Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a megoldás, hogy ne csak a...

Mi a megoldás, hogy ne csak a pénzről szóljanak az ünnepek?

Figyelt kérdés
Faluban lakom, ahol szokás a betlehemezés, kántálás és a húsvéti locsolkodás is; tudom ezek mind nagyon szép szokások, de az én környezetemben ezek csak arról szólnak hogy megrohamoznak bennünket a rokon gyerekek és az aktuális produkciót követően fejenként több ezer forintot KELL adnom cserébe. Sajnom nem állunk túl jól anyagilag engem pedig egyre jobban bosszant, hogy lényegesen több pénzt kell szétosztanom, mint amennyit a saját családomra költhetek. Közeleg a karácsony és én már előre félek. Nem tehetem meg és nem is akarok minden ünnepet az otthonomtól távol tölteni, de ez már sok.
2010. nov. 19. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

süss valami süteményt, kínáld meg őket, max nem jönnek legközelebb. mindenképp jól jársz.

húsvétkor fess tojást, karácsonykor egy-egy szem szaloncukor és el van intézve.

2010. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy szép piros alma, szárára egy alufóliába csomagolt dió. Jövőre nem jönnek, és nem bántottál meg senkit.
2010. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem régen sem az volt a szokás, hogy mindenki szanaszét vendégelte a gyerekeket erején felül, hanem ki-ki lehetőségeihez képest. És valószínűleg a gyerekek is pontosan tudták, hogy hol mire számítsanak, és biztos volt olyan, akihez csak azért mentek, mert szimpatikus volt, vagy szép lánya volt :DD. Ezt szerintem manapság is figyelembe kellene venni.
2010. nov. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mi a megoldás, hogy ne csak a pénzről szóljanak az ünnepek?"


Ahhoz az kellene, hogy az élet ne a pénzről szóljon, ahhoz meg az kellene, hogy ne éljünk civilizációban. Tehát az ünnepek a pénzről fognak mindig szólni, amin csak alkalmilag lehet kisebbeket módosítani.


"Közeleg a karácsony és én már előre félek."


Nem csodálom. Főleg a szegény családok számára katasztrófa a "szeretet ünnepe", ugyanis gyakran súlyosan eladósodnak, hitelt kénytelenk felvenni, és ha a következő "szeretet ünnepé"-ig nem sikerül kiheverniük az adósságot, akkor a következő karácsonytól teljesen tönkre is mennek. Érdekes lenne megszámolni, hány öngyilkosságot és lakás-árverést eredményez évente a karácsony.

2010. nov. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez eddig amit olvastam érdekes,de a kérdésre,hogy"ne a pénzröl szolljon a karácsony." Mi pestről költöztünk le kistelepülésen élünk. Ápolási dijon vagyok beteggyerekkel tehát pénzünk nem sok.Tetszik viszont,hogy tartják a népszokásokat.Luca nap kántálás stb.Nem éreztem ugy ,hogy a gyerekek a pénzért jönnének.Sütemény alma dio stb.és örülnek Ami pedig a szeretet ünnepét jelenti szenteste a templomba a gyerekek müsora ,istentisztelet utánna otthon vacsora.Miután két fiam kinött a kisautokbol,igy ugyan várnak valamit,de évek ota csak apro ajándékot kapnak amire amugy is szükség van.A legszebb ajándék,hogy eggyütt vagyunk az asztalnál mindenki meguszta baleset nagyobb betegség nélkül az évet.Itt voltak árvizek csak a pincénkbe folyt be.És a szegénységnél nagyobb bajunk nincs. Minden évben karácsonykor husvékor megnézzük,hogy mit üzen az ur A bibliát/károlyi biblia/Mindnki kinyitja és ahol kinyillik a vastagon szedett idézet az üzenet Tavaly kijött,hogy erös megprobáltatások közelednek,igy is lett.A fiuk mikor kérdezték.hogy mi miért nem megyünk be vásárolni,sokan vannak szépek az áruházak,jo buli.Bemegyünk január,február vége fele és féláron megvesszük amit szeretnének.A karácsony meg megmarad a szeretet ünnepe és 18 20 évesek de még játszom velük/társasjáték/És remélem az idén is igy lesz.Ha van szeretet egy fillér nélkül is szép a karácsony.Ha nincs csak a pénz ,van minden mégis üres.
2010. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!