Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A koleszban a szobatársaim,...

A koleszban a szobatársaim, akik Erdélyből jöttek rendszerint a szobában vágják a körmüket. Arrafelé ez természetes?

Figyelt kérdés
Amikor vágják, a körmök repkednek jobbra s balra, fel s le, rettentően visszataszító! Az ágyamban is találtam már. Mit tegyek? Eddig csak visszadobáltam az ágyukba, mert nem merek szólni nekik, nem akarom megsérteni őket, a szokásaikat. Erdélyben ez a természetes virtus? A norma, mindenki ezt csinálja?

2014. okt. 14. 22:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Ablakban :O :D Ezt remélem csak viccből írtad. (vagy a fény miatt?)
2014. okt. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

"Az ablakban, esetleg a fürdőben, a kád felett. A körömvágásnak ez a helye."


Na, úgy látszik, kikiabált a luk a gödörből :D Ha már ennyire favorizálod a ablakban történő körömvágást, akkor biztosan felettébb örülsz te is annak, ha az ablakodból kihajolva frissen aprított körömdarabok potyognak a nyakadba, ugye? :)


Amúgy meg mennyivel esztétikusabb a fürdőszobában nézegetni a szanaszét heverő körömdarabokat, mint a szobában? Ezzel a kérdéssel csak arra akartam rámutatni, hogy nem azzal van a baj, hogy a szobában vágják a körmüket, hanem az, hogy nem szedik össze maguk után. Szerintem.

2014. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A körmök az ablaktól lehullván a földre érkeznek, s mivel zöld területről lévén szó, senkinek kárt ezzel nem okoznak. Kád felett a körömvágás nem nagy mutatvány: testünkről elválva a darabkák a kádba esnek, így csupán egy öblítés és láss csodát: eltűntek vala. Az igazság egyértelmű, az enyém, s míg ti támadjátok állításom, a körmök csak hullanak és hullanak, mint az őszi falevelek. A háború elkezdődött. Vesszen Trianon.
2014. okt. 14. 23:26
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Te jó isten, már elmúltam félszáz éves, és soha máshol nem vágtam még körmöt, mint szobában :)
2014. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
#13: Persze hogy neked van igazad, hát ki másnak is lehetne? :D
2014. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hehe. Én Kolozsváron járok egyetemre, és nálunk mindenki a szobában vágja a körmét :DDD Nem tudom mi olyan nagy dolog ebben. És nem úgy vágjuk, hogy röpködjenek :DD

21/L

2015. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Te az ABLAKBAN vágod a körmeidet, ki az alattad lakó erkélyére? Nem vagy valami kulturált, már bocs. Normális ember egy erre megfelelő helyen, törölközőre vágja a körmeit, lehetőleg privátban.
2022. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!