Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Az asszony verve jó"!?

"Az asszony verve jó"!?

Figyelt kérdés

3.0

A környezetemben egyre több olyan nővel találkozok akiket a párjuk bántalmaz viszont, náluk ez ellentétes reakciót vált ki és ahelyett , hogy eltávolodnának az illetőtől még jobban ragaszkodnak hozzá, hogy valaki domináljon felettük.


Kérlek:

-Ha a kérdés ingerületet vált ki belőled a kérdező személye felé, azt privát üzenetben intézd

-Ha személyeskedni akarsz, akkor lapozz tovább

-Ha csak, azért jössz ide, hogy egy jót trollkodj kérlek távozz

-Egyéb kérdésekre is szívesen válaszolok,de csak is privátban.



2014. jún. 2. 22:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
A fizikai erőszak lelki erőszakkal párosul, mely során a nőknek jelentősen lerombolódik az önbecsülése, kisebbségi érzés alakul ki, amire az egyetlen megoldásnak azt látják, ha az egyetlen olyan személlyel maradnak, aki "törődik velük", vagy akinek "kellenek", azaz kitartanak a bántalmazó mellett. Ez egy pszichológiai állapot, nem választott élethelyzet.
2014. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Igen csak érdekes környezetben mozogsz te, ha ilyeneket tapasztalsz :D
2014. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
84%
Baromság. A házasságnak szerintem két egyenrangú tagból kellene állnia, senkinek se kellene dominálni a másik felett.
2014. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
az első demagóg és nem is alátámasztott,a második troll tudod attól , hogy még emberekkel kommunikálsz, nem azt jelenti, hogy ebben a környezetben is mozogsz. Harmadiknak igaza van.
2014. jún. 2. 23:37
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Demagóg és nem alátámasztott?

Ezt miből veszed? Dolgoztál ilyen emberekkel? Mert én igen, személyesen, miután évekig tanultam róluk. Érdekes egy ember vagy. Demagóg, az baz-meg.

2014. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Abból, hogy akik szakemberhez fordulnak általában azok a legszélsőségesebb esetek, hidd el! A nők töredéke vallja be magának, hogy ő áldozat volt vagy, hogy hibát követett el még kisebb százalék akik ezzel a problémával szakemberhez fordulnak , nagyobb a büszkeségük, az egojuk mint, hogy erről beszéljenek. Vagy úgy beszélnek , hogy önsajnálatból,de eszük ágában sincs megváltozni, változtatni addigi életvitelükön és bevonzzák előbb utóbb úgy is az újabb dominánst , vagy úgy ,hogy ez teljesen természetes és akinek szakemberhez kell fordulni az a másik fél azaz a férfi és ez teljesen egyedi eset velük ez nem fordulhat elő újra. Közben egy örök körforgás ez nekik.
2014. jún. 3. 12:13
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai erőszak nagyon gyakran lelki terrorral párosul. Ráadásul SZAKEMBEREK által írt pszichológiai és viselkedéstani cikkek könyvek és vélemények alapján is az erőszakos férfiak nagyon gyakran kedvesek és figyelmesek, így próbálván magukhoz láncolni a párjukat. Tudom, hogy ijesztő ám a gondolat, hogy a nőverők nem elmebeteg állatok, hanem hétköznapi, sikeres, sőt, gyakran kedves férfiak, de üdv a nők világában, mi úgy vonulunk végig az utcákon nap mint nap, hogy bárki szól hozzánk, a kulcs a öklünk közé van szorítva és azt kalkuláljuk, vajon a cipőnk sarka kibírna-e egy gyors sprintet hazáig. Nekem nem egy barátnőm volt bántalmazó kapcsolatban, nekem is volt egy ilyen párom rövid ideig (szerencsére nagyon hamar rájöttem a valódi természetére), és mindegyik esetre igaz az, hogy 'de néha meg annyira kedves és aranyos tud lenni' és ez az, ami pszichológiailag tönkreteszi az embert és marasztalja ott. Ráadásul nagyon sok esetben a nő nem mer szakítani, mert fél a bántalmazástól.

Ez így van, vagy elhiszed vagy nem, de az, hogy te egy látens nőgyűlölő vagy, és inkább azokat a nőket kérdőjelezed meg, akik ilyen helyzetbe kényszerültek, mint azokat a férfiakat, akik ilyen helyzetbe lökik a nőket, igen sokat elmond rólad.

2014. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Lemaradt a lényeg: A pénz számolva... a többi csak a rím miatt van ott.
2014. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

ma 13:06

én csak azt mondom ,hogy működik egyfajta vonzás törvénye ezek között az emberek között, mint a kémiában pozitív negatív. Meg van egy nagyon jó közmondás is ami az ilyen esetekre nagyon illik. Összenő ami összetartozik , különben nem állok se a bántalmazó se a bántalmazott pártján sem , szerintem mindkettő hibás valamiben egy ilyen kapcsolat alatt. Pl.: a bántalmazott ha nem másban, hát abban ,hogy nem hagyja ott az első pillanatban, de számtalan tényezője van ennek. Kár itt rám fogni ,hogy látens nőgyűlölő vagyok , ha ismernéd azokat az eseteket amiket én megértenéd ,hogy miért írtam le azt amit.

2014. jún. 3. 19:02
 10/37 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező,

első vagyok.

Nekem nem kell magyarázni a dolgokat, valószínűsítem, hogy többet értek hozzá, mint te. Szociális munkásként dolgoztam, több, mint 200 ilyen esetem volt (családon belüli erőszak). van, ahol a gyerekek is érintettek voltak, láttam, tanulmányoztam a profiljukat és együttműködtünk a pszichiáterrel, aki kezelte őket, miután elhagyták a bántalmazót.

A "megalapozatlan" jelző egy sértés, egy szembeköpése ezeknek a nőknek, gyerekeknek, és persze a szakembereknek is.

A "demagóg" az a te véleményed, megváltoztatni ugyan nem tudom, nem is akarom, de mit ne mondjak: fájdalmas. Van, akinek a rideg valóság ez, neked meg egy demagóg butaság... hát ennyire mások az emberek.

2014. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!