Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok miért vonzónak...

A cigányok miért vonzónak szinte a borzalmasan ízléstelen és ronda dolgokhoz?

Figyelt kérdés

[link]


Pl. ez a ruha, meg ezek a templomberendezésszerű bútorok mindig (mint pl. a Győzike show-ban :D )....az ilyen elképesztően túlzottan csicsás csillogó-villogó arany, ezüst-bronz díszítésű tárgyakhoz??

Komolyan érdekelne, h ennek van-e vmi háttere,vagy oka.


2010. jan. 14. 02:14
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, h az ÖSSZESNEK, csak a legtöbbnek sztem..pl. akik itt a környéken vannak..mondjuk azok tényleg nagyrészt beások meg oláh cigányok "muncsánok" azt hiszem.Lehet, h szerintetek hülye kérdés, de nekem ez a benyomásom, akkor megkérdezhetem, nem ?!Ezért van ez az oldal ;-)
2010. jan. 14. 03:51
 12/40 anonim ***** válasza:
94%

Győzike egy izléstelen balf*sz!


Ezt cigányként mondom!


Nem a Győzike félék miatt kéne megítélni egy másik kultúra szokásait,hagyományait,izlésést!

2010. jan. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
ÁÁ nem oláh....amikor c.vajdává akarták avatni, akkor előtte Bea pont azt ecsetelgette neki, h ők romungrók, és nem oláh cigányok, tehát, h ők nem tartják ezeket a régi cigányszokásokat stb. , amit pl. egy vajdának illene.
2010. jan. 14. 03:54
 14/40 anonim ***** válasza:
90%

egy romungro is azt mondja, hogy az ilyen dolgok ízléstelenek.

Csak a buta elmaradott o.c.-k szerint "RAJ" az ilyen stílus :D


És tényleg az a sz*r, hogy az ilyenek miatt általánosítanak:/


by.: TD

2010. jan. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van egy barátnőm aki cigány. Rendesek, kedvesek de nekik is ilyen típusú a házuk.

Én sem értem miért, szerintem túl csicsás, giccses.

Sok a piros az arany, a csillogó (nem csillogás!). Olyan túlzott giccs az egész számomra.


Szerintem ez valami régi hagyományra nyúlhat vissza pl régen a régi igazi cigányok így öltözködtek ilyen volt a viseletük és így rendezték be otthonaikat. És ez a szokás így megmaradt viszik tovább a nemzedékek. De csak tippelek.

2010. jan. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem o.c. csak annak tartja magát :)

Hisz az oláh cigány szokásokat tartja, és a Lovári cigány nyelvet beszélni.

2010. jan. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

A Győzike csak 1 példa volt, de pl. piacon is ők veszik általában csak az ilyen csillogós falvédőket, amire aranyszélű művirág rózsák vannak ráerősítve stb.

Vagy pl. Bangó Margit lakása, amikor a vacsora csatában volt, az is olyan volt, mint ahogy a templomokat szokták berendezni, az a stílus, ilyen barokkos aranydíszítések stb :)

2010. jan. 14. 03:57
 18/40 anonim ***** válasza:
22%

A cigányok szeretik a feltűnő bútorokat,ékszereket stb stb

ezzel szerintem semmi baj nincs.

2010. jan. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom mit vagytok úgy kiakadva! Nekem több cigány ismerősöm is van és szinte mindnek olyan a lakása mint győzikének vagy mága zoltánnak! Ilyen giccses és egyértelműen cigányos.

Legalább 15-öt mutatok neked rögtön, mindnek olyan.

1 haverom van akinek a lakása nem olyan, olyan visszafogott mint pl a miénk (én nem vagyok cigány).


És a legtöbb cigány lány is iszonyú giccses csizmákat tud venni és ilyen fülbevalókat, felsőket stb. Szóval jogunk van kicsit általábosítani mert (legalábbis mifelénk) az 10ből 8 cigánylány ilyen.


Engem ez nem mondtam, hogy zavar de mondjuk ki ez a helyzet, ez egy tény.

2010. jan. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nézed a Hal a tortánt :D


Láttad LL Junior lakását?


Na, az övé egyáltalán nem ilyen volt!

2010. jan. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!