Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az iszlám országokban kötelező...

Az iszlám országokban kötelező vallásosnak lenni? Az, hogy valaki muzulmán, az adottság, mint az állampolgársága? Nem mondhatja azt, hogy őt az egész vallás hidegen hagyja?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 12:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Arrafelé az állam és a vallás sokszor ugyanaz. A kalifa egyszerre volt a muszlimok és az adott állam (eleinte az Arab Birodalom, később más nagy muszlim államok pl. Oszmán Birodalom) vezetője. Számukra a kettő elképzelhetetlen külön, hiszen az iszlám életük minden másodpercét szabályozza, evidens, hogy így az állami ügyeket is.
2015. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, leírnád nekem, hogy pontosan melyik országokban működik ez így, mert azon a pár országon, ahol valóban nincs különválasztva a vallás és az egyház (Irán, Szaudi, Afganisztán, Pakisztán, Mauritánia, Szomália, etc. ) ez egyeltalán nem így van az Iszlam világ minden országát egy kalap alá venni, ugyanolyan szűklátókörűségre vall, mint a kereszténységet az inkvizíció al azonosítani, szóval kedves kérdező ez inkább attól függ, hogy, pontosan melyik országra gondolsz, mert mint leírtam, hatalmas különbség van muszlim ország és muszlim ország között, míg Iránba még a külföldiek is kendőt kell viseljenek, addig Koszovóban (ami kb. 90% muszlim) az iskolákban be van tiltva a viselése, pedig mind a kettő muszlim ország.

Az előzőleg meg hülyeséget írnak ne foglalkozz velük.

Üdv Isztambulból

2015. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondta, hogy mindenhol, azokra az országokra gondoltam, amiket te is felsoroltál, mivel a kérdező is ezeken akadt ki. Igazad, van ezt beleírhattam volna. Nem akartam a megsérteni a felvilágosultabb muszlim közösséget.
2015. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!