Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az egész országra igaz ez az...

Az egész országra igaz ez az átlaghangulat?

Figyelt kérdés

Mindig azt veszem észre (akár utcán, akár itt), hogy az emberek eléggé szomorúak, lekezelik egymást, türelmetlenek, nem segítőkészek, bunkók, kibeszélik egymást, elmondják egymást mindennek, nem tudnak átlendülni azon, ha valakiben meglátnak valami rosszat, egyből be kell szólni, lenézik. Mindenkinek tökéletesnek kell lenni, sorolhatnánk.


Szóval én így látom, nyilván nem mindenkinél, de ez tényleg így van, vagy rosszul látom ?



2014. nov. 1. 14:29
 1/6 sandor76 ***** válasza:
Tenyleg igy van,nem latod rosszul.
2014. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az átlagmagyar, értékrendjében szerintem ez van: valami ciki vagy valami nem ciki, illetve valaki ciki vagy valami nem ciki, és ez a fajta hozzáállás, nagyon sok feszültséget, sikertelenséget, erőszakot generál.


Meg persze ez a hozzáállás: "nem baj, ha nekem rossz, az a lényeg, hogy másoknak is rossz legyen", is elég gyakori, attól se lesz jobb az emberek kedve.

2014. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A ciki/nem ciki, szemlélet mód, kinyírja azt, hogy valakit meg akarjunk ismerni, érteni, szeretni, ránézünk, és már sugunk össze mindenféle történeteket róla vagy ha nagyon nincs mit kifogásolni rajta, akkor az öltözködését, helyesírását, bármit, csak fikázni lehessen őt.
2014. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak Magyarországon, hanem itt Szerbiában (pontosabban Vajdaságban) is ugyanez van. Szerintem jól látod! ;)

Nekem pont ezért volt/van állandóan olyan kevés barátom/barátnőm, mert a legtöbb ember ilyen, amit te leírtál.. Nálunk még a nemzetség miatt is szídják egymást (főképpen a szerbek a magyarokat), mert azt hiszik, hogy Szerbiában csak szerbek vannak és az övéké az egész ország..

Örülök neki, hogy ezzel nem csak én vagyok így.. :)

2014. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az esetek 90+ százalékában én is így látom
2014. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Sajnos így van . A többség ilyen .
2014. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!