Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell valakinek a szüzess...

Miért kell valakinek a szüzességével kísérteni az úr Jézus Krisztust és a kedves atyját?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy valaki menekül a szextől vagy a társas kapcsolatoktól, de nem képmutatás azt mondani, hogy a fent említett karaktereknek tartogatja?


Miért gondolják páran azt, hogy a szüzesség érték?

Nem az! A hűség az érték emberek!



2013. szept. 28. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Igazad van, de az ostobaságra magyarázat nincs, csak a Bibliában "bizonyíték".
2013. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

A szüzességről tényleg nem tudom, hogy miért lenne érték, amikor semmi értelme nincs. Persze itt nem arra gondolok, hogy 14 évesen el kell veszíteni, de, ha valaki úgy gondolja, hogy elég érett hozzá, akkor szíve-joga.


Viszont más valamit sem értek, LitD, régen azt gondoltam rólad, hogy egy idegesítő troll vagy, de mostanában egyre jobban azt látom, hogy érdekes meglátásaid vannak. Pedig ateista vagyok.

2013. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Én becsülöm azokat, akik a mai világban képesek uralni a testüket és nem létszükséglet nekik a szex (nem halnak bele, mint ahogy a mai világ sugallja), hanem egész életüket Istennek adják. EZ a becsülendő.

Látszik, hogy csak beszélsz Istenről, de nem is ismered. Sok helyen olvastam a véleményed és nagy zavar van a fejedben, vagy ami rosszabb, a képmutatók közé tartozol, mivel saját szád íze szerint igyekszel megmagyarázni Isten szavát nem törődve azzal, hogy ez nem úgy van.

Tény: nem lehet házasság előtt szex

a leszbikusság is bűn (tudom, hogy neked tetszik, és szerintem nő vagy)

nem a szexnek kell irányítani az életet, és ha valaki ezt el tudja érni, akkor nem menekülés és nem lehet gúny tárgya, ahogy te is most előadod.

Nem vagy keresztény, egyelőre még csak a tagadásnál tartasz, ami neked nem tetszik, azt kimagyarázod. Remélem előbb-utóbb el fogsz jutni a megtéréshez és megérted amiről írok. de amíg a test ural, addig nem fogod.

2013. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
De miért lenne bűn a leszbikusság, ha ISTEN TEREMTETTE???
2013. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Persze, egy hetero, szüzességét megtartó, de ítélkező, képmutató ember megfelel Istennek, de egy sokkal melegszívűbb, de meleg egyén viszont a pokol tüzén fog elégni, kettőjük közül ő a bűnös!

Az én Istenem szerint az bűn, amivel ártasz.

És akár tetszik, akár nem, valahol mélyen téged is a test ural. Az elfojtás pedig egészségtelen, zavarokat okoz. Isten nyilván így teremtett, hogy kitoljon velünk :)

2013. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb embert csak sa házasságig kötelezi szüzességre, és nem véletlenül. Hogy a férfi ne hagyja magára a nőt a gyerekkel. Védi a nőt, védi a gyereket, és védi a családot.

Akitől pedig egy életre várja a szüzességet, az előbb-utóbb megkapja ezt a hivatást.

2013. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, csak nem szerelmes vagy? ;P

Tetszik ez a LitD név, ha majd kitiltanak lehetséges, hogy felveszem...

Jaj amúgy meg hidd el, azért nekem sem olyan könnyű úgy megnyílvánulni, hogy az megfelelő hatást érjen el vagy ne legyen provokáció. Egyetlen kommentel le lehet rombolni mindent :D

Gondolkodtam is, hogy válaszoljak vagy bölcsebb lenne inkább csöndben maradni.

De arra jutottam, hogy a legjobb őszintének lenni. Őszintén válaszolni, őszintén hülyéskedni, őszintén keresni, őszintén szeretni, őszintén trollkodni meg ilyenek stb...

Önkritika, empátia és szkepticizmus. Erre van szükség. (így rombolni is nehezebb)

Én csak leírom a véleményemet, hogy legyen min gondolkodni vagy legyen mire reagálni stb... Nem célom manipulálni és győzködni. Azért vagyok itt, hogy megértsem a másikat vagy elgondolkodtassam vagy vissza nyalassam a fagyit:)


Megkérdezhetném bárkitől poénból, hogy a sült galambot várja, vagy inkább engem?

A válaszra csak azt tudom írni, hogy jellemző :D


Sajnos a világ bonyolultabb...Szóval őszinteséget meg semmit sem ígérek senkinek...

De a szándékaim jók és a felelősséget vállalom.


@enngé drága:


Bocs, ha gúnynak érzed a megszólítást..Vígasztaljon, hogy az ellenkezőjén megsértődtél volna.

Őszintén megmondom neked, hogy marhára nem befolyásol (mármint manipulatív értelemben), hogy szerinted mi vagyok és mennyire vagyok az. Természetesen hatott rám az írásod, de majd szűrök, szelektálok, felülbírálok, hipotéziseket állítok fel, és több szemszögből átgondolom egóval és egó nélkül is az információkat, amiket kaptam. Bele fogok olvasni a fejedbe...Átveszem a szemyélyiséged és önértekelem "magamat" meg hasonlók...


Szóval vagyok aki vagyok ;)


ÉS MOST A LÉNYEG:

Meg vagyok benne győződve, hogy a szüzesség nem az Istennek élés szinonimája.

Mert ezzel azt is mondanád, hogy aki nem szűz, az elfordult Istentől vagy értéktelenebb.

Az embernek meg nem az a célja, hogy eldobjon mindent a világban, mert az múlandó stb.

Sokkal inkább célunk, hogy a megfelelő információt és nyersanyagot megfelelő módon használjuk. Mindennek megvan a helye és az ideje. (a legfontosabb a szeretet, igazság, bölcsesség)

Semmi becsülendő nincs a szüzességben. Igazából nem is értem, hogy miért beszélsz félre. Nem tudom, hogy jött ide a házasság előtti szex. Bár gondolom a véleményemet olvastad már a házasságról. Ha esetleg nem, itt van:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Undorítónak tartom, hogy azt hiszitek, hogy ha embereket lelocsolnak vagy egyéb okkult szörnyűségekbe kényszerítenek majd jobbak lesznek vagy eljön hozzájuk a szentlélek sült galamb formájában.


Azokat becsüld, akik az életüket a másik embernek adják hittől függetlenül.

Mert ők szolgálják Istent.

Ne csak prédikáljanak mint ahogy te is megjegyezted, hanem jót cselekedjenek.


Egyébként én nem szólok bele másnak a szexuális szokásaiba és neked sem kellene. Ha csak nem felvilágosítani szeretnéd az illetőt a valós veszélyekre.

Tudom szerinted a melegség is az. De én most az igazi gondokra gondoltam, hogy fertőzések, abortusz stb...


Abban igazad van, hogy nem a szexnek kell irányítani az életet, de nem is kell tabuként kezelni és ökörségeket gyártani köré.

Ez a rossz a vallásokban, hogy a valós tartalmak átértelmeződnek felszínes butaságokra és a végén már csak értelmetlen hagyományok és babonák születnek.


Végül még két dolgot szeretnék neked írni.

Az egyik, hogy az én véleményemnek jobban hiszek, mint mások értelmezésének, ha az enyémet életszerűbnek találom. Szerintem ez evidens.

Ha valamit nem értek, akkor Istent fogom megkérdezni vagy utána járok, nem pedig mások értelmezéseit és álmait fogom élni....


Megtérni csak Istenhez fogok, de ahhoz találkoznom kell vele.

Ebben segíthetsz. Úgyis szerettek megtéríteni minden áron :P


A kedvedért külön elárulom:

xx/F (szűz, hetero, keresztény)

De nem fogok megsértődni ha nem így kezelsz. (nem csak test vagyok)


Most pedig ha nem bánod, elbúcsúzom tőled. Ma tényleg zavar van a fejemben, mert voltam úszni és teljesen kitörlődött a fejemből, hogy melyik szekrénybe pakoltam.

Valószínűleg azt akarták, hogy még maradjak.... xD

Egész biztosan:)


Köszönöm a többi választ:)


u.i. lehet emberek kevesebbnek fogják érezni magukat attól, amit írok. Pedig ők tették magukat mások fölé...


http://www.youtube.com/watch?v=PJGpsL_XYQI

2013. szept. 29. 02:07
 8/16 A kérdező kommentje:
Jobb lett volna meg sem születnem :D
2013. szept. 29. 02:24
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagy keresztény, de még azzá válhatsz és a zavar totális a fejedben. Aki nem fogadja el a Bibliát, mint Isten szavát, ezzel Istent ledegradálja, az nem keresztény. Alapíts valami más, zavaros egyházat. Ha fiú vagy, akkor viszont homi, mert teljesen nőies vagy. Ez is bűn és akkor már értem miért okádsz az egyházaktól, akik az igazságot tanítják, hogy neked semmi esélyed üdvözülni ebben az állapotban.


A leszbikusságot pedig nem Isten teremtette, ahogy a homoszexualitást sem, ezért tiltja. Az ember mocskossága végtelen. Ennyi erővel akkor a gyilkosságra is rá lehet ezt fogni, vagy a pedofíliára. Gyenge érv.

2013. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Enngé, nem te fogod megmondani, ki mikor hívő és mikor nem. A Bibliát elutasíthatom, mivel hiteltelen, cenzúrázott, az ember formálta olyanra, amilyen. Nem kell kereszténynek lenni ahhoz, hogy higgy Istenben, mert ő akkor is ott lehet neked, ha nem fogadsz el egy ítélkező, korlátok közé szorító, hazug egyházat, ami rengeteg embernek keserítette meg az életét. Az igazi erkölcs elvileg belülről jön, nem úgy hogy muszájból dogmákat követsz :) De végülis mindegy, mit írok, úgyse látsz.
2013. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!