ismertek, ahol ez a divat terjedt el?



2014. máj. 8. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Végigolvastam, és nem értem, most mi a kérdés. Melyik divatra gondolsz?
2014. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sőt, a magassarkú eredetileg férfi viselet volt...
2014. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"a norvég és izlandi férfiak is nőiesen öltözködtek"

Azért ezt helyesbíteném. Attól, hogy bizonyos viseletek más országokban jellemzően női viseletek, attól az adott országban még lehet férfi viselet, ami mellőz minden nemű nőiességet. Saját hagyományaik szerint lehet az egy roppant férfias viselet. Maximum a kultúridegen szemlélőnek tűnhet nőiesnek. Illetve inkább jellemző, hogy bizonyos férfi ruházatokat vettek át a nők, illetve lett uniszex viselet. Például írták előttem, hogy a magassarkú eredetileg férfi lovagló cipő volt a középkorban. Eredetileg teljesen férfias viseletnek számított. Csak a mai korban számít a nőiesség egy szimbólumának. Néhányszáz éve egy magassarkút viselő nőt ugyanúgy kinevettek volna, mint most egy férfit.

2014. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-dik válaszadó: ez nagyon érdekes leírás volt. :)
2014. máj. 9. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az öltözködési formákat évszázados praktikum alakította, no meg persze egyes uralkodók is próbáltak "szokást teremteni" felfuvalkodottságukban.

A régi görögök és rómaiak is tunikát viseltek. Kényelmes és szellős volt. A férfiaknak is. A nadrágot csak sokkal később "találták fel".

Az ember sokféle. Gondolkodásában, szokásaiban. Az empatikus ember ezt természetesnek veszi, sőt, ha idegen tájra megy, tájékozódik, hogy ne sértse meg vendéglátóit tudatlanságával. És vannak beképzelt tudatlanok, akik azt szeretnék, ha a világ egyforma volna, hogy ne kelljen annyiféle dolgot megtanulniuk. Ők hajlamosak kitalálni, a másik miért "elfogadhatatlan", de legalábbis "roppant különös".

Az 1950-es, 60-as években itt a rövid haj volt a "divat", amikor a beatnemzedék lekezdett hosszú hajat viselni, fújtak rájuk kígyót békát, huligánoknak, kártevőknek tartották őket. Később kiderült, azok voltak buták, akik ezt gondolták, a beatnemzedék pedig meglehetősen okos volt. Ennyit a divatról.

2014. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Az 1950-es, 60-as években itt a rövid haj volt a "divat"."


Ha nem tévedek, Svédországban a 60-as és a 70-es években meg az volt a divat, hogy a férfiaknak nőies frizurájuk volt. Az ABBA zenekar férfitagjainak is ilyen hajuk volt.

2014. máj. 9. 17:39
 7/8 mustafa33 ***** válasza:

5-ös, amikor a rómaiak és görögök tunikát viseltek, a perzsák, a szkíták, a hunok, nadrágban jártak.

Nőisenek lehetne találni idegen szemmel egyes magyar népviseletek férfi surcait, vagy a csángó férfi "miniszoknyát" is ☺.

2014. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Anglia. Egy éve vagyok ott, én is kipróbáltam és azóta is így öltözködök. Bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..
2018. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!