Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés
Annyian szidják őket a korosztályomból (huszonéves vagyok) és a harmincasok közül... elismerem, hogy mivel én még nem élek külön életet és nem adózom, nem látok bele abba, hogy mibe kerül nekünk a nyugdíjrendszer fenntartása, de amúgy nem igazán értem, miért utálják őket ennyire. Én világéletemben jól kijöttem az öregekkel, mert nagyszüleim nem igazán voltak. Oké, hogy sokszor mogorvák meg minden, de hát milyen lenne az, aki egyedül él és már nem dolgozik?
2014. dec. 2. 12:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
83%

Nem azzal van baj, hogy nyugdíjból élnek. Hanem azzal általában, hogy mindent kikérnek maguknak, mintha ők lennének a világ közepe. De szerintem inkább egy pici részük ilyen csak ők elrontják az összképet.

Ahol lakom 70%-ban nyugdíjasok élnek. Sokuk kedves, barátságos. De van néhány aki a kákán is csomót keres. Ha felmosok az a baj, hogy csúszik a kő, ha nem mosok akkor meg kosz van pl. Unatkoznak és mások életével vannak elfoglalva...

2014. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az első írja.

És sokszor a média is ront ezen, hisz csak azt hallod, hogy nyugdíjemelés, nyugdíjasoknak utazási kedvezmény, a nyugdíjasoknak kedvezményes vagy ingyenes belépő, ingyenes oltás stb.-és mindemellett a fiatalokkal meg a gyerekesekkel mi van?

2014. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem utálom őket, de sokszor idegeskedek, ha:

- Feltartják a sort a boltban, mert egy órát kapirgálják a pénztárcájukat, nem tudják kezelni a kártyát, vagy gyök kettes sebességgel pakolnak el.

- Mindig a legnagyobb tömegben utaznak a tömegközlekedési eszközökön, át kell nekik adni a helyet, mikor pl. én is hulla fáradt vagyok este 12-14 óra munka után, vagy éppen két óriási, aktákkal teli szatyorral küzdök.

- Egy órát beszélgetnek a patikussal, és nekem meg csak gyorsan kellene valami, meg amúgy is sietek.

- A postán érdeklődéssel végighallgatják a különféle befektetési lehetőségeket, biztosításokat és vesznek vagy öt kaparós sorsjegyet, amit ott helyben le is kaparnak, majd elmagyaráztatják maguknak a játékszabályokat, miközben én leugrottam az irodából, hogy az aznap határidős anyagokat lehetőség szerint még gyorsan postára tudjam adni.

- Az OTP-nél akár automatából akarok pénzt felvenni, akár személyesen kellene ügyet intéznem, biztos, hogy legalább három nyugdíjas nénike/bácsika van előttem, akik nem értenek semmit, szerencsétlenkednek, vagy épp beszélgetni van kedvük az ügyintézőkkel, és ezért elmesélik életük történetét.


Szóval, ezek olyan dolgok, amik idegesítenek bennük, és dühöngök is emiatt néha magamban, de nem utálom őket. Nyilván más meg miattam lehet ideges adott esetben, pl. mikor sietek, és úgy kerülgetem őket.

2014. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Én járok rendszeresen orvoshoz, és tele van nyugdíjassal. Szörnyűűű. Az, hogy mindig beszélgetni akarnak, akkor is ha olvasok, az egy dolog. De mindig jajonganak, be akarnak elém pofátlankodni az orvosnál, fellöknek meg ilyen finomságok.
2014. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az országban mindenkit utálnak. A nyugdíjast, a kismamát, a kamaszt, a kutyást...
2014. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Az első hozzászólónak teljes mértékben igaza van. Jó az időseket tisztelni kell, meg becsülni, vannak olyanok akik normálisak, kedvesek, jó fejek, de közülük is azok a normálisak akiknek él a feleségük vagy a férjük vagy a gyerekeiknél, unokáiknál élnek éppenséggel, tehát nincsenek egyedül és van elfoglaltságuk.

Én nagymamámmal is hasonló volt amikor egyedül élt elviselhetetlen volt a viselkedése, anyám nem akart már oda menni a saját anyukájához mert egyszerűen 5 perc alatt kikészítette idegileg. De sajnos olyan helyzet alakult ki hogy nem maradhatott már egyedül még akkor sem ha a szomszéd utcába van. Akkor ugye eladtuk a házát és itt nálunk a nagy kertben alakítottunk ki neki egy kisebb házat egy szobával, fürdővel, konyhával meg egy kisebb szobát is kapott mellé ahol tudott kötni, meg varrni mert ez volt az egyetlen hobbija. Mi rettegtünk a dologtól hogy ide fog költözni, de meglepően jól alakult mert nem volt egyedül mindig átnéztünk hozzá, elvittük magunkkal vásárolni mert nem akartuk hogy egyedül mászkáljon a városban mivel a mi környékünkön csak nagyobb üzletek vannak oda meg nem szívesen engedtük egyedül. De akkor normális lett a viselkedése is nem avatkozott bele mások dolgába sem, az idős szomszéd házaspárral is jól kijöttek semmi probléma nem volt. Ellentétben apám szüleivel amikor meghalt apai nagymamám akkor apai nagyapám egyedül maradt és akkor szokott vissza az italra meg a cigire, a pénzt nem szórta el szerencsére mert kajája volt mindig meg a rezsit is becsületesen fizette, de félretenni nem tett félre semmit sem. Ha valami elromlott azt mi intéztük a javítását mert neki már nem tellett rá, és azóta rettegnek tőle az utcában élők mert már veszélyes is sajnos.

Apám szerencsére egy határozott ember aki nem fél a saját apjától, mivel anyai nagymamám miatt nem hozhatjuk ide mert nem igazán kedvelik egymást, sosem kedvelték egymást, csak az anyai nagyapámmal voltak nagy haverok így ide nem jöhet, meg nekünk se lenne jó az életünk tőle. Ezért apám öccse költözött hozzá és ő tartja szem előtt nagyapámat, persze mivel nincs egyedül így ő is már lehiggadt egy kicsit nekem sosem ártott, én vagyok a kedvenc unokája mert igaz hogy lány vagyok de szinte teljes mértékben ráütöttem a stílusunk is hasonló, meg ugye az alkatát is én örököltem főleg arcba, meg a csontom is erős vastag pont mint az övé, sosem volt eltörve semmim pedig estem már akkorákat életemben hogy nem igaz.


De a kérdésre térve valóban a legtöbb nyugdíjas főleg akik egyedül vannak unalmukban ilyenek. Munkahelyemen is van egy nyugdíjas takarítónő aki csak azért jön dolgozni hogy társaságba legyen, nagyon aranyos kedves nő, mindenki kedveli és mivel a lánya is ott dolgozik meg jó pár családtagja így szem előtt van és ők is mondták hogy csak azért akarták hogy dolgozzon hogy társaságba legyen, és sokat változott, orvosa is mondta hogy ameddig nem megy az egészségére nyugodtan dolgozhat így van egy kis plusz pénze is, meg persze folyamatos felügyelet alatt is van szerencsére.

2014. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol lakom 70%-ban nyugdíjasok élnek."


Nem csak ott ahol laksz, hanem az ország legnagyobb részében hasonló az arány, leszámítva néhány környéket (pl. a főváros, nagyobb városok). Sajnos öregszik a magyar társadalom, és ezt a nagyfokú kivándorlások következtében rohamtempóban teszi, ami nagyon rossz irányú demográfiai változásokat, gazdasági veszélyeket rejt magában. Ha majd kétszer annyi lesz a nyugdíjas, mint amennyi az aktív dolgozó, akkor egy aktív dolgozónak saját magán kívül még két nyugdíjast kell minimum eltartania, nem beszélve az esetleges egyéb családtagjairól, rokonairól. Hogyan fogja ezt megvalósítani? Hogyan fog így összeomlás nélkül működni a magyar társadalom?

2014. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Az 5 - ös válaszolónak igaza van. :D
2014. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
#8: Valóban igaza van, amennyiben elfogadjuk, hogy ebben az országban mindenki általánosít. :)
2014. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes, amit írtok. Nekem általános benyomásként az jött le, hogy minden példa azt támasztja alá, hogy az egyedül élő nyugdíjasok azok, akiknek nehéz a természetük. Az elsőnek is egyébként ez a válaszom: nyilván többször konfrontálódnak, belekötnek dolgokba, mert egyszerűen le akarják vezetni az egyedüllétből adódó feszültséget. Igazából nekem az ilyen esetekről is mindig az jut eszembe, hogy nem csoda, hogy ilyenek, ha egész nap egyedül kell lenniük, és nem is haragszom rájuk.


Az én nagymamám is sokszor talál hibát dolgokban és sokszor nagyon türelmesnek kell lenni vele - de hát több mint 20 éve egyedül él!! Bármilyen nehéz, én mindig türelmes vagyok vele, mert úgy gondolom, hogy mindig neki a nehezebb, és nem csoda, ha rosszkedvű. El sem tudom képzelni, milyen lehet ennyi ideig egyedül élni... azonkívül akkor is nagyon ingerlékeny az ember, ha fáj valamije, az öregeknek meg mindenféle bajaik, fájdalmaik vannak. Magamon is azt tapasztalom egyébként, hogy amikor sokat vagyok egyedül (jelenleg épp egy ilyen időszakomat élem), akkor minden bajom van, folyamatosan rosszkedvű és frusztrált vagyok, sokat morgok, mindenkivel ingerült vagyok, mellőzöttnek érzem magam, minden hülyeségen rágódom, mindenbe mindent beleképzelek... szörnyű és nagyon kemény dolog az egyedüllét, amikor látszólag senki nem figyel rád, és a tétlenség, amikor látszólag az egész világnak nincs rád szüksége. Én ezért nem tudok haragudni rájuk, még akkor sem, ha "rigolyásak", vagy udvariatlanok, mert nem tehetnek róla, egyszerűen a sok magány és mellőzöttség ilyen megkeseredetté, kérgessé teszi az embert.

Szerintem amúgy a legtöbb, sőt talán minden emberi hibára, jellemgyengeségre, gyarlóságra, bűnre érvényes az, hogyha megértjük az okokat, akkor igazából már nem is lehet annyira haragudni az illetőre. Erre mondják, hogy mindent tudni annyi, mint mindent megbocsátani.

2014. dec. 2. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!