Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit lehet tenni egy folyton...

Mit lehet tenni egy folyton kötekedő, nagyon rosszindulatú szomszéddal? Bármilyen megoldás érdekel!

Figyelt kérdés
A szomszédságomban idősödő friss nyugdíjas busmanpár minden alkalmat kihasznál, hogy bármivel meggyanúsítson vagy keresztbe tegyen. Más szomszédok nevében irkál a faliújságra és képtelenségeket talál ki, hogy bosszantson. Már tűröm egy ideje és hiába próbáltam vele beszélni, elszántan utál, mert nincs is más dolga és azt sem tudja megmondani miért. Kérlek segítsetek hogyan törlesszek vagy mihez kezdjek velük?

2015. máj. 10. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy mivel vádol ? Hátha igaza van ? Talán busmannak nevezel békés embereket ? Mert akkor faliújságra irkálás helyett testi fenyítésben is részesülsz...
2015. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a nagyon hasznos kommented 1-es! Állítólag tűsarkúban rohanok le reggelente a lépcsőn, hangosan járkálok a lakásban és üvölt a zene (Napközben itthon sem vagyok, ha igen akkor is csak pihenek), elvettem a lábtörlőjét, összerúgom a falat, az ablakon öntöm ki a hamutálat és stb. Ezek kitalált vádak, mert nem csináltam ilyeneket és mást sem. Amikor bekopogok hozzá, hogy beszéljük meg, akkor elzavar, hogy taknyosokkal nem áll le vitázni. Mégis mit tehetnék? 1-esek kíméljenek!
2015. máj. 12. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem is meggyanúsított egy szomszéd, hogy ledobálom a csikket az erkélyről, mindezt úgy, hogy ő lent állt az udvaron, én fent az erkélyen és üvöltött. Én szépen higgadtan végighallgattam, majd mondtam neki, hogy menjünk a rendőrségre, ő feljelent szemetelésért, én meg feljelentem rágalmazásért, aztán majd meglátjuk, mi lesz. Erre persze már nagy hallgatás volt, azóta kiderült, hogy ki dobálja le a csikket, bocsánatkérés persze nem érkezett, sőt átnéz rajtam. Nem tudom, mi a problémája, valószínűleg az, hogy nő vagyok, fiatal vagyok, ő meg unatkozik.

Szerintem két dolgot tudsz tenni: vagy megfenyegeted te is a rendőrséggel (szépen, higgadtan, nyugodt hangon, amikor legközelebb megtalál), vagy levegőnek nézed. Valószínűleg csak addig izgalmas neki ez a dolog, amíg bosszant téged, amíg reagálsz.

A harmadik lehetőség, hogy elköltözöl, de ha saját lakás, akkor sajnos ez nem megoldás.

27N

2015. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Crisopher ***** válasza:

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.

2015. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem oldja meg a problémát, nem is kezeli, de az ilyenekre nagyon jó módszer, hogy amikor senki nem lát gumikesztyűt használva bekened a kilincsét magas kapszaicin tartalmú chili paprika kivonattal. Miután jön haza és pisilni megy hallgathatod a sikolyát. Jó móka.
2015. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Egy cserepes gazt tettem a lábtörlőjére, azóta csend van és köszön. :)
2015. máj. 20. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!